-

Rejonowe Eliminacje XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - podsumowanie

28 marzec 2019
  • wielkość czcionki
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W Ognisku Pracy Pozaszkolnej marzec rozkwitał recytacją

 

Jak co roku w marcu Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim organizowało Rejonowe Eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Przez pięć dni odbywały się eliminacje okręgowe dla powiatu starogardzkiego, podczas których 120 recytatorów wyłoniono reprezentację naszego powiatu na finały rejonowe.

Do dalszego etapu przeszli:

18 marca 2019r. w OPP w Starogardzie Gdańskim (okęg Starogard) – Oliwia Warczyńska, Eliza Wąs, Mateusz Kłos, Paweł Bąkowski, Marta Meller, Katarzyna Glaner, Michał Negowski, Julian Konkolewski, Aleksandra Cwil

19 marca 2019r. w OPP w Starogardzie Gdańskim (okręg Starogard) – Zuzanna Skibińska, Zofia Kuraszewicz, Anna Dębińska, Patrycja Jendrzejewska, Weronika Górska, Zofia Juszczyk, Maria Ossowska, Wiktoria Klofczyńska

20 marca 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubichowie (okręg Lubichowo) – Zofia Kopczyńskam Elżbieta Kaleta, Zuzanna Kreja, Ewa Kreja, Marcel Jadko, Patrycja Golimowska

21 marca 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu (okręg Skórcz) – Aleksandra Gajer, Zuzanna Niemczyk, Maria Bobkowska, Joanna Szwarc, Agata Piontek

22 marca 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Skarszewach (okręg Skarszewy) – Tymoteusz Sikorski, Zuzanna Szczesna, Anna Wojciechowska, Antonina Toczek, Inez Cybulska, Nikola Koniecka

 

 

W dniach 27-28 marca 2019r. najlepsi recytatorzy z powiatu starogardzkiego, chojnickiego i człuchowskiego spotkali się w auli OPP podczas koncertów finałowych. Udział w przesłuchaniach wzięło 50 recytatorów.

Do udziału w etapie wojewódzkim konkursu w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie wytypowano następujących recytatorów:

  • 03.19r. jury w składzie: Beata Graban, Mariola Kurowska-Gwizdoń, Adam Karaś oraz Piotr Weintz

Kategoria dzieci młodsze (klasy I-III szkół podstawowych) : Mateusz Kłos (PSP nr 8 Starogard Gdański, op. Małgorzata Wołoszyk)

Kategoria dzieci starsze (klasy IV-VI szkół podstawowych): Marta Meller (Osiedlowy Dom Kultury w Starogardzie Gdańskim, op. Aleksandra Miczek) oraz Zuzanna Niemczyk (Publiczna Szkoła Podstawowa w Pączewie, op. Anna Laskowska-Piontek)

  • 03.19r. jury w składzie: Mariola Kurowska-Gwizdoń, Adam Karaś, Bogdan Wiśniewski oraz Piotr Chrapkowski

Kategoria młodzieży (klasy VII i VIII szkół podstawowych i klasy III szkół gimnazjalnych): Zofia Kuraszewicz (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim, op. Mateusz Brucki)

Kategoria poezji śpiewanej (bez kategorii wiekowej): Weronika Górska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Starogardzie Gdańskim, op. Elwira Potocka).

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy, a za reprezentację naszego rejonu na konkursie wojewódzkim w Sopocie trzymamy mocno kciuki. 

 

Nagrody w konkursie ufundowali

- Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim
- Gmina Miejska Starogard Gdański
- Gmina Wiejska Starogard Gdański
- Urząd Miejski w Skarszewach
- Gmina Kaliska
- Gmina Osiek
- Gmina Czarna Woda
- Gmina Wiejska Skórcz
- Gmina Smętowo Graniczne
- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim

110 Ostatnio zmieniany czwartek, 28 marzec 2019 14:32
Więcej w tej kategorii: