OPP Online

  •  
    Witajcie!
     

    Sytuacja, którą wszyscy przeżywamy nie musi być czasem nudy i marazmu. Wręcz przeciwnie! laughing

    Zapraszamy Was do kreatywnego rozwijania zainteresowań i poszukiwania zdolności. Nasi nauczyciele mają mnóstwo nietuzinkowych pomysłów na wspólną zabawę!

     

     

     

       
       
       
       
       
    w OPP Online 22

BBW 2020 - NABÓR

              BOLESŁAWOWO BUSINESS WEEK 2020 ZAPROSZENIE DLA UCZNIÓW        ZE WZGLĘDU NA SYTUACJĘ  WYNIKAJĄCA Z PANDEMII - BOLESŁAWOWO BUSINESS WEEK 2020 JEST ODWOŁANY   Ale o co chodzi?  Bolesławowo Business Week to część szerszego programu amerykańskie...

Wyświetleń:174 Działalność kół

BBW

Czytaj dalej

Wznowienie zajęć - Piotr Chrapkowski

Informujemy, że zajęcia prowadzone przez pana Piotra Chrapkowskiego zostają wznowione od 16 marca 2020. ...

Wyświetleń:229 Działalność kół

plan zajęć, info

Czytaj dalej

XVI Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną - regulamin 2020r.

Zapraszamy do udziału w XVI Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną.    Konkurs przeznaczony dla uczniów z przedszkoli oraz szkół podstawowych klasy I-VI. Zgłoszenia prac do - 20 marca 2020r. Wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród - 1 kwietnia 2020r.   Regulamin, karta zgłosz...

Wyświetleń:288 Konkursy

konkursy, regulaminy, pisanka

Czytaj dalej

XVI Ogólnopolski Kociewski Konkurs Plastyczny pn. "Stacja Drogi Krzyżowej…

Zapraszamy do udziału w XVI Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną.   Konkurs przeznaczony dla uczniów z przedszkoli oraz szkół podstawowych klasy I-VI. Zgłoszenia prac do - 20 marca 2020r. Wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród - 1 kwietnia 2020r.   Regulamin, karta zgłoszen...

Wyświetleń:253 Konkursy

konkursy, regulaminy, droga krzyżowa

Czytaj dalej

Karnawałowy Bal Przebierańców 2020r.

Tradycją naszej placówki jest coroczny Karnawałowy  bal przebierańców. Zatem i w tym roku zapraszamy uczestników naszych zajęć na wspaniałą zabawę. Czekamy na Ciebie 11 lutego 2020 w godz. od 16.30 do 18.30. Warunkiem wstępu jest przebranie...

Wyświetleń:70 Imprezy

Czytaj dalej

Eliminacje XXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej 2020r. -…

Szanowni Państwo! Przedstawiamy informacje dotyczące XXXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Informujemy, że Eliminacje Konkursu, podobnie jak w latach ubiegłych, podzielone zostały na Okręgowe Eliminacje – w Starogardzie, Lubichowie, Skórczu i Skarszewach. Koncert Finałowy ...

Wyświetleń:262 Konkursy

Czytaj dalej

Konkurs Wiedzy o Powiecie Starogardzkim 2019r.

Protokół Konkursu Wiedzy o Powiecie Starogardzkim   Dnia 27 listopada 2019r. roku jury w składzie: Anna Zwiernik Stefan Galiński Krzysztof Strzeliński po przeprowadzeniu dwóch etapów konkursu, w których reprezentacje szkół osiągnęły następujące wyniki postanowiło przyznać następujące mie...

Wyświetleń:209 Konkursy

konkursy, konkursy, konkursy, protokoły, protokoły, protokoły, konkurs wiedzy o powiecie, konkurs wiedzy o powiecie, konkurs wiedzy o powiecie

Czytaj dalej

Wyniki XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na Kociewską Kartkę Pocztową…

Prezentujemy Wyniki XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na Kociewską Kartkę Pocztową o Tematyce Bożonarodzeniowej. Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród 18 grudnia o godz. 12.00 w Galerii "Neptun".  

Wyświetleń:183 Konkursy

kartka

Czytaj dalej

Nagrody dla zespołu teatralnego w XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Roman…

  Serdeczne gratulacje dla całej grupy teatralnej oraz dla Pana Piotra Weintza za zdobycie pierwszej nagrody w kategorii teatralnej XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego!   Grupa zaprezentowała spektakl według scenariusza i w reżyserii Pana Piotra Weintza. Opowieść pt. "Kam...

Wyświetleń:275 Działalność kół

Czytaj dalej

Deszcz nagród w XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego - r…

Tegoroczny XII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego należał do jednych z bardziej obfitujących w deszcz nagród dla uczestników naszych zajęć. W konkursie recytatorskim, który jest jednym z kilku konkursów odbywających się w ramach Festiwalu, pierwsze miejsce zajęła Liliana Uhlenbe...

Wyświetleń:165 Działalność kół

Czytaj dalej

Nasze plastyczne złotka-laureaci konkursu R.Landowskiego

Z niezwykłą przyjemnością informujemy, iż wychowankowie koła plastycznego prowadzonego przez p. Magdalenę Haras zostali laureatami konkursu plastycznego Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego. GRATULUJEMY MICHASIA TOCZEK, KINGA MEYER-PODOLSKA I TOSIA DREWEK.!!!

Wyświetleń:131 Działalność kół

Czytaj dalej

Po raz 11-ty pojechali do lasu.

XI Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej przechodzi do historii. Celem konkursu jest podniesienie poprzez śpiew świadomości ekologicznej, popularyzacja śpiewania wśród dzieci i młodzieży oraz promocja młodych talentów. Organizatorami Festiwalu byli Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańsk...

Wyświetleń:155 Konkursy

festiwal ekologiczny

Czytaj dalej

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE W TERENU POWIATU STAROGARDZKIEGO

 

Zapraszamy do udziału w Powiatowych Eliminacjach Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, które odbędą się 30 marca 2020r. o godz. 1000 w siedzibie OPP, ul. Sikorskiego 26, Starogard Gdański.

Prosimy o przesłanie imiennej listy trzech uczestników oraz opiekuna lub zgłoszenie nieobecności reprezentacji szkoły faxem na numer tel. (058) 561-33-26 do dnia 20 marca 2020r. 

Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej OPP w zakładce KONKURSY oraz na stronie Urzędu Marszałkowskiego https://bip.pomorskie.eu/a,62905,ogloszenie-z-dnia-27-stycznia-2020.html

 

Zapraszamy do udziału w XVI Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną. 

 Konkurs przeznaczony dla uczniów z przedszkoli oraz szkół podstawowych klasy I-VI.

Zgłoszenia prac do - 20 marca 2020r.

Wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród - 1 kwietnia 2020r.

 

Regulamin, karta zgłoszenia oraz oświadczenie w załączeniu.

Zapraszamy do udziału w XVI Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną. 

 

Konkurs przeznaczony dla uczniów z przedszkoli oraz szkół podstawowych klasy I-VI.

Zgłoszenia prac do - 20 marca 2020r.

Wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród - 1 kwietnia 2020r.

 

Regulamin, karta zgłoszenia oraz oświadczenie w załączeniu.

Zapraszamy do udziału w Konkursie Kociewskich Kolęd i Pastorałek "Kolandy Lólków Naszych"

termin: 29 stycznia 2020r.

termin zgłoszeń: 10 stycznia 2010r.

miejsce konkursu: Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim

 

regulamin w załączeniu :)

 

UWAGA AKTUALIZACJA!!!!! Ze względu na liczne zapytania i prośby zwiększamy liczbę uczestników w zespole do 16 osób!!!!

Protokół

Konkursu Wiedzy o Powiecie Starogardzkim

 

Dnia 27 listopada 2019r. roku jury w składzie:

  • Anna Zwiernik
  • Stefan Galiński
  • Krzysztof Strzeliński

po przeprowadzeniu dwóch etapów konkursu, w których reprezentacje szkół osiągnęły następujące wyniki postanowiło przyznać następujące miejsca:

 

Lp.

Szkoła

Imię i nazwisko

uczestnika

Pkt

test

Pkt test

praktyczny

ogółem

miejsce

1

Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego

w Bolesławowie

opiekun Małgorzata Osowicka

Katarzyna Szczecińska

 

 

28,25p

 

 

22p

 

 

50,25p

 

 

II

2

Klaudia Babińska

3

Natalia Bielińska

4

Technikum im. gen.

Józefa Hallera

w Owidzu

opiekun Bartosz Grochowski

Julia Andrykowska

 

10,25p

 

11p

 

21,25p

 

VI

5

Magdalena Piesik

6

Filip Czaplewski

7

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

w Skórczu

opiekun Grzegorz Piotrowski

Michał Polakowski

 

23,5p

 

19p

 

42,50p

 

IV

8

Anna Łaska

9

Szymon Miklasiewicz

10

Zespół Szkół Zawodowych

w Starogardzie Gdańskim

opiekun Zbigniew Zaremba

Kamil Babiński

 

26p

 

18p

 

44p

 

III

11

Jakub Bartelik

12

Paweł Snaza

13

I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

opiekun Łukasz Gabriel

Aleksandra Rostowska

 

26p

 

18p

 

44p

 

III

14

Małgorzata Tusińska

15

Mateusz Kosk

16

II Liceum Ogólnokształcące  im. Ziemi Kociewskiej

w Starogardzie Gdańskim

opiekun Hanna Jędrzejczyk

 

Miłosz Gdaniec

 

17p

 

17p

 

34p

 

V

17

Michał Husarek

18

Sandra Nawrocka

19

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Noblistów Polskich w Starogardzie Gdańskim

opiekun Wojciech Wardyn

Kacper Holer

 

30,5p

 

21p

 

51,5p

 

I

20

Alicja Blomberg

21

Patrycja Wolff

                       

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Twórczości Kociewskiej.

Festiwal adresowany jest do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej oraz uczestników zajęć Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu powiatu starogardzkiego.

 

Więcej szczegółów w regulaminie.

:)

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Twórczości Kociewskiej.

Festiwal adresowany jest do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej oraz uczestników zajęć Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu powiatu starogardzkiego.

 

Więcej szczegółów w regulaminie.

:)

Protokół jury

XV Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną

 

Dnia  2 kwietnia 2019r. 2018r. jury w składzie:

- Magdalena Haras

- Adam Haras

- Józef Olszynka

- Grzegorz Oller

dokonało oceny  prac nadesłanych na konkurs i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

KATEGORIA: PRZEDSZKOLA

 

PRACE INDYWIDUALNE

Nagrody:

- Wiktor Muchowski – Niepubliczne Przedszkole „Plastuś” w Starogardzie Gdańskim (op. Ewelina Wypych)

- Natalia Murzydło – Przeszkolę nr 2 w Pelplinie (op. Wiesława Domańska)

- Kacper Banasiak – Przedszkole Publiczne w Pinczynie (op. Dominika Cherek)

Wyróżnienia:

- Antonina Grybek – Przedszkole w Gniewie (op. Angelika Grucza)

- Oliwia Bałachowska – Przedszkole Sióstr Miłosierdzia w Tczewie (op. Aleksandra Bałachowska)

- Nadia Badzioch - Niepubliczne Przedszkole „Plastuś” w Starogardzie Gdańskim (op. Hanna Szafran)

- Emilia Górna – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Magdalena Wojtaś)

- Maja Strzyżewska - Przedszkole Publiczne w Pinczynie (op. Dominika Cherek)

 

PRACE GRUPOWE

Nagrody:

- Alan Świeczkowski i Grzegorz Kopeć – Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” w Starogardzie Gdańskim (op. Monika Nowicka i Daria Borowska)

- Oddział przedszkolny – Szkoła Podstawowa w Błądzimiu (op. Emilia Ossowicka)

- Nela Trokowska-Wycinka i Lena Rekowska – Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” w Starogardzie Gdańskim (op. Monika Nowicka i Daria Borowska)

- Grupa „Motylki” – Przedszkole Publiczne w Lubichowie (op. Regina Rogowska)

- Kółko Plastyczne „Mali Artyści” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Szarmach i Monika Paczkowska)

- Grupa „Muchomorki” – Gminne Przedszkole w Zblewie oddział w Bytoni (op. Patrycja Szczygelska)

- Akademia Małego Artysty Przedszkole Niepubliczne „Plastuś”

Wyróżnienia:

- Przedszkole w Kolinczu (3-4-5 latki)

- Kółko Plastyczne „Mali Artyści” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Katarzyna Dembicka)

- Grupy Przedszkolne SOSW – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (op. Sabina Podolna)

- Grupa „Jeżyki” - Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Kamila Olżyńska i Beata Waszińska)

- Grupa „Jeżyki” – Przedszkole Publiczne w Bobowie (op. Karolina Szalewska i Jolanta Zielińska)

- Grupa „Pszczółki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Joanna Martin)

- Agata Karczyńska i Michał Neuman – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Sadowska)

 

KATEGORIA KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

- Agata Warmbier – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Krystyna Kolasińska)

- Jacek Warmbier – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Krystyna Kolasińska)

- Dorota Piekarska – Szkoła Podstawowa w Błądzimiu (op. Joanna Kufel)

- Michalina Toczek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Mariola Dudzińska)

- Kornelia Kosianowicz – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

- Antonina Krzemińska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie (op. Grażyna Derowska)

Wyróżnienia:

- Lena Matula – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie (op. Jolanta Michna)

- Natalia Serocka – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Danuta Kensicka i Natalia Wrycza)

- Dorota Kotłowska – Zespół Szkół Publicznych w Skórczu 

- Weronika Szyca – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie (op. Maria Łojewska)

- Jakub Czechowski – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (op. Katarzyna Pelplińska)

- Grupa dzieci z klasy II - Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Wielkim (op. Danuta Stawicka)

 

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

- Aleksandra Formela – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

- Bianka Hinz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pinczynie

- Agata Rynkowska

- Marek Siemaszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka i Katarzyna Trojanowska)

Wyróżnienia:

- Filip Niżyński - Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka i Katarzyna Trojanowska)

- Kinga Kaczorowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaliskach (op. Beata Drózkowska)

- Oskar Słomiński – Szkoła Podstawowa we Więckowach (op. Dorota Bogdanowicz)

- Andrzej, Karolina i Michalina Kuchanny

- Patryk Szulc - Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie (op. Bożena Danecka i Katarzyna Trojanowska)

 

Serdecznie dziekujemy wszystkim za udział a laureatom gratulujemy!!!

Informujemy też, że wernisaż wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród odbędzie się 9 kwietnia 2019r. w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim (obok fontanny). W wystawie udział wezmą wszystkie prace zgłoszone na konkurs, a oglądać ją będzie można do 24 kwietnia 2019r. 

Protokół z przeprowadzonego I etapu powiatowego XIV Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

 

w dniu 26 marca 2019 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim został przeprowadzony I etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

 

Skład powiatowej komisji konkursowej:

Przewodniczący – Anna Zwiernik

Członkowie Komisji –  Krzysztof Strzeliński

                                Wojciech Wardyn

 

Niniejszym ogłaszamy, iż w I etapie Konkursu, zwanym powiatowym wzięło udział 15 uczestników.

 

Najlepszy wynik uzyskali:

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

pełna nazwa szkoły

imię i nazwisko opiekuna

liczba punktów

1.

Diana Rudowska

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim

Wojciech Wardyn

32

2.

Michał Polakowski

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu

Grzegorz Piotrowski

29

3.

Aleksandra Rostowska

I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

Łukasz Gabriel

27

4.

Marta Bobkowska

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim

Wojciech Wardyn

23/test dodatkowy 8

                  

Tym samym do II etapu Konkursu kwalifikujemy w/w osoby.

 

 

Klasyfikacja ogólna szkół

 

I miejsce        

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim

 

II miejsce

I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

 

III miejsce

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu

 

IV miejsce

Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim

 

V miejsce

Zespół Szkół Rolniczych, CKP w Bolesławowie

 

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych przedstawicieli 12 kwietnia 2019r. na etapie wojewódzkim konkursu w Gdańsku. 

 

Protokół z posiedzenia Jury Rejonowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 

Dnia 28 marca 2019r. po przesłuchaniu 12 uczestników w kategorii recytacji młodzieży i 15 uczestników w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

  • Mariola Kurowska-Gwizdoń
  • Adam Karaś
  • Bogdan Wiśniewski
  • Piotr Chrapkowski

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji młodzieży

I miejsce          -

II miejsce        Zofia Kuraszewicz

III miejsce       Daniel Sprenger, Anna Dębińska, Zuzanna Skibińska, Ines Cybulska

Wyróżnienie:    Oliwia Śledź

 

W kategorii poezji śpiewanej

I miejsce        Weronika Górska

II miejsce       Weronika Klofczyńska, Anna Dębińska

III miejsce     Dominika Rosińska

Wyróżnienie: Zofia Juszczyk

 

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano:

Zofię Kuraszewicz i Weronikę Górską

 

GRATULUJEMY!!!!

 

Protokół z posiedzenia Jury Rejonowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 

Dnia 27 marca 2019r. po przesłuchaniu 15 uczestników w kategorii recytacji dzieci młodszych i 15 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych jury w składzie:

  • Beata Graban
  • Mariola Kurowska-Gwizdoń
  • Adam Karaś
  • Piotr Weintz

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji dzieci młodszych

I miejsce          Mateusz Kłos

II miejsce        Oliwia Warczyńska

                       Aleksander Radziemski

III miejsce       Tymoteusz Sikorski

                       Zuzanna Kreja

Wyróżnienie: Alicja Krzyżykowska, Eliza Wąs, Paweł Bąkowski, Zofia Jażdżewska, Lena Pujanek, Elżbieta Kaleta

 

W kategorii recytacji dzieci starszych

I miejsce          Marta Meller

                       Zuzanna Niemczyk

II miejsce        Anna Wojciechowska

III miejsce       Aleksandra Cwil

Wyróżnienie: Szymon Kolassa, Hanna Kasak, Michał Negowski, Ewa Kreja, Katarzyna Glaner

 

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano:

Mateusza Kłosa, Martę Meller, Zuzannę Niemczyk

 

Gratulujemy!!!!!

Protokół z posiedzenia Jury Okręgowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

(okręg Skarszewy)

 

Dnia 22 marca 2019r. po przesłuchaniu 11  uczestników w kategorii recytacji dzieci młodszych, 9 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych, 7 w kategorii recytacji młodzieży i 2 w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

  • Mirosława Moller
  • Piotr Weintz
  • Piotr Chrapkowski

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Protokół z posiedzenia Jury Okręgowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

(okręg Skórcz)

 

Dnia 21 marca 2019r. po przesłuchaniu 5  uczestników w kategorii recytacji dzieci młodszych, 10 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych, 4 w kategorii recytacji młodzieży jury w składzie:

  • Alina Jeleń
  • Katarzyna Oller
  • Piotr Chrapkowski

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Protokół z posiedzenia Jury Okręgowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 

(okręg Lubichowo)

 

Dnia 20 marca 2019r. po przesłuchaniu 6  uczestników w kategorii recytacji dzieci młodszych, 7 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych, 4 w kategorii recytacji młodzieży jury w składzie:

  • Alina Jeleń
  • Piotr Chrapkowski
  • Piotr Weintz

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Protokół z posiedzenia Jury Okręgowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

(okręg Starogard)

 

Dnia 19 marca 2019r. po przesłuchaniu 16 uczestników w kategorii recytacji młodzieży oraz 5 uczestników w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

  • Beata Graban
  • Dorota Szufrajda
  • Piotr Weintz
  • Piotr Chrapkowski

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji młodzieży

I miejsce          Zuzanna Skibińska

II miejsce        Zofia Kuraszewicz

III miejsce       Anna Dębińska

                        Patrycja Jendrzejewska

Wyróżnienie:  Barbara Breska, Marta Walczak, Karolina Lewandowska

 

W kategorii recytacji poezji śpiewanej

I miejsce          Anna Dębińska

II miejsce        Weronika Górska

                        Zofia Juszczyk

III miejsce       Marta Ossowska

                        Weronika Klofczyńska

 

Do etapu rejonowego, który odbędzie się 28 marca 2019r. o godz. 10.00 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogard Gdański zakwalifikowano:

Recytacje młodzieży: Zuzanna Skibińska, Zofia Kuraszewicz, Anna Dębińska, Patrycja Jendrzejewska

Poezja śpiewana: Anna Debińska, Weronika Górska, Zofia Juszczyk, Marta Ossowska, Weronika Klofczyńska

 

 

Protokół z posiedzenia Jury Okręgowych Eliminacji XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 

(okręg Starogard)

 

Dnia 18 marca 2019r. po przesłuchaniu 12 uczestników w kategorii recytacji dzieci młodszych oraz 22 uczestników w kategorii recytacji dzieci starszych jury w składzie:

  • Dorota Szufrajda
  • Bogdan Wiśniewski
  • Ireneusz Ciecholewski

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii recytacji dzieci młodszych

I miejsce          Oliwia Warczyńska

                       Eliza Wąs

                       Mateusz Kłos

II miejsce         Paweł Bąkowski

III miejsce        Franciszek Szadkowski

                       Natasza Olszewska

Wyróżnienie:  Lena Majka

 

W kategorii recytacji dzieci starszych

I miejsce          Marta Meller

II miejsce         Katarzyna Glaner

                       Michał Negowski

III miejsce       Julian Konkolewski

                       Aleksandra Cwil

Wyróżnienia:    Konrad Jastrzemski

                       Amelia Węsierska

                        Bartosz Lange

 

Do etapu rejonowego, który odbędzie się 27 marca 2019 r. o godz. 10.00 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, zakwalifikowano :

- Oliwię Warczyńską, Elizę Wąs, Mateusza Kłos, Pawła Bąkowskiego – kat. recytacji dzieci młodszych

- Martę Meller, Katarzynę Glaner, Michała Negowskiego, Juliana Konkolewskiego, Aleksandę Cwil – kat. recytacji dzieci starszych

Zapraszamy wszystkie szoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu starogardzkiego do udziału w Powiatowych Eliminacjach Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, które odbędą się 26 marca 2019r. o godz. 1000 w siedzibie OPP, ul. Sikorskiego 26, Starogard Gdański.

Prosimy o przesłanie imiennej listy trzech uczestników oraz opiekuna lub zgłoszenie nieobecności reprezentacji szkoły faxem na numer tel. (058) 561-33-26 do dnia 19 marca 2019r. 

Koordynatorem konkursu jest Pani Anna Zwiernik, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. tel/fax (580561-33-26.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyrekcje Szkół

Podstawowych i Gimnazjalnych

z terenu Powiatu Starogardzkiego

 

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do udziału w XXXVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej.

Informujemy, że Eliminacje Konkursu, podobnie jak w latach ubiegłych, podzielone zostały na Okręgowe Eliminacje – w Starogardzie, Lubichowie, Skórczu i Skarszewach. Koncert Finałowy odbędzie się w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim w dniach 27-28 marca 2019 roku – wszelkie informacje znajdą Państwo w Terminarzu Konkursu.

Zwracam Państwa uwagę na termin nadsyłania zgłoszeń: 10 marca 2019r. Podany termin nie może być przekroczony. Ze względu na duży zasięg konkursu, dwustopniowe eliminacje na terenie naszego powiatu oraz chęć zapewnienia odpowiedniego poziomu przesłuchań, spóźnienie może narazić Państwa na odrzucenie zgłoszenia.

Prosimy o czytelne wypełnianie kart zgłoszeń oraz przesyłanie ich wraz z odpisem protokołu eliminacji szkolnych.

Wszelkich informacji nt. konkursu udziela jego koordynator Pani Anna Zwiernik tel. 58-561-33-26, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXXVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego życząc sukcesów i artystycznych odkryć.

 

w załączeniu:

- regulamin Konkursu

- zasady organizacyjne

- karta zagłoszenia

- terminarz

 

Informujemy, że Konkurs znajduje się na liście Zawodów wiedzy, arystycznych i sportowych organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Pomorskiego Kurator Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły,które moga być wymienione na swiadectwie ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum. 

http://www.kuratorium.gda.pl/komunikat-w-sprawie-wykazu-zawodow-wiedzy-artystycznych-i-sportowych-na-rok-szkolny-20182019/

Zapraszamy do udziału w Konkursie Kociewskich Kolęd i Pastorałek "Kolandy Lólków Naszych"

 

termin: 30 stycznia 2019r.

zgłoszenia do 23 stycznia 2019r.

miejsce: Ognisko Pracy Poaszkolnej w Starogardzie Gdańskim

koordynator konkursu: Anna Zwiernik, tel. 58 561-33-26, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekazujemy Państwu protokół Konkursu plastyczno-fotograficznego "Krajobraz Kociewia" oraz kilka zdjęć z wręczenia nagród.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

 

 

 

 

Protokół oceny prac w

Kociewskim Konkursie Plastyczno - Fotograficznym dla Dzieci i Młodzieży

„Krajobraz Kociewia – tradycje i współczesność”

 

 

W dniu 13.11.2018r.  jury w składzie:

 

Mirosława Möller

Józef Olszynka

Adam Haras

Tadeusz Majewski

Tomasz Rogalski

 

dokonała oceny 329 prac zgłoszonych do konkursu plastycznego i 59 prac zgłoszonych do konkursu fotografii i ustaliła co następuje:

 

  

KONKURS PLASTYCZNY

w kategorii przedszkoli

Zapraszamy do udziału!!!

 

Regulamin oraz karta zgłoszenia w załączeniu

Zapraszamy do udziału!!!

 

regulamin oraz karta zagłoszenia w załączeniu

Zapraszamy do udziału!!

 

regulamin oraz karta zgłoszenia w załączeniu!!

Zapraszamy do udziału!!!

 

Regulamin wraz z kartą zgłoszenia w załączeniu

Zapraszamy uczestników zajęć OPP do udziału w konkursie plastycznym pn. "Moje OPP"

Czekamy na wasze prace do 3 października 2018r. 

Więcej informacji u nauczycieli oraz w impresariacie OPP, pokój nr 3 

 

regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia w załączniku

 

Zapraszamy!! :)

Zapraszamy do udziału w XI Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

 

Dla kogo?? dzieci przedszkolne, uczniowie klas 0, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, liceów, techników i szkół zawodowych, wychowankowie domów kultury 

Kiedy??

- eliminacje powiatowe w kat. recytacja  odbędą się 23.10.2018r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (termin zgłoszeń - 9.10.2018r.)

- eliminacje w kat. programy sceniczne odbędą się 22.11.2018r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie (termin zgłoszeń - 31.10.2018r.)

- termin nadsyłania prac plastycznych - 31.10.2018r.

 

Organizatorem kunkursu dla powiatu starogardzkiego jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z koordynatorem konkursu Panią Anną Zwiernik tel. 58 561-33-26, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

regulamin oraz karty zgłoszenia w załączniku.

 

Komunikat organizatora XI Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. R. Landowskiego-2018 r

W związku z pytaniami osób zainteresowanych XI edycją Festiwalu w sprawie zapisu w jego Regulaminie dotyczącego wyboru utworów do prezentacji we wszystkich kategoriach konkursowych, określonego w Założeniach regulaminowych, wyjaśnia się, iż:

  • pod pojęciem kociewskich regionalistów rozumie się także twórców związanych z Kociewiem, z zastrzeżeniem, aby tematyka wybranych utworów dotyczyła wyłącznie tego Regionu.
  • przy sformułowaniu tematyki Nasze Kociewie i Ojczyzna w dążeniu do niepodległości zakłada się, iż utwory dotyczyć będą Kociewia jako małej ojczyzny, nie zawężając ich wyboru wyłącznie do tych, które zawierają tylko treści niepodległościowe. Zamierzeniem organizatora jest, aby poprzez prezentację utworów lub w nawiązanie do nich, np. w konkursie plastycznym, wyrazić emocje związane z Kociewiem - małą ojczyzną i jego miejscem w historii naszego kraju w ciągu ostatnich 100 lat.

                      Określenie tematyki Nasze Kociewie i Ojczyzna w dążeniu do niepodległościma na celu  podkreślenie powagi ogólnopolskich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości i udziału w nich mieszkańców Kociewia.

                                                             

 Eleonora Lewandowska, Koordynator Festiwalu

 

Zapraszamy!!!

 

ZAPROSZENIE

 

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim zaprasza wszystkie zespoły regionalne do udziału w Międzywojewódzkim Festiwalu Zespołów Kociewskich „BRZAD”, który odbędzie się dnia  12 czerwca 2018 roku od godziny 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury  w Lubichowie.

W Festiwalu udział wziąć mogą zespoły z przedszkoli, szkół wszystkich poziomów oraz placówek kulturalnych i oświatowych z terenu Kociewia (powiat starogardzki, tczewski i świecki). Zespół może liczyć do 12 osób (wszyscy na scenie, łącznie z muzykami).

Zespoły prezentują program regionalny lub z elementami regionalnymi do 15 minut (taniec, śpiew, gadka, kipki opałki).

Jury Festiwalowe po wszystkich prezentacjach dokona klasyfikacji wiekowej oraz przyzna nagrody i wyróżnienia.  

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 6 czerwca 2018 roku faxem pod numerem telefonu 58 561-33-26 lub mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (karta zgłoszenia w załączeniu).

Prosimy też o przesłanie podkładów muzycznych mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z koordynatorem festiwalu Anną Zwiernik tel. 58 561-33-26.

 

ZAPRASZAMY  !!!

Protokół z przeprowadzonego I etapu powiatowego XIII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

w dniu 21 marca 2018r. w Starogardzie Gdańskim został przeprowadzony I etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

 Skład powiatowej komisji konkursowej:

Przewodniczący – Anna Zwiernik

Członkowie Komisji – Krzysztof Strzeliński, Zbigniew Zaremba, Wojciech Wardyn

 

Niniejszym ogłaszamy, iż w I etapie Konkursu, zwanym powiatowym wzięło udział 21 uczestników. Najlepszy wynik uzyskali:

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

pełna nazwa szkoły

imię i nazwisko opiekuna

liczba punktów

1.

Agata Mania

I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

Łukasz Gabriel

25p.

Test dodatkowy 7p.

2.

Maciej Pozorski

II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

Hanna Jędrzejczyk

25p.

Test dodatkowy 7p.

3.

Alicja Krzyżyńska

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim

Wojciech Wardyn

25p.

Test dodatkowy 6p.

4.

Oliwia Kuczkowska

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim

Wojciech Wardyn

23p.

Test Dodatkowy 8p.

Test dodatkowy 4p.

                  

Tym samym do II etapu Konkursu kwalifikujemy w/w osoby.

 

W klasyfikacji generalnej szkół:

 

I miejsce              Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim  (Oliwia Kuczkowska, Alicja Krzyżyńska, Katarzyna Mania, opiekun Wojciech Wardyn)

 

II miejsce             II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (Katarzyna Suwalska, Maciej Pozorski, Michał Porożyński, opiekun Hanna Jędrzejczyk)

 

III miejsce           I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (Aleksandra Rostowska, Agata Mania, Jakub Baska, opiekun Łukasz Gabriel)

 

IV miejsce            Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim (Paweł Snaza, Jakub Kitta, Krzysztof Piesik, opiekun Zbigniew Zaremba)

 

Gratulujemy wszystkim lauretom, a czwórce najlepszych życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim konkursu 12 kwietnia 2018r. w Gdańsku.

Protokół z posiedzenie Jury Rejonowych Eliminacji XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej - recytacja młodzieży i poezja śpiewana

 Dnia 27 marca 2018r. po przesłuchaniu 13 uczestników w kategorii recytacji młodzieży i 8 uczestników w kategorii poezji śpiewanej jury w składzie:

1) Adam Karaś

2) Aleksandra Wiczyńska

3) Sławomir Hoduń

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 W kategorii recytacji młodzieży:

I miejsce     Rozalia Czapiewska

II miejsce    Amelia Bobkowska

III miejsce   Julia Piotrowska i Zuzanna Skibińska

wyróżnienia: Wiktoria Urbanowicz, Anna Frieske, Marietta Grzywacz, Miłosz Dwurznik, Paulina Markiewicz

 W kategorii poezji śpiewanej:

I miejsce       Zofia Kuraszewicz

II miejsce      -

III miejsce     -

wyróżnienie: Zofia Juszczyk

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano: Rozalię Czapiewską i Zofię Kuraszewicz

Dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy!!!!

 

Strona 1 z 4