Casting do zespołu tańca nowoczesnego dla dziewcząt z klas IV-VI szkół podstawow…

Jeśli: - chcesz należeć do zespołu tańca nowoczesnego Pani Agnieszki Brzozy - jesteś uczennicą klasy IV, V lub VI szkoły podstawowej to do 12 czerwca 2020r.: - złóż wniosek https://oppstarogard.pl/wniosek-o-przyjecie-na-zajecia - powtórz układ taneczny za Panią Agnieszką i wyślij nam swój filmi...

Wyświetleń:80 Działalność kół

Czytaj dalej

Komunikat w sprawie zajęć w OPP

Informujemy wszystkich uczestników, że zajęcia w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim do końca roku szkolnego będą się odbywały wyłącznie metodą online. Nabór uczestników na zajęcia przyszłoroczne odbywa się poprzez formularz dostępny w menu na stronie internetowej www.oppstarogard.pl ...

Wyświetleń:129 BIP

Czytaj dalej

Wniosek o przyjęcie na zajęcia w roku szkolnym 2020-2021

Wniosek o przyjęcie na zajęcia w roku szkolnym 2020-2021 Jeżeli z jakichkolwiek względów zapisanie na przyszłoroczne zajęcia poprzez Formularz zapisów zakończył się niepowodzeniem, bardzo prosimy o wypełnienie załączonych dokumentów (wniosek, klauzula) i przesłanie do nas na adres opp@oppstarogard...

Wyświetleń:188 BIP

nabor

Czytaj dalej

Konkurs wokalny online "Gdzie strumyk płynie wolna" - WYNIKI

Protokół obrad jury Konkurs wokalny online „Gdzie strumyk płynie z wolna”   W dniu 15 maja 2020r. jury w składzie: Lucyna Kreft-Surowiec Grzegorz Oller Piotr Chrapkowski po przesłuchaniu zgłoszeń, które napłynęły na konkurs postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:   I mie...

Wyświetleń:99 Konkursy

Czytaj dalej

Gdzie strumyk płynie z wolna - konkurs wokalny online.

Konkurs dedykowany jest do WSZYSTKICH, którzy lubią dobrą zabawę i śpiew.  Pomysł na konkurs to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa! Wystarczy pobrać podkład i słowa, odtworzyć go na słuchawkach, a swój głos bez melodii wraz z obrazem nagrać i przesłać na nasz adres. U...

Wyświetleń:349 OPP Online

wokal, chor, konkursy

Czytaj dalej

Konkurs na Pisankę Wielkanocną 2020 - WYNIKI

Pomimo niesprzyjającego czasu oceniliśmy prace nadesłane na XVI Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną. Poniżej protokół oraz galeria zdjęć. Protokół obrad komisji konkursowej XVI Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu na Pisankę Wielkanocną   Dnia 06.04.2020r. komisja konkursowa ...

Wyświetleń:320 Konkursy

konkursy, protokoły, droga krzyżowa, konkursy wielkanocne

Czytaj dalej

Konkurs na Drogę Krzyżową 2020 - WYNIKI

Wasza postawa wobec koronawirusa zmotywowała nas do zrealizowania konkursów wielkanocnych. Oto wyniki i galeria XVI Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu Plastycznego „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ”.     Protokół jury XVI Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu Plastycznego  „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ”   ...

Wyświetleń:214 Konkursy

konkursy, droga krzyżowa, protokoły

Czytaj dalej

Protokół z przeprowadzonego I etapu powiatowego XIII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

w dniu 21 marca 2018r. w Starogardzie Gdańskim został przeprowadzony I etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

 Skład powiatowej komisji konkursowej:

Przewodniczący – Anna Zwiernik

Członkowie Komisji – Krzysztof Strzeliński, Zbigniew Zaremba, Wojciech Wardyn

 

Niniejszym ogłaszamy, iż w I etapie Konkursu, zwanym powiatowym wzięło udział 21 uczestników. Najlepszy wynik uzyskali:

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

pełna nazwa szkoły

imię i nazwisko opiekuna

liczba punktów

1.

Agata Mania

I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

Łukasz Gabriel

25p.

Test dodatkowy 7p.

2.

Maciej Pozorski

II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

Hanna Jędrzejczyk

25p.

Test dodatkowy 7p.

3.

Alicja Krzyżyńska

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim

Wojciech Wardyn

25p.

Test dodatkowy 6p.

4.

Oliwia Kuczkowska

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim

Wojciech Wardyn

23p.

Test Dodatkowy 8p.

Test dodatkowy 4p.

                  

Tym samym do II etapu Konkursu kwalifikujemy w/w osoby.

 

W klasyfikacji generalnej szkół:

 

I miejsce              Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim  (Oliwia Kuczkowska, Alicja Krzyżyńska, Katarzyna Mania, opiekun Wojciech Wardyn)

 

II miejsce             II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (Katarzyna Suwalska, Maciej Pozorski, Michał Porożyński, opiekun Hanna Jędrzejczyk)

 

III miejsce           I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (Aleksandra Rostowska, Agata Mania, Jakub Baska, opiekun Łukasz Gabriel)

 

IV miejsce            Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim (Paweł Snaza, Jakub Kitta, Krzysztof Piesik, opiekun Zbigniew Zaremba)

 

Gratulujemy wszystkim lauretom, a czwórce najlepszych życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim konkursu 12 kwietnia 2018r. w Gdańsku.

Protokół z posiedzenie Jury Rejonowych Eliminacji XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - recytacja młodzieży i poezja śpiewana

 Dnia 27 marca 2018r. po przesłuchaniu 13 uczestników w kategorii recytacji młodzieży i 8 uczestników w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

1) Adam Karaś

2) Aleksandra Wiczyńska

3) Sławomir Hoduń

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 W kategorii recytacji młodzieży:

I miejsce     Rozalia Czapiewska

II miejsce    Amelia Bobkowska

III miejsce   Julia Piotrowska i Zuzanna Skibińska

wyróżnienia: Wiktoria Urbanowicz, Anna Frieske, Marietta Grzywacz, Miłosz Dwurznik, Paulina Markiewicz

 W kategorii poezji śpiewanej:

I miejsce       Zofia Kuraszewicz

II miejsce      -

III miejsce     -

wyróżnienie: Zofia Juszczyk

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano: Rozalię Czapiewską i Zofię Kuraszewicz

Dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy!!!!

 

Protokół z posiedzenie Jury Okręgowych Eliminacji XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - OKRĘG LUBICHOWO

 

Dnia 21 marca 2018r. po przesłuchaniu 8 uczestników w kategorii recytacji dzieci młodzszych, 7 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych, 5 w kategorii recytacji młodzieży oraz 3 w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

1) Alicja Górecka

2) Joanna Armatowska

3) Piotr Chrapkowski

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji dzieci młodszych:

I miejsce     Ewa Kreja i Elżbieta Kaleta

II miejsce    Agata Adasiewicz

III miejsce   Adam Burczyk, Maja Kordowska, Maja Bernacka

wyróżnienia: Zuzanna Wiśniewska, Mikołaj Segar

 

W kategorii recytacji dzieci starszych:

I miejsce       Mateusz Fabich

II miejsce      Tobiasz Urbanowicz

III miejsce     -

wyróżnienia: Kornelia Krysiak, Wiktoria Bassara

 

W kategorii recytacji młodzieży:

I miejsce       Wiktoria Urbanowicz

II miejsce      Julia Urbanowicz

III miejsce    -

wyróżnienia: Seweryna Gornowicz

W kategorii poezji śpiewanej:

wyróżnienia: Aleksandra Kubik, Klaudia Przytarska, Weronika Bieszka

 

Do etapu rejonowego zakwalifikowano: Ewę kreja, Elżbietę Kaleta, Mateusza Fabicha, Aleksandrę Kubik, Klaudię Przytarską, Weronikę Bieszkę, Wiktorię Urbanowicz

 

Protokół z posiedzenie Jury Okręgowych Eliminacji XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - OKRĘG SKARSZEWY

 

Dnia 20 marca 2018r. po przesłuchaniu 7 uczestników w kategorii recytacji dzieci młodzszych, 8 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych, 7 w kategorii recytacji młodzieży oraz 1 w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

1) Alicja Górecka

2) Mirosława Moller

3) Alina Jeleń

4) Piotr Chrapkowski

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji dzieci młodszych:

I miejsce     Julia Gdaniec

II miejsce    Nadia Przychodna

III miejsce   -

wyróżnienia: Nadia Bzichot, Oskar Kudelski

 

W kategorii recytacji dzieci starszych:

I miejsce       Marika Freda

II miejsce      Zofia Kotlewska i Antonina Toczek

III miejsce     Maria Romaszewska

wyróżnienia: Józefina Brzoskowska

 

W kategorii recytacji młodzieży:

I miejsce       Beata Kiedrowska

II miejsce      Ines Cybulska

III miejsce     Nikola Koniecka

wyróżnienia: Wiktoria SUlewska i Dominika Dunda

 

W kategorii poezji śpiewanej:

nie przyznano

 

Do etapu rejonowego zakwalifikowano: Julię Gdaniec, MArikę Fredę, Beatę Kiedrowską

 

Protokół z posiedzenie Jury Okręgowych Eliminacji XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - OKRĘG SKÓRCZ

 

Dnia 19 marca 2018r. po przesłuchaniu 8 uczestników w kategorii recytacji dzieci młodzszych, 5 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych, 6 w kategorii recytacji młodzieży jury w składzie:

1) Alicja Górecka

2) Wiktoria Dąbrowska

3) Piotr Chrapkowski

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji dzieci młodszych:

I miejsce      Aleksandra Gajer

II miejsce     Michał Langowski

III miejsce    Eliza Szarafin i Maria Motykowska

wyróżnienia: Błażej Torbicki, Lena Suwalska, Wiktoria Cherek, Izabela Krzyżanowska

 

W kategorii recytacji dzieci starszych:

I miejsce        Agata Piontek

II miejsce       Zuzanna Niemczyk

III miejsce     Weronika Deska

wyróżnienia: nie przyznano

 

W kategorii recytacji młodzieży:

I miejsce       Amelia Bobkowska

II miejsce      Miłosz Dwurznik

III miejsce     Joanna Szwarc

wyróżnienia: Maria Słowik, Aleksandra Skalska, Julia Gniewkowska

 

Do etapu rejonowego zakwalifikowano: Aleksandrę Gajer, Agatę Piontek, Zuzannę Niemczyk, Amelię Bobkowską, Miłosza Dwurznika

 

Dyrekcje Szkół

Podstawowych i Gimnazjalnych

z terenu Powiatu Starogardzkiego

 

Szanowni Państwo!

W załączeniu przesyłam informacje dotyczące XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

Jednocześnie informuję, że Eliminacje Konkursu, podobnie jak w latach ubiegłych, podzielone zostały na Okręgowe Eliminacje – w Starogardzie, Lubichowie, Skórczu i Skarszewach. Koncert Finałowy odbędzie się w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim  w dniach 26-27 marca 2018 roku – wszelkie informacje znajdą Państwo w Terminarzu Konkursu.

Zwracam Państwa uwagę na termin nadsyłania zgłoszeń: 10 marca 2018r. Podany termin nie może być przekroczony. Ze względu na duży zasięg konkursu, dwustopniowe eliminacje na terenie naszego powiatu oraz chęć zapewnienia odpowiedniego poziomu przesłuchań, spóźnienie może narazić Państwa na odrzucenie zgłoszenia.

Prosimy o czytelne wypełnianie kart zgłoszeń oraz przesyłanie ich wraz z odpisem protokołu eliminacji szkolnych.

Wszelkich informacji nt konkursu udziela jego koordynator Pani Alicja Górecka  tel. 58-561-33-26.

Informujemy, że konsultacje dla nauczycieli i recytatorów z okręgowych eliminacji w Lubichowie, Skórczu i Skarszewach odbędą się 1 i 8 marca 2018r. w godzinach od 14.00 do 17.00. Konsultacje poprowadzi Pani Alicja Górecka.

Serdecznie zapraszam do udziału w XXXV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego życząc sukcesów i artystycznych odkryć.

 

PONIŻEJ MOŻNA POBRAĆ REGULAMIN, TERMINARZ, ZASADY ORGANIZACYJNE (TERMINY I MIEJSCA POSZCZEGÓLNYCH KONKURSÓW), KARTĘ ZGŁOSZEŃ.

 

 

 

 

 

      Zapraszamy trzyosobowe repreentacje ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu staroardzkiego do udziału w Powiatowych Eliminacjach Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, które odbędą się 21 marca 2018r o godz. 1000 w siedzibie OPP, ul. Sikorskiego 26, Starogard Gdański.

Prosimy o przesłanie imiennej listy trzech uczestników oraz opiekuna lub zgłoszenie nieobecności reprezentacji szkoły faxem na numer tel. (058) 561-33-26 do dnia 15 marca 2018r. 

Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej Samorządu Województwa Pomorskiego https://bip.pomorskie.eu/a,58779,ogloszenie-618.html

         

ZAPRASZAMY!!

Ogólnopolski Konkurs Kociewskich Kolęd i Pastorałek „Kolandy Lólków Naszych” – 24.01.2018r.

 Protokół obrad jury

 

 

 

W dniu 24 stycznia 2018r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim jury w składzie:

  • Mirosława Moller
  • Stefan Galiński
  • Wojciech Leszczyński

po przesłuchaniu 10 zespołów oraz 3 solistów zgłoszonych do udziału w Konkursie i ustaliło co nastepuje:

 

w kategorii zespoły młodsze

I miejsce        Zespół „Małe Kociewiaki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Emilia Pasternak i Joanna Wesołowska)

II miejsce       Zespół „Kociewskie Aniółki” – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Katarzyna Oller)

III miejsce      Zespół „Małe Kociewiaki” – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim (op. Elżbieta Machińska)

 

w kategorii zespoły starsze

I miejsce

- Zespół „Charnowodzkie Gzuby” – Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie (op. Izabella Pruszak)

- Zespół Pieśni i Tańca „Kociewskie Gzuby” – Ognisko Pracy Pozaszkolnej (op. Agnieszka Brzoza)

 

II miejsce

- Zespół „Lubichoowskie Kociewiaki” – Gminny Ośrodek Kultury w Lubichowie (op. Bogumiła Fiałkowska)

- Zespół „Quatro” – Publiczna szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim (op. Katarzyna Paul)

 

III miejsce

- Zespół „Kociewiacy z Dwójki” – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Starogarrdzie Gdańskim (op. Lucyna Kreft Surowiec)

- Zespół „Chichot” –Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Wielkim (op. Ewa Truskolawska)

- Kółko Regionalne z Publicznej Szkoły Podstawowej w Barłożnie (op. Maria Sachta)

 

w kategorii soliści

I miejsce         Krzysztof Szweda – Publiczna Szkoła Podstawowa we Wielkim Bukowcu (op. Anna Szweda)

II miejsce      

- Patrycja Wiąz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim (op. Beata Słoma)

- Jakub Rus – II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (op. Jerzy Jedrzejczyk)

 

Gratulujemy i dziekujemy za udział !!!

 

Zapraszamy do udziału w konkursach wielkanocnych organizowanych przez naszą placówkę w roku szkolnym 2018r.:

XIV Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie Plastycznym na Pisankę Wielkanocną oraz XIV Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie  Plastycznym pn. "Stacja Drogi Krzyżowej"

 

terminy obu konkursów:

- zgłoszenie prac 12 marca 2018r. (decyduje data wpływu, nie data stempla pocztowego)

- informacje o wynikach do 19 marca 2018r. 

- wręczenie nagród i wernisaż wystawy 22 marca 2018r.

 

Zapraszamy!!!!

XXVI  Kociewski Konkurs Plastyczny na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową

Protokół obrad jury

 

W dniu 11.12.2017 roku komisja w składzie:

1) Magdalena Haras

2) Mirosława Möller

3) Adam Haras

4) Anna Zwiernik

5) Katarzyna Oller - sekretarz

dokonała oceny 98 prac nadesłanych na konkurs w 2017 roku i ustaliła co następuje:

 

GRAND PRIX KONKURSU - Jadwiga Jankowska - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA

Nagrody:

- Miejskie Przedszkole publiczne nr 8 „Bajeczka” w Starogardzie Gdańskim (op. Joanna Cybula)

- Kółko plastyczne „Mali Artyści” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Szarmach i Magdalena Ackerman)

- Kółko Plastyczne z Przedszkola Gminnego w Zblewie (op. Magdalena Urban)

- Grupa 5 z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 w Starogardzie Gdańskim (op. Dorota Cylman)

- Jurek Gornowicz – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Urszula Gornowicz)

- Jan Kajzer – Przedszkole Publiczne w Pinczynie

- Hubert Sprengel – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 10 w Starogardzie Gdańskim

- Kacper Banasiak – przedszkole Publiczne w Pinczynie

- Iga Olszowa – Niepubliczne Przedszkole „Plastuś” (op. Irena Piotrzkowska)

Wyróżnienia

- Grupa „Motylki” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim (o. Agnieszka Kamrowska i Małgorzata Nalezińska)

- Grupa „Motylki” Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Anna Koszykowska i Emilia Pasternak)

- Nina Wycinka – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Szarmach)

- Amelia Pasternak – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Anna Koszykowska)

- Eliza Cymanowska – Miejskie Przedszkole Punliczne nr 10 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Brucka i Monika Rodziewicz)

- Liliana Uhlenberg – Miejskie Przedszkole Publiczne  nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Alina Kurzyńska i Anna Synowiec)

- Jakub Jankowski – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Monika Paczkowska)

 

KATEGORIA KLASY I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

Nagrody:

I nagroda        Agnieszka Kulwińska – Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy

II nagroda       Szymon Kuśnierz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Starogardzie Gdańskim

III nagroda     Jan Andrzejczak - Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy

 

Wyróżnienia

- Michalina Toczek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim

- Jakub Bronk - Tczew

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

I nagroda        Marika Dahm, Magdalena Boniecka, Zuzanna Pomierska, Kamil Krzyżanowski, Alessio Klatt – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Tymawie (op. Grażyna Tomaszewicz)

II nagroda       Aleksandra Lembicz – Starogard Gdański (op. Anna Lembicz)

III nagroda     Julia Eggert – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pączewie (op. Monika Maciejewska)

 

Wyróżnienia

- Klasa IV b – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kokoszkowach (op. Agnieszka Michalak)

 

 

KATEGORIA KLASY VII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I SZKOŁY GIMNAZJALNE

Nagrody:

I nagroda        Piotr Ciesielski – Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Tczewie (op. Anna Wilczewska)

II nagroda       Kinga Szepler, Sebastian Stobiński, Filip Szkaut-Żytkowiak - Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Tczewie (op. Anna Wilczewska)

III nagroda     Dominika Derdowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pączewie (op. Monika Maciejewska)

 

Wyróżnienia

- Marta Przeperska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pączewie (op. Monika Maciejewska)

 

 

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAJALNE

Nagrody:

I nagroda        Wiktoria Kosianowicz – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

II nagroda       Karolina Pielecka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie (op. Monika Burnicka)

Wyróżnienia

-

 

KATEGORIA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Nagrody:

- Ryszard Wiatrak i Sławomir Cybulski – Dom Pomocy Społecznej (op. Eunika Szachta)

- Laura Narel – Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Dominik Osmański - Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Monika Plata)

- Tadeusz Podlecki – Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS w Starogardzie Gdańskim (op. Natalia Szynkowska)

- Piotr Miczek i Arkadiusz Zapotoczny – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (op. Tomasz Cesarz)

- Maria Węclik i Michał Wróblewski – Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku (op. Eunika Szachta)

- Zdzisław Tichonow, Jan Szreder, Adam Zabłocki – Dom Pomocy Społecznej w Rokocinie (op. Tomasz Bednarczyk)

- Kamila Maszka i Mateusz Paszek – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (op. Tomasz Cesarz)

 

Wyróżnienia

- Jakub Breski - Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Kacper Tessmer i Artur Szulc - Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Czarnej Wodzie (op. Marta Kordys)

- Alicja i Aleksandra Gornowicz, Rafał Malek-Podjaski, Artur Szumała, Tomasz Prądzyński - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Gminie Kaliska (op. Marta Połom, Adriana Bławat, Paulina Rożek)

 

KATEGORIA DOROŚLI

Nagrody:

Leszek Baczkowski - Frank

 

Wszystkim dziękujemy za udział. Nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy na wręczanie nagród, które odbędzie się 19 grudnia 2017r. o godzinie 12.00.  w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim (obok fontanny i choinki) podczas wernisażu wystawy szopek i kartek bożonarodzeniowych. 

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Kociewskich Kolęd i Pastorałek "Kolandy Lólków Naszych".

- kiedy? 24 stycznia 2018r.

- dla kogo?? soliści oraz zespoły do 12 osób (łącznie z akompaniamentem)

- zgłoszenia do: 19 stycznia 2018r. 

- miejsce: Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim

Zapraszamy!! 

w załączeniu regulamin wraz z kartą głoszenia

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Powiecie Starogardzkim!!!!

 

dla kogo? trzyosobowe reprezentacje ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu starogardzkiego

kiedy? 23 listopada 2017r.

gdzie? sala 201 Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim

termin zgłoszeń? 17 listopada 2017r.

W załączeniu regulamin wraz z kartą zgłoszeń!!!

 

Zapraszamy!!!

Zapraszamy do udziału w XXVI Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową.

 

Dla kogo?

- kategorie: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, dorośli, odoby niepełnosprawne

- przace składać mozna indywidualnie i przez placówki

 

Termin składania prac - 4 grudnia 2017r.

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zamieszczonym w załączeniu.

 

KONKURS REALIZOWANY PRZY WSPÓŁUDZIALE FINANSOWYM GMINY MIEJSKIEJ STAROGARD GDAŃSKI

ORAZ STAROSTWA POWIATOWEGO W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Kociewskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego dla Dzieci i Młodzieży pn. "Krajobraz Kociewia - tradycje i współczesność"

 

Dla kogo? -  uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Kociewia

Termin składania prac - 10.11.2017r.

 

Zapraszamy do udziału!!!

 

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Ekologicznej pn. "Jedziemy do lasu"

 

Festiwal obywać się bdzie w dwóch etapach. 

1) uczestnicy dostarczają karty zgłoszeń wraz z nagraniem dwóch piosenek na płycie CD do 3 listopada 2017r. ; jury wybiera spośród zgłoszeń finalistów Festiwalu

2) Koncert festiwalowy na scenie Kina "Kokół" w Starogardzie Gdańskim 15 listopada 2017r.

 

Tradycyjnie też zostanie wydana płyta pofestiwalowa z najlepszymi wykonaniami.

Prosimy zwrócić uwagę aby piosenki były w języku polskim i aby jedna z nich miała treść ekologiczną lub prozdrowotną. 

 

Zapraszamy do udziału!!!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Kociewską Kartkę Pocztową o Tematyce Bożonarodzeniowej.

 

Najważniejsze informacje

- termin zgłaszania prac (liczy się dostarczenie ich do OPP a nie data stempla pocztowego) - 28 listopad 2017r.

- dla kogo?? uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

- nagroday gówne w każdej kategorii to wydruk pracy w formie kartki pocztowej

 

ZAPRASZAMY!!!

Zapraszamy do udziału w X Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

 

Najważniejsze informacje:

Dla kogo? 

- przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne

Termin nadsyłania zgloszeń na festiwal

- recytacje - 10.10.2017r.

- programy sceniczne i juwenilia literackie - 03.11.2017r.

- prace plastyczne - 03.11.2017r.

Miejsce nadsyłania zgłoszeń

Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4, 83-110 Tczew, tel. 58 530-44-88, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Eliminacje rejonowe w Starogardzie Gdańskim w kategorii recytacje

- 24 października 2017r. godz. 9.00

 

W załączeniu zamieszczamy szczegółowy regulamin. Serdecznie zapraszamy do udziału!!

 

UWAGA UWAGA RECYTATORZY!!

Warsztaty recytatorskie dla uczestników konkursu recytatorskiego X Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego odbędą się:

- 14.11.2017r. , godz. 14.30-16.30 w OPP w Starogardzie Gdańskim

- 18.11.2017r., godz. 10.00-12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie

Zapraszamy!!!

Protokół z oceny prac powiatowego etapu

XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017

pod hasłem

„25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

 

 (powiat starogardzki)

 

Dnia 12 kwietnia 2017 roku komisja w składzie :

  • Andrzej Zdrowowicz - przewodniczący
  • Karina Stankowska
  • Tomasz Nowak
  • Józef Olszynka
  • Tomasz Rogalski
  • Anna Zwiernik - sekretarz

dokonała  oceny prac nadesłanych na konkurs i ustaliła co następuje:

 

Protokół

z przeprowadzonego I etapu powiatowego XII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym 

dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

 w dniu 28 marca 2017r. w Starogardzie Gdańskim został przeprowadzony I etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

 

Skład powiatowej komisji konkursowej:

Przewodniczący – Anna Zwiernik

Członkowie Komisji – Krzysztof Strzeliński, Arkadiusz Kobierzyński, Paweł Kierszka

 

Niniejszym ogłaszamy, iż w I etapie Konkursu, zwanym powiatowym wzięło udział 21 uczestników.

Najlepszy wynik uzyskali:

 Protokół jury

XIII Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną

 

Dnia  29 marca 2017r. jury w składzie:

- Mirosława Mőller

- Zofia Sumczyńska

- Ewa truskolawska

- Anna Zwiernik - sekretarz

dokonało oceny  prac nadesłanych na konkurs i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Protokół z posiedzenia Jury Okręgowych Eliminacji XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 (okręg Starogard)

Dnia 16 marca 2017r. po przesłuchaniu 6 uczestników w kategorii recytacji dzieci młodszych, 17 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych jury w składzie:

Ireneusz Ciecholewski - przewodniczący
Stanisław Sumowski
Beata Graban
Mirosława Moller

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Regulamin XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży 2017 pod hasłem „25 las PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Organizatorem ogólnopolskim Konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Szef Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z wydziałami ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędów wojewódzkich.

Eliminacje powiatowe w imieniu Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim organizuje Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.                     

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży, w tym do uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych oraz  oddziałów integracyjnych. Uczestnicy w chwili przystąpienia do Konkursu nie mogą mieć ukończonego 18 r. ż.

Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę konkursową. Praca konkursowa może być wykonana tylko przez jednego autora. Prace zespołowe nie będą oceniane.

Prace oceniane będą w następujących kategoriach:

I grupa – autorzy w wieku od 6. do 9. r. ż.,

II grupa – autorzy w wieku od 10. do 13. r. ż.,

III grupa – autorzy w wieku od 14. do nieukończonego 18 r. ż.,

IV grupa – uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, oddziałów integracyjnych, którzy nie ukończyli 18 r. ż.

 

 

Szkoły i placówki edukacyjne przekazać mogą dowolną liczbę prac plastycznych do 31 marca 2017r. Decyduje data dostarczenia do OPP. Prace dostarczone po tym terminie nie wezmą udziału w eliminacjach powiatowych.

Każda praca na odwrocie musi mieć naklejony formularz zgłoszeniowy, który stanowi załącznik do regulaminu.

Powiatowym koordynatorem konkursu jest Pani Anna Zwiernik tel. 608-376-971,  email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prace należy dostarczyć na adres:

Ognisko Pracy Pozaszkolnej

ul. Sikorskiego 26

83-200 Starogard Gdański.

 

Dyrekcje Szkół Dyrekcje Szkół Podstawowych i Gimnazjalnychz terenu Powiatu Starogardzkiego

Szanowni Państwo!

W załączeniu przesyłam informacje dotyczące XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Jednocześnie informuję, że Eliminacje Konkursu, podobnie jak w latach ubiegłych, podzielone zostały na Okręgowe Eliminacje – w Starogardzie, Lubichowie, Skórczu i Skarszewach. Koncert Finałowy odbędzie się w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim w dniach 29-30 marca 2017 roku – wszelkie informacje znajdą Państwo w Terminarzu Konkursu.Zwracam Państwa uwagę na termin nadsyłania zgłoszeń: 10 marca 2017r. Podany termin nie może być przekroczony.

Ze względu na duży zasięg konkursu, dwustopniowe eliminacje na terenie naszego powiatu oraz chęć zapewnienia odpowiedniego poziomu przesłuchań, spóźnienie może narazić Państwa na odrzucenie zgłoszenia. Prosimy o czytelne wypełnianie kart zgłoszeń oraz przesyłanie ich wraz z odpisem protokołu eliminacji szkolnych.

Wszelkich informacji nt konkursu udziela jego koordynator Pani Alicja Górecka tel. 58-561-33-26.

Informujemy, że przez cały miesiąc luty 2017r. w każdy wtorek w godzinach 14.00-17.00 w OPP odbywać się będą konsultacje dla nauczycieli i recytatorów z okręgowych eliminacji w Lubichowie, Skórczu i Skarszewach. Konsultacje poprowadzi Pani Alicja Górecka. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego życząc sukcesów i artystycznych odkryć.

 

W załączeniu regulamin, zasady organizacyjne, terminarz oraz karta zgłoszenia!!!

Dyrekcje Szkół Dyrekcje Szkół Podstawowych i Gimnazjalnychz terenu Powiatu Starogardzkiego

Szanowni Państwo!

W załączeniu przesyłam informacje dotyczące XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Jednocześnie informuję, że Eliminacje Konkursu, podobnie jak w latach ubiegłych, podzielone zostały na Okręgowe Eliminacje – w Starogardzie, Lubichowie, Skórczu i Skarszewach. Koncert Finałowy odbędzie się w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim w dniach 29-30 marca 2017 roku – wszelkie informacje znajdą Państwo w Terminarzu Konkursu.Zwracam Państwa uwagę na termin nadsyłania zgłoszeń: 10 marca 2017r. Podany termin nie może być przekroczony.

Ze względu na duży zasięg konkursu, dwustopniowe eliminacje na terenie naszego powiatu oraz chęć zapewnienia odpowiedniego poziomu przesłuchań, spóźnienie może narazić Państwa na odrzucenie zgłoszenia. Prosimy o czytelne wypełnianie kart zgłoszeń oraz przesyłanie ich wraz z odpisem protokołu eliminacji szkolnych.

Wszelkich informacji nt konkursu udziela jego koordynator Pani Alicja Górecka tel. 58-561-33-26.

Informujemy, że przez cały miesiąc luty 2017r. w każdy wtorek w godzinach 14.00-17.00 w OPP odbywać się będą konsultacje dla nauczycieli i recytatorów z okręgowych eliminacji w Lubichowie, Skórczu i Skarszewach. Konsultacje poprowadzi Pani Alicja Górecka. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego życząc sukcesów i artystycznych odkryć.

 

W załączeniu regulamin, zasady organizacyjne, terminarz oraz karta zgłoszenia!!!

Zapraszamy do udziału w naszych konkursach wielkanocnych!!!!

XIII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie plastycznym pn. "Stacja Drogi Krzyżowej"

- szkoły podstawowe i gimnazjalne

 

XIII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie Plastycznym na Pisankę Wielkanocną

- przedszkola i szkoły podstawowe

 

Terminy zgłaszania prac - 24 marca 2017r.

Wernisaż wytawy i wręczenie nagród - 6 kwietnia 2017r.

 

Zapraszamy!!!!

 

XXV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Kociewską Kartkę Pocztową

o Tematyce Bożonarodzeniowej

 

 Protokół obrad jury

W dniu 5.12.2016 roku komisja w składzie:

1) Adam Haras

2) Mirosława Möller

3) Tomasz Górecki

4) Wanda Krzywicka 

dokonała oceny 951 prac nadesłanych na konkurs w 2016 roku i ustaliła co następuje:

 

GRAND PRIX KONKURSU:  Łukasz Dzius – Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie, opiekun Władysława Elmiś

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA

 

Nagrody:

Ksawery Czajka – Gminne Przedszkole w Zblewie, opiekun Katarzyna Dembicka

Ksawery Mokwa – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Agnieszka Weltrowska

Wyróżnienia

Nadia Żelazek – Gminne Przedszkole w Zblewie, opiekun Joanna Wesołowska

Hubert Rutkowski – Gminne Przedszkole w Zblewie, opiekun Katarzyna Dembicka

Nicola Fandrejewska – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Dzienniak i Mariola Otta

Wiktoria Stawicka – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie, opiekun Ewa Litwińska

Natasza Olszewska – Niepubliczne Przedszkole Plastuś w Starogardzie Gdańskim, opiekun Józef Olszynka

Zofia Siewert – Szkoła Podstawowa w Wierzchach, opiekun Halina Bracka

Izabela Mańko – Zespół Szkół w Białce, opiekun Lucyna Stolarczyk

Michał Różański – Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku, opiekun Krystyna Dusanowska

 

KATEGORIA KLASY I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nagrody:

Lena Wojewoda – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Haras

 

Wyróżnienia

Zuzanna Krot – Pałac Młodzieży w Katowicach, opiekunAgnieszka Zając - Wnukowska

Weronika Poduszyńska - Pałac Młodzieży w Katowicach, opiekun Agnieszka Zając - Wnukowska

Matylda Drozdowska - Pałac Młodzieży w Katowicach, opiekun Agnieszka Zając - Wnukowska

Kinga Kurek - Pałac Młodzieży w Katowicach, opiekun Agnieszka Zając - Wnukowska

Nikodem Szok – Szkoła Podstawowa w Pinczynie, opiekun Bożena Nadolska

Laura Gapska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Dorota Glanert

Marta Grygorcewicz - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Haras

Lena Prokopów - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Dorota Glanert

Anna Karwatowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Wielkim, opiekun Danuta Stawicka

Józef Pałatyński – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu, opiekun Zdzisława Budka

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

Maria Nowak – Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, opiekun Agnieszka Grzechowiak

Łukasz Dzius – Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie, opiekun Władysława Elmiś

 

Wyróżnienia

Zuzanna Helt – Szkoła Podstawowa w Grupie, opiekun Bożena Sąsiadek

Aleksandra Lembicz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Beata Słoma

Zuzanna Kleczko – Szkoła Podstawowa w Izabelowie, opiekun Zdzisława Budka

Joanna Ciołek - Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu, opiekun Zdzisława Budka

Zuzanna Kocik – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Katarzyna Paul

Estera Kujawa - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Katarzyna Paul

Julia Wronowska- Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie, opiekun Katarzyna Stanuch

Maria Stasak - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie, opiekun Katarzyna Stanuch

Aleksandra Zięba – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie, opiekun Katarzyna Stanuch

Elżbieta Bury - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie, opiekun Katarzyna Stanuch

Maria Bezpałko – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wołczynie, opiekun Krystyna Dusanowska

Wiktoria Walusiak – Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, opiekun Joanna Waksmundzka

Daria Peplińska – Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie, opiekun Beata Galikowska

Eliza Klamann - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Katarzyna Paul

 

KATEGORIA SZKOŁY GIMNAZJALNE

 

Nagrody:

Monika Laser – Publiczne Gimnazjum nr 4 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Katarzyna Paul

Wyróżnienia

Agata Brzoskowska – Publiczne Gimnazjum w Kokoszkowych, opiekun Katarzyna Paul

Zuzanna Zielińska - Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, opiekun Agnieszka Grzechowiak

Paulina Blaszkowska – Publiczne Gimnazjum nr 4 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Katarzyna Paul

Marta Braun - Publiczne Gimnazjum nr 4 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Katarzyna Paul

Piotr Sulewski – Publiczne Gimnazjum w Pinczynie, opiekun Beata Galikowska

Weronika Nakaziuk – Zespół Szkół w Białce, opiekun Grażyna Hankiewicz

Agata Kuczera – Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku, opiekun Aldona Kaczmarczyk – Kołucka

Kinga Michalik - Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku, opiekun Aldona Kaczmarczyk – Kołucka

 

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAJALNE

Nagrody:

Martyna Trzebiatowska – I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

Wyróżnienia:

Agata Kasiewicz – II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim, opiekun Monika Miloch

 

 

W dniu 29 listopada 2016r. po raz kolejny Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie zorganizowało Konkurs Wiedzy o Powiecie Starogardzkim. W sali obrad Starostwa Powiatowego trzysosobowe reprezentacje ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu rozwiązywały dwa etapy testu. W czasie przerwy Pan Patryk Gabriel oprowadził uczestników i nauczycieli po budynku starostwa, opowiedział czym zajmują się i jakie mają zadania poszczególne wydziały.

W klasyfikacji końcowej zwyciężyła reprezentacja z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie w składzie Radosław Komorowski, Jan Gdaniec i Patryk Dworaczek, opiekun Pani Małgorzata Osowicka.

Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim w składzie Alina Dzienniak, Agata Szarmach i Alan Kulczyński, opiekun Pan Wojciech Wardyn.

Na trzecim miejscu uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim w składzie Justyna Szweda, Maciej Pozorski i Michał Nowaczyński opiekun Pani Hanna Jędrzejczyk.

 

Dziękujemy za udział i gratulujemy wygranym!

Poniżej załączamy testy z odpowiedziami! Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat powiatu starogadzkiego :)

Zapraszamy serdecznie na VIII Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej 1 grudnia 2016r. o godzinie 16.00 w sali Kina Sokół w Starogardzie Gdańskim.

Zobaczymy i usłyszymy 29 wykonawców wytypowanych przez jury konkursowe na podstawie przesłuchania zgłoszonych utworów.

Gwiazdą wieczoru Powiatowego Festiwalu Piosenki Ekologicznej będzie Paulina Czapla Finalistka 7 edycji "Must Be the Music. Tylko Muzyka" (posłuchaj https://www.youtube.com/watch?v=wRBuwjwIQPE)

Wstęp wolny!!! ZAPRASZAMY!!! :)

Zapraszamy reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu do udziału w Konkursie Wiedzy o Powiecie Starogardzkim. 

miejsce: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim

termin: 29 listopada 2016r.

skład drużyny: trzy osoby wraz z opiekunem

Konkurs polegał będzie na rozwiązaniu testu wiedzy (grupowo) oraz testu praktycznego ( pytania zaprezentowane zostaną w formie prezentacji multimedialnej). 

 

W załączeniu regulamin oraz karta zgłoszenia.

 

Zapraszamy do udziału w konkursach bożonarodzeniowych organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim oraz Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury "Ognisko"

 

Konkurs na Kartkę Pocztową o Tematyce Bożonarodzeniowej oraz Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową są konkursami ogólnopolskimi adresowanymi do uczniów wszystkich poziomów nauczania a szopka także do osób dorosłych. 

 

terminy składania prac: 28 listopada 2016r. 

miejsce składania prac: Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim

termin wernisażu i wręczenia nagród: 15 grudnia 2016r.

miejsce wernisażu i wystawy: Parasia pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim

 

Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową dofinansowany został z budżetu Gminy Miejskiej Starogard Gdański oraz Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.