Zapraszamy do Galerii Konkursów Wielkanocnych:

XVII Ogólnopolski Kociewski Konkurs Plastyczny

 „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ”

oraz

XVII Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną

 

 

Protokół jury

XVII Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną

 

 

 

Dnia 22 marca 2021 roku jury w składzie: 

- Zofia Sumczyńska

- ks. Damian Plackowski

- Józef Olszynka

- Grzegorz Oller

dokonało oceny 309 prac nadesłanych na konkurs i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Konkursy wielkanocne

20 marzec 2021
Dział: Konkursy

W tym roku udało nam się już po raz siedemnasty zorganizować Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną i właśnie dzisiaj zakończyliśmy przyjmowanie prac konkursowych. Wpłynęło do nas sporo ciekawych pisanek wykonanych w duchu kociewskiej tradycji, ale również tych wyróżniających się kreatywnym podejściem. Tym razem wprowadziliśmy nową kategorię rodzinną, która umożliwiła wzięcie udziału w konkursie całym rodzinom i pomogła podtrzymać tradycję wspólnego zdobienia pisanek. Wszystkie nadesłane do nas prace są dowodem na to, że umiejętność dekorowania pisanek na Wielkanoc wciąż ma się dobrze.

W tym samym czasie ogłoszony był także XVII Ogólnopolski Kociewski Konkurs Plastyczny pn. „Stacja Drogi Krzyżowej”. Tutaj zadanie polegało na własnoręcznym wykonaniu dowolnie wybranej stacji drogi krzyżowej, symbolicznie związanej z regionem Kociewia. Wpłynęło do nas bardzo dużo prac malarskich i rysunkowych, ale również przestrzennych.

W poniedziałek jury wyłoni zwycięzców, a wyniki już we wtorek zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej. Wszystkie prace będzie można obejrzeć na wystawie w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim od 24 marca 2021r. Zapraszamy do oglądania i serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Zapraszamy do udziału w XVI Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną. 

 

Konkurs przeznaczony dla uczniów z przedszkoli oraz szkół podstawowych klasy I-VI.

Zgłoszenia prac do - 20 marca 2020r.

Wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród - 1 kwietnia 2020r.

 

Regulamin, karta zgłoszenia oraz oświadczenie w załączeniu.

Protokół jury

XV Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną

 

Dnia  2 kwietnia 2019r. 2018r. jury w składzie:

- Magdalena Haras

- Adam Haras

- Józef Olszynka

- Grzegorz Oller

dokonało oceny  prac nadesłanych na konkurs i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

KATEGORIA: PRZEDSZKOLA

 

PRACE INDYWIDUALNE

Nagrody:

- Wiktor Muchowski – Niepubliczne Przedszkole „Plastuś” w Starogardzie Gdańskim (op. Ewelina Wypych)

- Natalia Murzydło – Przeszkolę nr 2 w Pelplinie (op. Wiesława Domańska)

- Kacper Banasiak – Przedszkole Publiczne w Pinczynie (op. Dominika Cherek)

Wyróżnienia:

- Antonina Grybek – Przedszkole w Gniewie (op. Angelika Grucza)

- Oliwia Bałachowska – Przedszkole Sióstr Miłosierdzia w Tczewie (op. Aleksandra Bałachowska)

- Nadia Badzioch - Niepubliczne Przedszkole „Plastuś” w Starogardzie Gdańskim (op. Hanna Szafran)

- Emilia Górna – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Magdalena Wojtaś)

- Maja Strzyżewska - Przedszkole Publiczne w Pinczynie (op. Dominika Cherek)

 

PRACE GRUPOWE

Nagrody:

- Alan Świeczkowski i Grzegorz Kopeć – Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” w Starogardzie Gdańskim (op. Monika Nowicka i Daria Borowska)

- Oddział przedszkolny – Szkoła Podstawowa w Błądzimiu (op. Emilia Ossowicka)

- Nela Trokowska-Wycinka i Lena Rekowska – Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” w Starogardzie Gdańskim (op. Monika Nowicka i Daria Borowska)

- Grupa „Motylki” – Przedszkole Publiczne w Lubichowie (op. Regina Rogowska)

- Kółko Plastyczne „Mali Artyści” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Szarmach i Monika Paczkowska)

- Grupa „Muchomorki” – Gminne Przedszkole w Zblewie oddział w Bytoni (op. Patrycja Szczygelska)

- Akademia Małego Artysty Przedszkole Niepubliczne „Plastuś”

Wyróżnienia:

- Przedszkole w Kolinczu (3-4-5 latki)

- Kółko Plastyczne „Mali Artyści” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Katarzyna Dembicka)

- Grupy Przedszkolne SOSW – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (op. Sabina Podolna)

- Grupa „Jeżyki” - Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Kamila Olżyńska i Beata Waszińska)

- Grupa „Jeżyki” – Przedszkole Publiczne w Bobowie (op. Karolina Szalewska i Jolanta Zielińska)

- Grupa „Pszczółki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Joanna Martin)

- Agata Karczyńska i Michał Neuman – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Sadowska)

 

KATEGORIA KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

- Agata Warmbier – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Krystyna Kolasińska)

- Jacek Warmbier – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Krystyna Kolasińska)

- Dorota Piekarska – Szkoła Podstawowa w Błądzimiu (op. Joanna Kufel)

- Michalina Toczek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Mariola Dudzińska)

- Kornelia Kosianowicz – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

- Antonina Krzemińska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie (op. Grażyna Derowska)

Wyróżnienia:

- Lena Matula – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie (op. Jolanta Michna)

- Natalia Serocka – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Danuta Kensicka i Natalia Wrycza)

- Dorota Kotłowska – Zespół Szkół Publicznych w Skórczu 

- Weronika Szyca – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie (op. Maria Łojewska)

- Jakub Czechowski – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (op. Katarzyna Pelplińska)

- Grupa dzieci z klasy II - Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Wielkim (op. Danuta Stawicka)

 

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

- Aleksandra Formela – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

- Bianka Hinz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pinczynie

- Agata Rynkowska

- Marek Siemaszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka i Katarzyna Trojanowska)

Wyróżnienia:

- Filip Niżyński - Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka i Katarzyna Trojanowska)

- Kinga Kaczorowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaliskach (op. Beata Drózkowska)

- Oskar Słomiński – Szkoła Podstawowa we Więckowach (op. Dorota Bogdanowicz)

- Andrzej, Karolina i Michalina Kuchanny

- Patryk Szulc - Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka i Katarzyna Trojanowska)

 

Serdecznie dziekujemy wszystkim za udział a laureatom gratulujemy!!!

Informujemy też, że wernisaż wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród odbędzie się 9 kwietnia 2019r. w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim (obok fontanny). W wystawie udział wezmą wszystkie prace zgłoszone na konkurs, a oglądać ją będzie można do 24 kwietnia 2019r. 

Protokół jury 

XIV Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną

 

Dnia  15 marca 2018r. jury w składzie:

- Józef Olszyna

- Mirosława Mὂller

- Kataryna Oller

- Anna Zwiernik

dokonało oceny  prac nadesłanych na konkurs i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

KATEGORIA: PRZEDSZKOLA

PRACE INDYWIDUALNE

Nagrody:

- Agata Damaszk – SP nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka, Katarzyna Trojanowska)

- Ignacy Mospinek – MPP nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Kinga Durczak)

- Kornelia Kosianowicz – OPP w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

Wyróżnienia:

- Nadia Dolna – Odział Przedszkolny przy SP we Więckowach (op. Ewa Ryciak)

- Marianna Banasik - MPP nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Kinga Durczak)

 

PRACE GRUPOWE

Nagrody:

- Grupa „Motylki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Emilia Pasternak, Joanna Wesołowska)

- Grupa „Koniczynki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Małgorzata Stobińska)

- Kółko Plastyczne „Mali Artyści” – MPP nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdanskim (op. Anna Szarmach, Magdalena Ackermann)

- Przedszkole SOSW w Starogardzie Gdańskim (op. Katarzyna Litewska)

- Grupa "Żabki" - Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Kinga Durczak)

Wyróżnienia:

- Grupa „Słoneczka” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Monika Leszczynska)

- Grupa „Mali Kociewiacy” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Emilia Pasternak, Joanna Wesołowska)

 

KATEGORIA KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

- Anastazja Manailo – SP nr 2 w Wołominie (op. Grażyna Dobosz)

- Dominik Głowacki – SP nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka, Katarzyna Trojanowska)

- Zuzanna Jabłońska – SP nr 7 w Tczewie (op. Zofia Gromowska)

Wyróżnienia:

- Szymon Melka – Chrześcijańska SP w Starogardzie Gdańskim (op. Ewa Tomaszewska)

- Zofia Małecka – Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym (op. Anita Figura)

- Justyna Rodzik – Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym (op. Anita Figura)

- Julia Duszyńska - Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym (op. Anita Figura)

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

- Laura Narel – Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Wiktor Kossobucki – SP nr 1 w Skarszewach (op. Dorota Bara)

- Oskar Słomiński – SP we Więckowach (op. Kryspin Karnat)

- Fabian Szczęsny – PSP w Jabłowie (op. Elżbieta Budzinska-Słupek)

- Karolina Latańska – ZSP w Skórczu (op. Ewelina Rynkiewicz)

- Wanesa Pawłowska – SP nr 1 w Skarszewach (op. Dorota Bara)

- Roksana Firgon – PSP w Suminie (op. Małgorzata Ziemba)

- Wiktoria Stefańczak – Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie (op. Małgorzata Adamczyk)

- Kinga Kaczorowska – ZSP w Kaliskach (op. Beata Dróżkowska)

- Zofia Nowak – PSP w Suminie (op. Małgorzata Ziemba)

- Laura Konkel – PSP w Jabłowie (op. Elżbieta Budzinska-Słupek)

- Eryk Kalinowski - Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie (op. Małgorzata Adamczyk)

- Oliwia Kiedrowska – Nowa Wieś Rzeczna

- Paulina Kolaska – PSP w Lubichowie

Uwagi: Decyzją jury zgodnie  z regulaminem konkursu do oceny jury nie dopuszczono prac uczestników powyżej VI klasy szkoły podstawowej. Wszystkie nadesłane prace z wyłączeniem tych, którym odpadają elementy pracy wezmą udział w wystawie.

Dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Wręczenie nagród odbędzie sie 22 marca 2018r. o godzinie 12.00 w Galerii Neptun w Starogadzie Gdańskim (obok fontanny).

 

Zapraszamy do udziału w konkursach wielkanocnych organizowanych przez naszą placówkę w roku szkolnym 2018r.:

XIV Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie Plastycznym na Pisankę Wielkanocną oraz XIV Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie  Plastycznym pn. "Stacja Drogi Krzyżowej"

 

terminy obu konkursów:

- zgłoszenie prac 12 marca 2018r. (decyduje data wpływu, nie data stempla pocztowego)

- informacje o wynikach do 19 marca 2018r. 

- wręczenie nagród i wernisaż wystawy 22 marca 2018r.

 

Zapraszamy!!!!

 Protokół jury

XIII Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną

 

Dnia  29 marca 2017r. jury w składzie:

- Mirosława Mőller

- Zofia Sumczyńska

- Ewa truskolawska

- Anna Zwiernik - sekretarz

dokonało oceny  prac nadesłanych na konkurs i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Zapraszamy do udziału w naszych konkursach wielkanocnych!!!!

XIII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie plastycznym pn. "Stacja Drogi Krzyżowej"

- szkoły podstawowe i gimnazjalne

 

XIII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie Plastycznym na Pisankę Wielkanocną

- przedszkola i szkoły podstawowe

 

Terminy zgłaszania prac - 24 marca 2017r.

Wernisaż wytawy i wręczenie nagród - 6 kwietnia 2017r.

 

Zapraszamy!!!!

 

Zapraszamy do obejrzenia bogatej fotorelacji z uroczystego wręczenia nagród w XII Ogólnopolskim Konkursie na kociewską pisankę oraz w konkursie o tematyce drogi krzyżowej.  

XII Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną rozstrzygnięty!!!!!!! 

Na konkurs napłynęły 244 prace, wykonane przeróżną techniką. Jury miało bardzo trudne zadanie, ale... dali radę i mamy wyniki (protokół dostępny w załączniku).

Wernisaż wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród odbędzie się 22 marca 2016r. o godzinie 12.00 w auli OPP. Serdecznie zapraszamy. 

Wystawę oglądać będzie można do 21 kwietnia 2016r. (Grupy chcące przyjść na wystawę prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny).

 

Serdecznie dziękujemy za udział , gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym oraz zapraszamy do udziału w innych konkursach OPP.

 

:) :) :)

 

Zapraszamy do udziału w Konkursach wielkanocnych organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim:

XII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną i XII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie Plastycznym pn. "Stacja Drogi Krzyżowej". 

Zachęcamy do zgłaszania prac przez szkoły i placówki a także indywidualnie. Na prace czekamy do 11 marca 2016r.

 

Życzymy super pomysłów oraz dobrej zabawy przy tworzeniu :) :)

W dniu 17 marca komisja w składzie: Mirosława Möller, Magdalena Haras, Zofia Sumczyńska i  ks. Wojciech Korzeniak miała trudna jurorską pracę do wykonania. A wszystko to za sprawą dwóch Ogólnopolskich Kociewskich Konkursów: na Pisankę Wielkanocną i plastycznego pn. "Stacja drogi krzyżowej". Podkreślić należy, iż liczba prac przesłanych na konkursy, jak i ich poziom były imponujące. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w auli naszej placówki w dniu 26 marca, a nagrody wręczali Starosta Starogardzki Leszek Burczyk i Dyrektor OPP Grzegorz Oller. Poniżej prezentujemy laureatów tych wiosennych konkursów.  

Laureaci  XI OGÓLNOPOLSKIEGO KOCIEWSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pn. „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ”