Podsumowaliśmy Virtual Business Week 2020

W piątek 3 lipca Wicestarosta Powiatu Starogardzkiego Pan Patryk Gabriel wraz z Dyrektorem Ogniska Pracy Pozaszkolnej Panem Grzegorz Ollerem wręczyli podziękowania i nagrody uczestnikom, wolontariuszom i współorganizatorom wirtualnej sesji Bolesławowo Business Week.To był bardzo udany projekt! Na je...

Wyświetleń:51 Działalność kół

BBW

Czytaj dalej

Wirtualna odsłona warsztatów Bolesławowo Business Week za nami. Z sukcesami!!!

Nie jak zwykle, w Bolesławowie, ale w Starogardzie Gdańskim, w II LO, odbył się tegoroczny Business Week. Pandemia przeszkodziła w zorganizowaniu go w wersji tradycyjnej, która w tym roku miała obchodzić swoje X-lecie. Świętowanie trzeba przełożyć na rok przyszły, a tegoroczna edycja przeszła w cało...

Wyświetleń:113 Działalność kół

BBW, zajecia mlodziezowe

Czytaj dalej

Wyniki naboru na zajęcia w roku szkolnym 2020-2021

                       Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych, że dnia 26 czerwca zakończył się nabór na zajęcia OPP w roku szkolnym 2020 - 2021. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostały opublikowane w wejściu do budynku od strony parkingu. Jednocześnie informujemy, że nabór uz...

Wyświetleń:1260 Oferta

nabor

Czytaj dalej

Wniosek o przyjęcie na zajęcia w roku szkolnym 2020-2021

Zaproszenie na zajęcia w roku szkolnym 2020-2021       Wniosek o przyjęcie na zajęcia w roku szkolnym 2020-2021     Jeżeli z jakichkolwiek względów zapisanie na przyszłoroczne zajęcia poprzez Formularz zapisów zakończył się niepowodzeniem, bardzo prosimy o wypełnienie załączonych dokumentów...

Wyświetleń:465 BIP

nabor

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny online "Moje wymarzone wakacje"

(kliknij w ikonkę Facebooka w prawym górnym rogu, a przeniesiesz się na naszą stronę Fb)   ...

Wyświetleń:84 Konkursy

Czytaj dalej

Konkurs wokalny online "Gdzie strumyk płynie wolna" - WYNIKI

Protokół obrad jury Konkurs wokalny online „Gdzie strumyk płynie z wolna”   W dniu 15 maja 2020r. jury w składzie: Lucyna Kreft-Surowiec Grzegorz Oller Piotr Chrapkowski po przesłuchaniu zgłoszeń, które napłynęły na konkurs postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:   I mie...

Wyświetleń:207 Konkursy

Czytaj dalej

Casting do zespołu tańca nowoczesnego dla dziewcząt z klas IV-VI szkół podstawow…

Jeśli: - chcesz należeć do zespołu tańca nowoczesnego Pani Agnieszki Brzozy - jesteś uczennicą klasy IV, V lub VI szkoły podstawowej to do 12 czerwca 2020r.: - złóż wniosek https://oppstarogard.pl/wniosek-o-przyjecie-na-zajecia - powtórz układ taneczny za Panią Agnieszką i wyślij nam swój filmi...

Wyświetleń:427 Działalność kół

Czytaj dalej

Komunikat w sprawie zajęć w OPP

Informujemy wszystkich uczestników, że zajęcia w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim do końca roku szkolnego będą się odbywały wyłącznie metodą online. Nabór uczestników na zajęcia przyszłoroczne odbywa się poprzez formularz dostępny w menu na stronie internetowej www.oppstarogard.pl ...

Wyświetleń:238 BIP

Czytaj dalej

Gdzie strumyk płynie z wolna - konkurs wokalny online.

Konkurs dedykowany jest do WSZYSTKICH, którzy lubią dobrą zabawę i śpiew.  Pomysł na konkurs to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa! Wystarczy pobrać podkład i słowa, odtworzyć go na słuchawkach, a swój głos bez melodii wraz z obrazem nagrać i przesłać na nasz adres. U...

Wyświetleń:486 OPP Online

wokal, chor, konkursy

Czytaj dalej

Casting do zespołu wokalnego oraz indywidualnych zajęć wokalnych

Jeśli chcesz śpiewać w OPP... czy to w zespole wokalnym Pani Lucyny Kreft-Surowice czy na zajęciach indywidualnych Studia Piosenki u Pana Piotra Chrapkowskiego - wypełnij wniosek online https://oppstarogard.pl/wniosek-o-przyjecie-na-zajecia - nagraj nam jak śpiewasz i wyslij nagranie na adres...

Wyświetleń:74 Działalność kół

Czytaj dalej

Wasza postawa wobec koronawirusa zmotywowała nas do zrealizowania konkursów wielkanocnych. Oto wyniki i galeria XVI Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu Plastycznego „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ”.

 

 

Protokół jury

XVI Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu Plastycznego

 „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ”

 

Dnia 6 kwietnia 2020 roku jury w składzie:

 

- Anna Zwiernik

- Grzegorz Oller

- Katarzyna Oller

 

dokonało oceny 25 prac i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia

 

KATEGORIA KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagroda

Blanka Mindykowska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim,

opiekun Marta Gabryel

Marta Krusicka - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim,

opiekun Beata Słoma

Weronika Isakowska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim,

opiekun Beata Słoma

Paweł Zwara - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim,

Opiekun Beata Słoma

 

Wyróżnienia

Karolina Kuchanna - Dąbrówka

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

 nagrody:

Roksana Wąsewicz -Junkrowy

 

wyróżnienia:

Wiktor Machel – Szkoła Podstawowa w Grupie

Paweł Pietruszewski – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach, opiekun Urszula Gornowicz

Filip Mania - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach, opiekun Urszula Gornowicz

Dominik Osmański - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach, opiekun Urszula Gornowicz

Andrzej Kuchanny - Dąbrówka

 

KATEGORIA KLASY VII i VIII SZKOŁY PODSTAWOWE

 

nagrody:

Julia Gornowicz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zblewie, opiekun Urszula Gornowicz

 

wyróżnienia:

Zofia Oller – Koteże

Kinga Kaczorowska – Zespół Szkół Publicznych w Kaliskach, opiekun Malwina Sikora

Pior Bogdanowicz- Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach, opiekun Urszula Gornowicz

 

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

Nagrody:

Wiktoria Kosianowicz – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim,

opiekun Piotr Tyborski

Szymon Muniowski- Internat  Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, opiekun Magdalena Dusowska

 

Wyróżnienia:

Natalia Wierzba - Internat  Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, opiekun Magdalena Dusowska

Karolina Radomska – Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim,

opiekun Wojciech Czaplewski

 

 

Pomimo niesprzyjającego czasu oceniliśmy prace nadesłane na XVI Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną.

Poniżej protokół oraz galeria zdjęć.

Protokół obrad komisji konkursowej

XVI Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu na Pisankę Wielkanocną

 

Dnia 06.04.2020r. komisja konkursowa w składzie:

- Katarzyna Oller

- Anna Zwiernik

- Grzegorz Oller

Dokonała oceny 56 prac nadesłanych na konkurs i ustaliła co następuje:

 

Kategoria przedszkola i klasy „0”

Prace indywidualne

NAGRODY

- Stanisław Drążewski – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

- Franciszek Cegłowski – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

- Kacper Mrówczyński – Niepubliczne Publiczne Przedszkole w Pinczynie

 

WYRÓŻNIENIA

- Lena Kryża – Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie (op. Monika Nowicka)

- Klara Lis – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

- Antonia Ługowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Barłożnie, oddział przedszkolny

- Milena Czapiewska – Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie (op. Monika Nowicka)

- Krzysztof Betcher – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

- Jan Margol – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu (op. Iwona Wesołowska)

- Klaudia Olejniczak – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

- Antoni Sowiński

- Michał Kuligowski – Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach w Ligowie

- Tobiasz Osowski – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

 

Prace grupowe

NAGRODY

- Kółko plastyczne „Mali Artyści” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Szarmach, Monika Paczkowska)

- Grupa „Modraki” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Agnieszka Janikowska, Aneta Brzezińska)

- Grupa „Słoneczka” – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” (op. Iwona Wesołowska)

- Grupa Smerfiki – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

 

WYRÓŻNIENIA

- 3 osobowa grupa z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Karolina Breska)

 

Kategoria klasy I-III szkół podstawowych

NAGRODY

- Weronika Isakowska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim (op. Beata Słoma)

- Karolina i Michalina Kuchanny

- Franciszek Betcher – Zespół Szkół Publicznych w Skórczu

- Kornelia Kosianowicz – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

 

WYRÓŻNIENIA

- Nadia Stolc – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kokoszkowach

- Nikodem Bonk – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Bartosz Dziewiątkowski - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Paweł Aszyk - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Alicja Gniewkowska – Zespół Szkół Publicznych w Skórczu

 

 

Kategoria klasy IV-VI szkół podstawowych

NAGRODY

- Wiktoria Greszczeszyn – Szkoła Podstawowa w Osiu (op. Henryk Porożyński)

- Kinga Kaczorowska – Zespół Szkół Publicznych w Kaliskach (op. Malwina Sikora)

- Miłosz Glich – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zblewie (op. Alicja Kędziora)

- Jakub Palczewski

 

WYRÓŻNIENIA

- Aurelia Owerczuk, Filip Cisoń, Luise Rychert, Zuzanna Kolasińska – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Roksana Wąsewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa we Więckowych

- Klaudia Niklas – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim

- Nadia Wierzba - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Paweł Kozak – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

 

 

 

Protokół

Konkursu Wiedzy o Powiecie Starogardzkim

 

Dnia 27 listopada 2019r. roku jury w składzie:

  • Anna Zwiernik
  • Stefan Galiński
  • Krzysztof Strzeliński

po przeprowadzeniu dwóch etapów konkursu, w których reprezentacje szkół osiągnęły następujące wyniki postanowiło przyznać następujące miejsca:

Protokół jury

XV Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną

 

Dnia  2 kwietnia 2019r. 2018r. jury w składzie:

- Magdalena Haras

- Adam Haras

- Józef Olszynka

- Grzegorz Oller

dokonało oceny  prac nadesłanych na konkurs i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

KATEGORIA: PRZEDSZKOLA

 

PRACE INDYWIDUALNE

Nagrody:

- Wiktor Muchowski – Niepubliczne Przedszkole „Plastuś” w Starogardzie Gdańskim (op. Ewelina Wypych)

- Natalia Murzydło – Przeszkolę nr 2 w Pelplinie (op. Wiesława Domańska)

- Kacper Banasiak – Przedszkole Publiczne w Pinczynie (op. Dominika Cherek)

Wyróżnienia:

- Antonina Grybek – Przedszkole w Gniewie (op. Angelika Grucza)

- Oliwia Bałachowska – Przedszkole Sióstr Miłosierdzia w Tczewie (op. Aleksandra Bałachowska)

- Nadia Badzioch - Niepubliczne Przedszkole „Plastuś” w Starogardzie Gdańskim (op. Hanna Szafran)

- Emilia Górna – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Magdalena Wojtaś)

- Maja Strzyżewska - Przedszkole Publiczne w Pinczynie (op. Dominika Cherek)

 

PRACE GRUPOWE

Nagrody:

- Alan Świeczkowski i Grzegorz Kopeć – Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” w Starogardzie Gdańskim (op. Monika Nowicka i Daria Borowska)

- Oddział przedszkolny – Szkoła Podstawowa w Błądzimiu (op. Emilia Ossowicka)

- Nela Trokowska-Wycinka i Lena Rekowska – Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” w Starogardzie Gdańskim (op. Monika Nowicka i Daria Borowska)

- Grupa „Motylki” – Przedszkole Publiczne w Lubichowie (op. Regina Rogowska)

- Kółko Plastyczne „Mali Artyści” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Szarmach i Monika Paczkowska)

- Grupa „Muchomorki” – Gminne Przedszkole w Zblewie oddział w Bytoni (op. Patrycja Szczygelska)

- Akademia Małego Artysty Przedszkole Niepubliczne „Plastuś”

Wyróżnienia:

- Przedszkole w Kolinczu (3-4-5 latki)

- Kółko Plastyczne „Mali Artyści” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Katarzyna Dembicka)

- Grupy Przedszkolne SOSW – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (op. Sabina Podolna)

- Grupa „Jeżyki” - Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Kamila Olżyńska i Beata Waszińska)

- Grupa „Jeżyki” – Przedszkole Publiczne w Bobowie (op. Karolina Szalewska i Jolanta Zielińska)

- Grupa „Pszczółki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Joanna Martin)

- Agata Karczyńska i Michał Neuman – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Sadowska)

 

KATEGORIA KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

- Agata Warmbier – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Krystyna Kolasińska)

- Jacek Warmbier – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Krystyna Kolasińska)

- Dorota Piekarska – Szkoła Podstawowa w Błądzimiu (op. Joanna Kufel)

- Michalina Toczek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Mariola Dudzińska)

- Kornelia Kosianowicz – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

- Antonina Krzemińska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie (op. Grażyna Derowska)

Wyróżnienia:

- Lena Matula – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie (op. Jolanta Michna)

- Natalia Serocka – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Danuta Kensicka i Natalia Wrycza)

- Dorota Kotłowska – Zespół Szkół Publicznych w Skórczu 

- Weronika Szyca – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie (op. Maria Łojewska)

- Jakub Czechowski – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (op. Katarzyna Pelplińska)

- Grupa dzieci z klasy II - Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Wielkim (op. Danuta Stawicka)

 

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

- Aleksandra Formela – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

- Bianka Hinz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pinczynie

- Agata Rynkowska

- Marek Siemaszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka i Katarzyna Trojanowska)

Wyróżnienia:

- Filip Niżyński - Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka i Katarzyna Trojanowska)

- Kinga Kaczorowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaliskach (op. Beata Drózkowska)

- Oskar Słomiński – Szkoła Podstawowa we Więckowach (op. Dorota Bogdanowicz)

- Andrzej, Karolina i Michalina Kuchanny

- Patryk Szulc - Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka i Katarzyna Trojanowska)

 

Serdecznie dziekujemy wszystkim za udział a laureatom gratulujemy!!!

Informujemy też, że wernisaż wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród odbędzie się 9 kwietnia 2019r. w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim (obok fontanny). W wystawie udział wezmą wszystkie prace zgłoszone na konkurs, a oglądać ją będzie można do 24 kwietnia 2019r. 

Protokół z posiedzenia Jury Rejonowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 

Dnia 28 marca 2019r. po przesłuchaniu 12 uczestników w kategorii recytacji młodzieży i 15 uczestników w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

  • Mariola Kurowska-Gwizdoń
  • Adam Karaś
  • Bogdan Wiśniewski
  • Piotr Chrapkowski

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji młodzieży

I miejsce          -

II miejsce        Zofia Kuraszewicz

III miejsce       Daniel Sprenger, Anna Dębińska, Zuzanna Skibińska, Ines Cybulska

Wyróżnienie:    Oliwia Śledź

 

W kategorii poezji śpiewanej

I miejsce        Weronika Górska

II miejsce       Weronika Klofczyńska, Anna Dębińska

III miejsce     Dominika Rosińska

Wyróżnienie: Zofia Juszczyk

 

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano:

Zofię Kuraszewicz i Weronikę Górską

 

GRATULUJEMY!!!!

 

Protokół z posiedzenia Jury Rejonowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 

Dnia 27 marca 2019r. po przesłuchaniu 15 uczestników w kategorii recytacji dzieci młodszych i 15 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych jury w składzie:

  • Beata Graban
  • Mariola Kurowska-Gwizdoń
  • Adam Karaś
  • Piotr Weintz

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji dzieci młodszych

I miejsce          Mateusz Kłos

II miejsce        Oliwia Warczyńska

                       Aleksander Radziemski

III miejsce       Tymoteusz Sikorski

                       Zuzanna Kreja

Wyróżnienie: Alicja Krzyżykowska, Eliza Wąs, Paweł Bąkowski, Zofia Jażdżewska, Lena Pujanek, Elżbieta Kaleta

 

W kategorii recytacji dzieci starszych

I miejsce          Marta Meller

                       Zuzanna Niemczyk

II miejsce        Anna Wojciechowska

III miejsce       Aleksandra Cwil

Wyróżnienie: Szymon Kolassa, Hanna Kasak, Michał Negowski, Ewa Kreja, Katarzyna Glaner

 

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano:

Mateusza Kłosa, Martę Meller, Zuzannę Niemczyk

 

Gratulujemy!!!!!

Protokół z posiedzenia Jury Okręgowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

(okręg Skarszewy)

 

Dnia 22 marca 2019r. po przesłuchaniu 11  uczestników w kategorii recytacji dzieci młodszych, 9 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych, 7 w kategorii recytacji młodzieży i 2 w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

  • Mirosława Moller
  • Piotr Weintz
  • Piotr Chrapkowski

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Protokół z posiedzenia Jury Okręgowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

(okręg Skórcz)

 

Dnia 21 marca 2019r. po przesłuchaniu 5  uczestników w kategorii recytacji dzieci młodszych, 10 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych, 4 w kategorii recytacji młodzieży jury w składzie:

  • Alina Jeleń
  • Katarzyna Oller
  • Piotr Chrapkowski

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Protokół z posiedzenia Jury Okręgowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 

(okręg Lubichowo)

 

Dnia 20 marca 2019r. po przesłuchaniu 6  uczestników w kategorii recytacji dzieci młodszych, 7 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych, 4 w kategorii recytacji młodzieży jury w składzie:

  • Alina Jeleń
  • Piotr Chrapkowski
  • Piotr Weintz

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Protokół z posiedzenia Jury Okręgowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

(okręg Starogard)

 

Dnia 19 marca 2019r. po przesłuchaniu 16 uczestników w kategorii recytacji młodzieży oraz 5 uczestników w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

  • Beata Graban
  • Dorota Szufrajda
  • Piotr Weintz
  • Piotr Chrapkowski

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji młodzieży

I miejsce          Zuzanna Skibińska

II miejsce        Zofia Kuraszewicz

III miejsce       Anna Dębińska

                        Patrycja Jendrzejewska

Wyróżnienie:  Barbara Breska, Marta Walczak, Karolina Lewandowska

 

W kategorii recytacji poezji śpiewanej

I miejsce          Anna Dębińska

II miejsce        Weronika Górska

                        Zofia Juszczyk

III miejsce       Marta Ossowska

                        Weronika Klofczyńska

 

Do etapu rejonowego, który odbędzie się 28 marca 2019r. o godz. 10.00 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogard Gdański zakwalifikowano:

Recytacje młodzieży: Zuzanna Skibińska, Zofia Kuraszewicz, Anna Dębińska, Patrycja Jendrzejewska

Poezja śpiewana: Anna Debińska, Weronika Górska, Zofia Juszczyk, Marta Ossowska, Weronika Klofczyńska

 

 

Protokół z posiedzenia Jury Okręgowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 

(okręg Starogard)

 

Dnia 18 marca 2019r. po przesłuchaniu 12 uczestników w kategorii recytacji dzieci młodszych oraz 22 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych jury w składzie:

  • Dorota Szufrajda
  • Bogdan Wiśniewski
  • Ireneusz Ciecholewski

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji dzieci młodszych

I miejsce          Oliwia Warczyńska

                       Eliza Wąs

                       Mateusz Kłos

II miejsce         Paweł Bąkowski

III miejsce        Franciszek Szadkowski

                       Natasza Olszewska

Wyróżnienie:  Lena Majka

 

W kategorii recytacji dzieci starszych

I miejsce          Marta Meller

II miejsce         Katarzyna Glaner

                       Michał Negowski

III miejsce       Julian Konkolewski

                       Aleksandra Cwil

Wyróżnienia:    Konrad Jastrzemski

                       Amelia Węsierska

                        Bartosz Lange

 

Do etapu rejonowego, który odbędzie się 27 marca 2019 r. o godz. 10.00 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, zakwalifikowano :

- Oliwię Warczyńską, Elizę Wąs, Mateusza Kłos, Pawła Bąkowskiego – kat. recytacji dzieci młodszych

- Martę Meller, Katarzynę Glaner, Michała Negowskiego, Juliana Konkolewskiego, Aleksandę Cwil – kat. recytacji dzieci starszych

XXVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Kociewską Kartkę Pocztową

o Tematyce Bożonarodzeniowej

Protokół obrad jury

Dnia 11.12.2018 roku komisja w składzie:

1) Magdalena Haras

2) Mirosława Möller

3) Józef Olszynka

4) Adam Haras

5) Grzegorz Oller

dokonała oceny 671 prac nadesłanych na konkurs i ustaliła co następuje:

 

GRAND PRIX KONKURSU:

Zuzanna Korzeniowska –Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku, opiekun Grażyna Sujewicz  

 

Przekazujemy Państwu protokół Konkursu plastyczno-fotograficznego "Krajobraz Kociewia" oraz kilka zdjęć z wręczenia nagród.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

 

 

 

 

Protokół oceny prac w

Kociewskim Konkursie Plastyczno - Fotograficznym dla Dzieci i Młodzieży

„Krajobraz Kociewia – tradycje i współczesność”

 

 

W dniu 13.11.2018r.  jury w składzie:

 

Mirosława Möller

Józef Olszynka

Adam Haras

Tadeusz Majewski

Tomasz Rogalski

 

dokonała oceny 329 prac zgłoszonych do konkursu plastycznego i 59 prac zgłoszonych do konkursu fotografii i ustaliła co następuje:

 

  

KONKURS PLASTYCZNY

w kategorii przedszkoli

Protokół z posiedzenie Jury Rejonowych Eliminacji XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - recytacja młodzieży i poezja śpiewana

 Dnia 27 marca 2018r. po przesłuchaniu 13 uczestników w kategorii recytacji młodzieży i 8 uczestników w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

1) Adam Karaś

2) Aleksandra Wiczyńska

3) Sławomir Hoduń

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 W kategorii recytacji młodzieży:

I miejsce     Rozalia Czapiewska

II miejsce    Amelia Bobkowska

III miejsce   Julia Piotrowska i Zuzanna Skibińska

wyróżnienia: Wiktoria Urbanowicz, Anna Frieske, Marietta Grzywacz, Miłosz Dwurznik, Paulina Markiewicz

 W kategorii poezji śpiewanej:

I miejsce       Zofia Kuraszewicz

II miejsce      -

III miejsce     -

wyróżnienie: Zofia Juszczyk

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano: Rozalię Czapiewską i Zofię Kuraszewicz

Dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy!!!!

 

Protokół z posiedzenie Jury Okręgowych Eliminacji XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - OKRĘG LUBICHOWO

 

Dnia 21 marca 2018r. po przesłuchaniu 8 uczestników w kategorii recytacji dzieci młodzszych, 7 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych, 5 w kategorii recytacji młodzieży oraz 3 w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

1) Alicja Górecka

2) Joanna Armatowska

3) Piotr Chrapkowski

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji dzieci młodszych:

I miejsce     Ewa Kreja i Elżbieta Kaleta

II miejsce    Agata Adasiewicz

III miejsce   Adam Burczyk, Maja Kordowska, Maja Bernacka

wyróżnienia: Zuzanna Wiśniewska, Mikołaj Segar

 

W kategorii recytacji dzieci starszych:

I miejsce       Mateusz Fabich

II miejsce      Tobiasz Urbanowicz

III miejsce     -

wyróżnienia: Kornelia Krysiak, Wiktoria Bassara

 

W kategorii recytacji młodzieży:

I miejsce       Wiktoria Urbanowicz

II miejsce      Julia Urbanowicz

III miejsce    -

wyróżnienia: Seweryna Gornowicz

W kategorii poezji śpiewanej:

wyróżnienia: Aleksandra Kubik, Klaudia Przytarska, Weronika Bieszka

 

Do etapu rejonowego zakwalifikowano: Ewę kreja, Elżbietę Kaleta, Mateusza Fabicha, Aleksandrę Kubik, Klaudię Przytarską, Weronikę Bieszkę, Wiktorię Urbanowicz

 

Protokół z posiedzenie Jury Okręgowych Eliminacji XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - OKRĘG SKARSZEWY

 

Dnia 20 marca 2018r. po przesłuchaniu 7 uczestników w kategorii recytacji dzieci młodzszych, 8 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych, 7 w kategorii recytacji młodzieży oraz 1 w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

1) Alicja Górecka

2) Mirosława Moller

3) Alina Jeleń

4) Piotr Chrapkowski

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji dzieci młodszych:

I miejsce     Julia Gdaniec

II miejsce    Nadia Przychodna

III miejsce   -

wyróżnienia: Nadia Bzichot, Oskar Kudelski

 

W kategorii recytacji dzieci starszych:

I miejsce       Marika Freda

II miejsce      Zofia Kotlewska i Antonina Toczek

III miejsce     Maria Romaszewska

wyróżnienia: Józefina Brzoskowska

 

W kategorii recytacji młodzieży:

I miejsce       Beata Kiedrowska

II miejsce      Ines Cybulska

III miejsce     Nikola Koniecka

wyróżnienia: Wiktoria SUlewska i Dominika Dunda

 

W kategorii poezji śpiewanej:

nie przyznano

 

Do etapu rejonowego zakwalifikowano: Julię Gdaniec, MArikę Fredę, Beatę Kiedrowską

 

Protokół z posiedzenie Jury Okręgowych Eliminacji XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - OKRĘG SKÓRCZ

 

Dnia 19 marca 2018r. po przesłuchaniu 8 uczestników w kategorii recytacji dzieci młodzszych, 5 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych, 6 w kategorii recytacji młodzieży jury w składzie:

1) Alicja Górecka

2) Wiktoria Dąbrowska

3) Piotr Chrapkowski

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji dzieci młodszych:

I miejsce      Aleksandra Gajer

II miejsce     Michał Langowski

III miejsce    Eliza Szarafin i Maria Motykowska

wyróżnienia: Błażej Torbicki, Lena Suwalska, Wiktoria Cherek, Izabela Krzyżanowska

 

W kategorii recytacji dzieci starszych:

I miejsce        Agata Piontek

II miejsce       Zuzanna Niemczyk

III miejsce     Weronika Deska

wyróżnienia: nie przyznano

 

W kategorii recytacji młodzieży:

I miejsce       Amelia Bobkowska

II miejsce      Miłosz Dwurznik

III miejsce     Joanna Szwarc

wyróżnienia: Maria Słowik, Aleksandra Skalska, Julia Gniewkowska

 

Do etapu rejonowego zakwalifikowano: Aleksandrę Gajer, Agatę Piontek, Zuzannę Niemczyk, Amelię Bobkowską, Miłosza Dwurznika

 

Protokół jury 

XIV Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną

 

Dnia  15 marca 2018r. jury w składzie:

- Józef Olszyna

- Mirosława Mὂller

- Kataryna Oller

- Anna Zwiernik

dokonało oceny  prac nadesłanych na konkurs i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

KATEGORIA: PRZEDSZKOLA

PRACE INDYWIDUALNE

Nagrody:

- Agata Damaszk – SP nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka, Katarzyna Trojanowska)

- Ignacy Mospinek – MPP nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Kinga Durczak)

- Kornelia Kosianowicz – OPP w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

Wyróżnienia:

- Nadia Dolna – Odział Przedszkolny przy SP we Więckowach (op. Ewa Ryciak)

- Marianna Banasik - MPP nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Kinga Durczak)

 

PRACE GRUPOWE

Nagrody:

- Grupa „Motylki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Emilia Pasternak, Joanna Wesołowska)

- Grupa „Koniczynki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Małgorzata Stobińska)

- Kółko Plastyczne „Mali Artyści” – MPP nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdanskim (op. Anna Szarmach, Magdalena Ackermann)

- Przedszkole SOSW w Starogardzie Gdańskim (op. Katarzyna Litewska)

- Grupa "Żabki" - Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Kinga Durczak)

Wyróżnienia:

- Grupa „Słoneczka” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Monika Leszczynska)

- Grupa „Mali Kociewiacy” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Emilia Pasternak, Joanna Wesołowska)

 

KATEGORIA KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

- Anastazja Manailo – SP nr 2 w Wołominie (op. Grażyna Dobosz)

- Dominik Głowacki – SP nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka, Katarzyna Trojanowska)

- Zuzanna Jabłońska – SP nr 7 w Tczewie (op. Zofia Gromowska)

Wyróżnienia:

- Szymon Melka – Chrześcijańska SP w Starogardzie Gdańskim (op. Ewa Tomaszewska)

- Zofia Małecka – Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym (op. Anita Figura)

- Justyna Rodzik – Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym (op. Anita Figura)

- Julia Duszyńska - Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym (op. Anita Figura)

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

- Laura Narel – Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Wiktor Kossobucki – SP nr 1 w Skarszewach (op. Dorota Bara)

- Oskar Słomiński – SP we Więckowach (op. Kryspin Karnat)

- Fabian Szczęsny – PSP w Jabłowie (op. Elżbieta Budzinska-Słupek)

- Karolina Latańska – ZSP w Skórczu (op. Ewelina Rynkiewicz)

- Wanesa Pawłowska – SP nr 1 w Skarszewach (op. Dorota Bara)

- Roksana Firgon – PSP w Suminie (op. Małgorzata Ziemba)

- Wiktoria Stefańczak – Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie (op. Małgorzata Adamczyk)

- Kinga Kaczorowska – ZSP w Kaliskach (op. Beata Dróżkowska)

- Zofia Nowak – PSP w Suminie (op. Małgorzata Ziemba)

- Laura Konkel – PSP w Jabłowie (op. Elżbieta Budzinska-Słupek)

- Eryk Kalinowski - Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie (op. Małgorzata Adamczyk)

- Oliwia Kiedrowska – Nowa Wieś Rzeczna

- Paulina Kolaska – PSP w Lubichowie

Uwagi: Decyzją jury zgodnie  z regulaminem konkursu do oceny jury nie dopuszczono prac uczestników powyżej VI klasy szkoły podstawowej. Wszystkie nadesłane prace z wyłączeniem tych, którym odpadają elementy pracy wezmą udział w wystawie.

Dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Wręczenie nagród odbędzie sie 22 marca 2018r. o godzinie 12.00 w Galerii Neptun w Starogadzie Gdańskim (obok fontanny).

 

Ogólnopolski Konkurs Kociewskich Kolęd i Pastorałek „Kolandy Lólków Naszych” – 24.01.2018r.

 Protokół obrad jury

 

 

 

W dniu 24 stycznia 2018r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim jury w składzie:

  • Mirosława Moller
  • Stefan Galiński
  • Wojciech Leszczyński

po przesłuchaniu 10 zespołów oraz 3 solistów zgłoszonych do udziału w Konkursie i ustaliło co nastepuje:

 

w kategorii zespoły młodsze

I miejsce        Zespół „Małe Kociewiaki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Emilia Pasternak i Joanna Wesołowska)

II miejsce       Zespół „Kociewskie Aniółki” – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Katarzyna Oller)

III miejsce      Zespół „Małe Kociewiaki” – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim (op. Elżbieta Machińska)

 

w kategorii zespoły starsze

I miejsce

- Zespół „Charnowodzkie Gzuby” – Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie (op. Izabella Pruszak)

- Zespół Pieśni i Tańca „Kociewskie Gzuby” – Ognisko Pracy Pozaszkolnej (op. Agnieszka Brzoza)

 

II miejsce

- Zespół „Lubichoowskie Kociewiaki” – Gminny Ośrodek Kultury w Lubichowie (op. Bogumiła Fiałkowska)

- Zespół „Quatro” – Publiczna szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim (op. Katarzyna Paul)

 

III miejsce

- Zespół „Kociewiacy z Dwójki” – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Starogarrdzie Gdańskim (op. Lucyna Kreft Surowiec)

- Zespół „Chichot” –Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Wielkim (op. Ewa Truskolawska)

- Kółko Regionalne z Publicznej Szkoły Podstawowej w Barłożnie (op. Maria Sachta)

 

w kategorii soliści

I miejsce         Krzysztof Szweda – Publiczna Szkoła Podstawowa we Wielkim Bukowcu (op. Anna Szweda)

II miejsce      

- Patrycja Wiąz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim (op. Beata Słoma)

- Jakub Rus – II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (op. Jerzy Jedrzejczyk)

 

Gratulujemy i dziekujemy za udział !!!

 

XXVI  Kociewski Konkurs Plastyczny na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową

Protokół obrad jury

 

W dniu 11.12.2017 roku komisja w składzie:

1) Magdalena Haras

2) Mirosława Möller

3) Adam Haras

4) Anna Zwiernik

5) Katarzyna Oller - sekretarz

dokonała oceny 98 prac nadesłanych na konkurs w 2017 roku i ustaliła co następuje:

 

GRAND PRIX KONKURSU - Jadwiga Jankowska - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA

Nagrody:

- Miejskie Przedszkole publiczne nr 8 „Bajeczka” w Starogardzie Gdańskim (op. Joanna Cybula)

- Kółko plastyczne „Mali Artyści” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Szarmach i Magdalena Ackerman)

- Kółko Plastyczne z Przedszkola Gminnego w Zblewie (op. Magdalena Urban)

- Grupa 5 z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 w Starogardzie Gdańskim (op. Dorota Cylman)

- Jurek Gornowicz – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Urszula Gornowicz)

- Jan Kajzer – Przedszkole Publiczne w Pinczynie

- Hubert Sprengel – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 10 w Starogardzie Gdańskim

- Kacper Banasiak – przedszkole Publiczne w Pinczynie

- Iga Olszowa – Niepubliczne Przedszkole „Plastuś” (op. Irena Piotrzkowska)

Wyróżnienia

- Grupa „Motylki” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim (o. Agnieszka Kamrowska i Małgorzata Nalezińska)

- Grupa „Motylki” Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Anna Koszykowska i Emilia Pasternak)

- Nina Wycinka – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Szarmach)

- Amelia Pasternak – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Anna Koszykowska)

- Eliza Cymanowska – Miejskie Przedszkole Punliczne nr 10 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Brucka i Monika Rodziewicz)

- Liliana Uhlenberg – Miejskie Przedszkole Publiczne  nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Alina Kurzyńska i Anna Synowiec)

- Jakub Jankowski – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Monika Paczkowska)

 

KATEGORIA KLASY I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

Nagrody:

I nagroda        Agnieszka Kulwińska – Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy

II nagroda       Szymon Kuśnierz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Starogardzie Gdańskim

III nagroda     Jan Andrzejczak - Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy

 

Wyróżnienia

- Michalina Toczek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim

- Jakub Bronk - Tczew

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

I nagroda        Marika Dahm, Magdalena Boniecka, Zuzanna Pomierska, Kamil Krzyżanowski, Alessio Klatt – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Tymawie (op. Grażyna Tomaszewicz)

II nagroda       Aleksandra Lembicz – Starogard Gdański (op. Anna Lembicz)

III nagroda     Julia Eggert – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pączewie (op. Monika Maciejewska)

 

Wyróżnienia

- Klasa IV b – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kokoszkowach (op. Agnieszka Michalak)

 

 

KATEGORIA KLASY VII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I SZKOŁY GIMNAZJALNE

Nagrody:

I nagroda        Piotr Ciesielski – Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Tczewie (op. Anna Wilczewska)

II nagroda       Kinga Szepler, Sebastian Stobiński, Filip Szkaut-Żytkowiak - Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Tczewie (op. Anna Wilczewska)

III nagroda     Dominika Derdowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pączewie (op. Monika Maciejewska)

 

Wyróżnienia

- Marta Przeperska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pączewie (op. Monika Maciejewska)

 

 

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAJALNE

Nagrody:

I nagroda        Wiktoria Kosianowicz – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

II nagroda       Karolina Pielecka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie (op. Monika Burnicka)

Wyróżnienia

-

 

KATEGORIA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Nagrody:

- Ryszard Wiatrak i Sławomir Cybulski – Dom Pomocy Społecznej (op. Eunika Szachta)

- Laura Narel – Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Dominik Osmański - Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Monika Plata)

- Tadeusz Podlecki – Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS w Starogardzie Gdańskim (op. Natalia Szynkowska)

- Piotr Miczek i Arkadiusz Zapotoczny – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (op. Tomasz Cesarz)

- Maria Węclik i Michał Wróblewski – Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku (op. Eunika Szachta)

- Zdzisław Tichonow, Jan Szreder, Adam Zabłocki – Dom Pomocy Społecznej w Rokocinie (op. Tomasz Bednarczyk)

- Kamila Maszka i Mateusz Paszek – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (op. Tomasz Cesarz)

 

Wyróżnienia

- Jakub Breski - Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Kacper Tessmer i Artur Szulc - Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Czarnej Wodzie (op. Marta Kordys)

- Alicja i Aleksandra Gornowicz, Rafał Malek-Podjaski, Artur Szumała, Tomasz Prądzyński - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Gminie Kaliska (op. Marta Połom, Adriana Bławat, Paulina Rożek)

 

KATEGORIA DOROŚLI

Nagrody:

Leszek Baczkowski - Frank

 

Wszystkim dziękujemy za udział. Nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy na wręczanie nagród, które odbędzie się 19 grudnia 2017r. o godzinie 12.00.  w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim (obok fontanny i choinki) podczas wernisażu wystawy szopek i kartek bożonarodzeniowych. 

Dzisiaj (7 czerwca 2017r.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubichowie odbył się kolejny MIedzywojewódzki Festiwal Zespołów Kociewskich "Brzad".

Zaprezentowało się 12 zespołów z całego Kociewia (ponad 200 uczestników). Posłuchać można było piosenek, gadek kociewskich. obejrzeć scenki w gwarze oraz piekne tańce. W kolorowej od strojów kociewskich sali GOK-u w Lubichowie panowała regionalna, rodzinna atmosfera :) :)

Jury w składzie:

1) Grzegorz Oller

2) Franciszek Lewicki

3) Stefan Galiński

4) Leszek Reszka

przyznało nastepujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA PRZEDSZKOLA:

I miejsce       - "Małe Kociewiaki" z Gminnego Przedszkola w Zblewie (op. Joanna Wesołowska i Katarzyna Dembicka)

                   - Kółko Regionalne przy Przedszkolu Samorządowym w Nowem (op. Wioletta Grzemska, Anna Szyplewska i Agnieszka Konieczna)

                   - "Modraczki" z Przedszkola "Jedyneczka" w Pelplinie(op. Anna Habas i Emilia Węsierska)

KATEGORIA STARSZA

wyróżniena:    - "Barłowskie Gzuby" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Barłożnie (op. Maria Szachta)

                    - Kółko teatralno-muzyczne "Siódemka" ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tczewie (op. Karolina Garska i Karolina Kornas)

                    - "Kociewiacy z Przysierska" ze Szkoły Podstawowej im. dra Floriana Ceynowy w Przysiersku (op. Ewa Sutkowska i Andrzej Gładkowski)

                    - "Kociewiacy z Dwójki" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim (op. Lucyna Kreft-Surowiec)

III miejsce      - "Rokockie Kociewiaki" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rokocinie  (op. Mirela Kowalska i Mateusz Kowalski)

II miejsce       - "Małe Modraki" z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie (op. Alicja Watkowska)

                    - "Gzuby z Pelplińskiej Dwójki" z Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie (op. Katarzyna Bembenek)

I miejsce        - "Lubichowskie Kociewiaki" z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubichowie (op. Bogumiła Fiałkowska)

                    - Zespół "Brzady" z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie (op. Barbara Jędrzejewska, Barbara Kosecka, Wojciech Gdaniec)

Gratulujemy! Dziekujemy za udział i zapraszamy za rok :)

 

Organizatorzy: OPP Starogard, GOK Lubichowo

Sponsorzy: OPP Starogard, Rada Rodziców OPP, GOK Lubichowo, Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim

 

 

Olimpiada Regionalna "Gzubów pojancie ło Kociewiu"  - protokół borad jury

10 maja 2017r. OPP Starogard Gdański

Jury w składzie:

1. Wioleta Grzemska

2. Alina Jeleń

3. Stefan Galiński

4. Bogdan Olszynka

po wszystkich zadaniach podaje wyniki zmagań konkursowych:

w kategorii szkół podstawowych

I miejsce          Publiczna Szkoła Podstawowa w Pogódkach

II miejsce         Publiczna Szkoła Podstawowa w Suminie

III miejsce        Szkoła Podstawowa we Wielkim Komorsku

wyróżnienie       Szkoła Podstawowa we Wiągu

w kategorii gimnazja

I mejsca           Publiczne Gimnazjum w Pogódkach

II miejsce         Publiczne Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim

III miejsce        Gimnazjum w Nowem

 

Dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy !!!!!

 

Protokół z oceny prac powiatowego etapu

XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017

pod hasłem

„25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

 

 (powiat starogardzki)

 

Dnia 12 kwietnia 2017 roku komisja w składzie :

  • Andrzej Zdrowowicz - przewodniczący
  • Karina Stankowska
  • Tomasz Nowak
  • Józef Olszynka
  • Tomasz Rogalski
  • Anna Zwiernik - sekretarz

dokonała  oceny prac nadesłanych na konkurs i ustaliła co następuje:

 

Przedstawiamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Stacja drogi krzyżowej". Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Widzimy się w dniu 6 kwietnia o godz.12.00 w auli naszej placówki na uroczystym wręczeniu nagród.     

Protokół

z przeprowadzonego I etapu powiatowego XII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym 

dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

 w dniu 28 marca 2017r. w Starogardzie Gdańskim został przeprowadzony I etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

 

Skład powiatowej komisji konkursowej:

Przewodniczący – Anna Zwiernik

Członkowie Komisji – Krzysztof Strzeliński, Arkadiusz Kobierzyński, Paweł Kierszka

 

Niniejszym ogłaszamy, iż w I etapie Konkursu, zwanym powiatowym wzięło udział 21 uczestników.

Najlepszy wynik uzyskali:

Protokół z posiedzenia Jury Rejonowych Eliminacji  XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 

Dnia 30 kwietnia 2017r. po przesłuchaniu 16 uczestników w kategorii recytacji młodzieży i 5 uczestników w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

  • Adam Karaś
  • Marcin Skrzypczak
  • Ewa Balcerzak
  • Dorota Szufrajda
  • Patrycja Strzelczyk

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Protokół z posiedzenia Jury Rejonowych Eliminacji  XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 

Dnia 30 kwietnia 2017r. po przesłuchaniu 16 uczestników w kategorii recytacji młodzieży i 5 uczestników w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

  • Adam Karaś
  • Marcin Skrzypczak
  • Ewa Balcerzak
  • Dorota Szufrajda
  • Patrycja Strzelczyk

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 

Protokół z posiedzenia Jury Rejonowych Eliminacji  XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 

Dnia 29 kwietnia 2017r. po przesłuchaniu 15 uczestników w kategorii recytacji dzieci młodszych, 12 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych jury w składzie:

  • Adam Karaś
  • Ewa Balcerzak
  • Dorota Szufrajda
  • Patrycja Strzelczyk

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 Protokół jury

XIII Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną

 

Dnia  29 marca 2017r. jury w składzie:

- Mirosława Mőller

- Zofia Sumczyńska

- Ewa truskolawska

- Anna Zwiernik - sekretarz

dokonało oceny  prac nadesłanych na konkurs i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Protokół z posiedzenia Jury Okręgowych Eliminacji XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

(okręg Starogard)

 

Dnia 16 marca 2017r. po przesłuchaniu 17  uczestników w kategorii recytacji młodzieży, 1 uczestnika w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

 1) Alicja Górecka

2) Beata Graban

3) Stanisław Sumowski

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Strona 1 z 3