-

Konkursy wielkanocne

  • wielkość czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tym roku udało nam się już po raz siedemnasty zorganizować Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną i właśnie dzisiaj zakończyliśmy przyjmowanie prac konkursowych. Wpłynęło do nas sporo ciekawych pisanek wykonanych w duchu kociewskiej tradycji, ale również tych wyróżniających się kreatywnym podejściem. Tym razem wprowadziliśmy nową kategorię rodzinną, która umożliwiła wzięcie udziału w konkursie całym rodzinom i pomogła podtrzymać tradycję wspólnego zdobienia pisanek. Wszystkie nadesłane do nas prace są dowodem na to, że umiejętność dekorowania pisanek na Wielkanoc wciąż ma się dobrze.

W tym samym czasie ogłoszony był także XVII Ogólnopolski Kociewski Konkurs Plastyczny pn. „Stacja Drogi Krzyżowej”. Tutaj zadanie polegało na własnoręcznym wykonaniu dowolnie wybranej stacji drogi krzyżowej, symbolicznie związanej z regionem Kociewia. Wpłynęło do nas bardzo dużo prac malarskich i rysunkowych, ale również przestrzennych.

W poniedziałek jury wyłoni zwycięzców, a wyniki już we wtorek zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej. Wszystkie prace będzie można obejrzeć na wystawie w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim od 24 marca 2021r. Zapraszamy do oglądania i serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

647 Ostatnio zmieniany sobota, 20 marzec 2021 10:51
Więcej w tej kategorii: