SZKOŁY PONADPODSTAWOWE W TERENU POWIATU STAROGARDZKIEGO

 

Zapraszamy do udziału w Powiatowych Eliminacjach Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, które odbędą się 30 marca 2020r. o godz. 1000 w siedzibie OPP, ul. Sikorskiego 26, Starogard Gdański.

Prosimy o przesłanie imiennej listy trzech uczestników oraz opiekuna lub zgłoszenie nieobecności reprezentacji szkoły faxem na numer tel. (058) 561-33-26 do dnia 20 marca 2020r. 

Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej OPP w zakładce KONKURSY oraz na stronie Urzędu Marszałkowskiego https://bip.pomorskie.eu/a,62905,ogloszenie-z-dnia-27-stycznia-2020.html

 

Protokół z przeprowadzonego I etapu powiatowego XIII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

w dniu 21 marca 2018r. w Starogardzie Gdańskim został przeprowadzony I etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

 Skład powiatowej komisji konkursowej:

Przewodniczący – Anna Zwiernik

Członkowie Komisji – Krzysztof Strzeliński, Zbigniew Zaremba, Wojciech Wardyn

 

Niniejszym ogłaszamy, iż w I etapie Konkursu, zwanym powiatowym wzięło udział 21 uczestników. Najlepszy wynik uzyskali:

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

pełna nazwa szkoły

imię i nazwisko opiekuna

liczba punktów

1.

Agata Mania

I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

Łukasz Gabriel

25p.

Test dodatkowy 7p.

2.

Maciej Pozorski

II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

Hanna Jędrzejczyk

25p.

Test dodatkowy 7p.

3.

Alicja Krzyżyńska

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim

Wojciech Wardyn

25p.

Test dodatkowy 6p.

4.

Oliwia Kuczkowska

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim

Wojciech Wardyn

23p.

Test Dodatkowy 8p.

Test dodatkowy 4p.

                  

Tym samym do II etapu Konkursu kwalifikujemy w/w osoby.

 

W klasyfikacji generalnej szkół:

 

I miejsce              Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim  (Oliwia Kuczkowska, Alicja Krzyżyńska, Katarzyna Mania, opiekun Wojciech Wardyn)

 

II miejsce             II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (Katarzyna Suwalska, Maciej Pozorski, Michał Porożyński, opiekun Hanna Jędrzejczyk)

 

III miejsce           I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (Aleksandra Rostowska, Agata Mania, Jakub Baska, opiekun Łukasz Gabriel)

 

IV miejsce            Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim (Paweł Snaza, Jakub Kitta, Krzysztof Piesik, opiekun Zbigniew Zaremba)

 

Gratulujemy wszystkim lauretom, a czwórce najlepszych życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim konkursu 12 kwietnia 2018r. w Gdańsku.

 

      Zapraszamy trzyosobowe repreentacje ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu staroardzkiego do udziału w Powiatowych Eliminacjach Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, które odbędą się 21 marca 2018r o godz. 1000 w siedzibie OPP, ul. Sikorskiego 26, Starogard Gdański.

Prosimy o przesłanie imiennej listy trzech uczestników oraz opiekuna lub zgłoszenie nieobecności reprezentacji szkoły faxem na numer tel. (058) 561-33-26 do dnia 15 marca 2018r. 

Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej Samorządu Województwa Pomorskiego https://bip.pomorskie.eu/a,58779,ogloszenie-618.html

         

ZAPRASZAMY!!

Protokół

z przeprowadzonego I etapu powiatowego XII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym 

dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

 w dniu 28 marca 2017r. w Starogardzie Gdańskim został przeprowadzony I etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

 

Skład powiatowej komisji konkursowej:

Przewodniczący – Anna Zwiernik

Członkowie Komisji – Krzysztof Strzeliński, Arkadiusz Kobierzyński, Paweł Kierszka

 

Niniejszym ogłaszamy, iż w I etapie Konkursu, zwanym powiatowym wzięło udział 21 uczestników.

Najlepszy wynik uzyskali:

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim działając w imieniu Starosty Starogardzkiego po raz kolejny zorganizowało Powiatowe Eliminacje Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W dniu 31 marca 18 uczestników z 6 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu rozwiązało test.


Do II etapu Konkursu zakwalifikowano następujących uczestników:
1. Agnieszka Formella - Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, opiekun Wojciech Wardyn (test 28p)
2. Daniela Pawłowska – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim, opiekun Łukasz Gabriel (test 26p)
3. Daria Jankowska - Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, opiekun Monika Spych (test 265p, test dodatkowy 6p)
4. Maciej Janicki – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim, opiekun Łukasz Gabriel (test 25p/test dodatkowy 5p).


8 kwietnia 2016r. będą oni reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim konkursu w Gdańsku.


Klasyfikacja generalna szkół:
I miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim (71p)
II miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (65p)
III miejsce - Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu (60p)


W załączniku dostępne są testy z konkursu z odpowiedziami i bez. zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy.  

 

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w Gdańsku. 

Na życzenie nauczycieli uczniów startujących w corocznym Konkursie Wiedzy o Samorządzie przedstawiamy testy wraz z odpowiedziami, które z pewnością staną się pomocne do przygotowań na etapie wojewódzkim.

W dniu 18 marca 2015r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim odbyły się Powiatowe Eliminacje Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W rywalizacji udział wzięło 22 uczestników ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych: gmin, powiatów, województw, ogólnej administracji publicznej, podstawowych wiadomości o województwie pomorskim.

Klasyfikacja końcowa szkół:

- I miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim (Patrycja Kolasińska, Daria Jankowska, Agnieszka Formella, opiekun Pani Monika Spych)

- II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (Daniela Pawłowska, Maciej Janicki, Przemysław Fierek, opiekun Pan Łukasz Gabriel)

- III miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (Paulina Flizik, Justyna Czyryk, Rafał Iżykowski, opiekun Pani Hanna Jędrzejczyk)

- IV miejsce – Zespół Szkół Rolniczych, CKP w Bolesławowie (Justyna Zaborowska, Donata Grzonka, Stanisław Narloch, opiekun Pan Paweł Kierszka)

 

Czwórka laureatów będzie reprezentowała nasz powiat w konkursie wojewódzkim w Gdańsku 10 kwietnia 2015r. Są nimi: