×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/490
-

XI Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego 2018r. - regulamin

13 wrzesień 2018
  • wielkość czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy do udziału w XI Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

 

Dla kogo?? dzieci przedszkolne, uczniowie klas 0, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, liceów, techników i szkół zawodowych, wychowankowie domów kultury 

Kiedy??

- eliminacje powiatowe w kat. recytacja  odbędą się 23.10.2018r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (termin zgłoszeń - 9.10.2018r.)

- eliminacje w kat. programy sceniczne odbędą się 22.11.2018r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie (termin zgłoszeń - 31.10.2018r.)

- termin nadsyłania prac plastycznych - 31.10.2018r.

 

Organizatorem kunkursu dla powiatu starogardzkiego jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z koordynatorem konkursu Panią Anną Zwiernik tel. 58 561-33-26, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

regulamin oraz karty zgłoszenia w załączniku.

 

Komunikat organizatora XI Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. R. Landowskiego-2018 r

W związku z pytaniami osób zainteresowanych XI edycją Festiwalu w sprawie zapisu w jego Regulaminie dotyczącego wyboru utworów do prezentacji we wszystkich kategoriach konkursowych, określonego w Założeniach regulaminowych, wyjaśnia się, iż:

  • pod pojęciem kociewskich regionalistów rozumie się także twórców związanych z Kociewiem, z zastrzeżeniem, aby tematyka wybranych utworów dotyczyła wyłącznie tego Regionu.
  • przy sformułowaniu tematyki Nasze Kociewie i Ojczyzna w dążeniu do niepodległości zakłada się, iż utwory dotyczyć będą Kociewia jako małej ojczyzny, nie zawężając ich wyboru wyłącznie do tych, które zawierają tylko treści niepodległościowe. Zamierzeniem organizatora jest, aby poprzez prezentację utworów lub w nawiązanie do nich, np. w konkursie plastycznym, wyrazić emocje związane z Kociewiem - małą ojczyzną i jego miejscem w historii naszego kraju w ciągu ostatnich 100 lat.

                      Określenie tematyki Nasze Kociewie i Ojczyzna w dążeniu do niepodległościma na celu  podkreślenie powagi ogólnopolskich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości i udziału w nich mieszkańców Kociewia.

                                                             

 Eleonora Lewandowska, Koordynator Festiwalu

 

Zapraszamy!!!

 

Pobierz załącznik:
438 Ostatnio zmieniany piątek, 21 wrzesień 2018 13:43
Więcej w tej kategorii:

Galeria

{gallery}490{/gallery}