Podsumowaliśmy Virtual Business Week 2020

W piątek 3 lipca Wicestarosta Powiatu Starogardzkiego Pan Patryk Gabriel wraz z Dyrektorem Ogniska Pracy Pozaszkolnej Panem Grzegorz Ollerem wręczyli podziękowania i nagrody uczestnikom, wolontariuszom i współorganizatorom wirtualnej sesji Bolesławowo Business Week.To był bardzo udany projekt! Na je...

Wyświetleń:6 Działalność kół

BBW

Czytaj dalej

Wirtualna odsłona warsztatów Bolesławowo Business Week za nami. Z sukcesami!!!

Nie jak zwykle, w Bolesławowie, ale w Starogardzie Gdańskim, w II LO, odbył się tegoroczny Business Week. Pandemia przeszkodziła w zorganizowaniu go w wersji tradycyjnej, która w tym roku miała obchodzić swoje X-lecie. Świętowanie trzeba przełożyć na rok przyszły, a tegoroczna edycja przeszła w cało...

Wyświetleń:41 Działalność kół

BBW, zajecia mlodziezowe

Czytaj dalej

Wyniki naboru na zajęcia w roku szkolnym 2020-2021

                       Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych, że dnia 26 czerwca zakończył się nabór na zajęcia OPP w roku szkolnym 2020 - 2021. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostały opublikowane w wejściu do budynku od strony parkingu. Jednocześnie informujemy, że nabór uz...

Wyświetleń:1147 Oferta

nabor

Czytaj dalej

Wniosek o przyjęcie na zajęcia w roku szkolnym 2020-2021

Zaproszenie na zajęcia w roku szkolnym 2020-2021       Wniosek o przyjęcie na zajęcia w roku szkolnym 2020-2021     Jeżeli z jakichkolwiek względów zapisanie na przyszłoroczne zajęcia poprzez Formularz zapisów zakończył się niepowodzeniem, bardzo prosimy o wypełnienie załączonych dokumentów...

Wyświetleń:393 BIP

nabor

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny online "Moje wymarzone wakacje"

(kliknij w ikonkę Facebooka w prawym górnym rogu, a przeniesiesz się na naszą stronę Fb)   ...

Wyświetleń:46 Konkursy

Czytaj dalej

Konkurs wokalny online "Gdzie strumyk płynie wolna" - WYNIKI

Protokół obrad jury Konkurs wokalny online „Gdzie strumyk płynie z wolna”   W dniu 15 maja 2020r. jury w składzie: Lucyna Kreft-Surowiec Grzegorz Oller Piotr Chrapkowski po przesłuchaniu zgłoszeń, które napłynęły na konkurs postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:   I mie...

Wyświetleń:161 Konkursy

Czytaj dalej

Casting do zespołu tańca nowoczesnego dla dziewcząt z klas IV-VI szkół podstawow…

Jeśli: - chcesz należeć do zespołu tańca nowoczesnego Pani Agnieszki Brzozy - jesteś uczennicą klasy IV, V lub VI szkoły podstawowej to do 12 czerwca 2020r.: - złóż wniosek https://oppstarogard.pl/wniosek-o-przyjecie-na-zajecia - powtórz układ taneczny za Panią Agnieszką i wyślij nam swój filmi...

Wyświetleń:347 Działalność kół

Czytaj dalej

Komunikat w sprawie zajęć w OPP

Informujemy wszystkich uczestników, że zajęcia w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim do końca roku szkolnego będą się odbywały wyłącznie metodą online. Nabór uczestników na zajęcia przyszłoroczne odbywa się poprzez formularz dostępny w menu na stronie internetowej www.oppstarogard.pl ...

Wyświetleń:206 BIP

Czytaj dalej

Gdzie strumyk płynie z wolna - konkurs wokalny online.

Konkurs dedykowany jest do WSZYSTKICH, którzy lubią dobrą zabawę i śpiew.  Pomysł na konkurs to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa! Wystarczy pobrać podkład i słowa, odtworzyć go na słuchawkach, a swój głos bez melodii wraz z obrazem nagrać i przesłać na nasz adres. U...

Wyświetleń:423 OPP Online

wokal, chor, konkursy

Czytaj dalej

Casting do zespołu wokalnego oraz indywidualnych zajęć wokalnych

Jeśli chcesz śpiewać w OPP... czy to w zespole wokalnym Pani Lucyny Kreft-Surowice czy na zajęciach indywidualnych Studia Piosenki u Pana Piotra Chrapkowskiego - wypełnij wniosek online https://oppstarogard.pl/wniosek-o-przyjecie-na-zajecia - nagraj nam jak śpiewasz i wyslij nagranie na adres...

Wyświetleń:45 Działalność kół

Czytaj dalej

Wasza postawa wobec koronawirusa zmotywowała nas do zrealizowania konkursów wielkanocnych. Oto wyniki i galeria XVI Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu Plastycznego „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ”.

 

 

Protokół jury

XVI Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu Plastycznego

 „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ”

 

Dnia 6 kwietnia 2020 roku jury w składzie:

 

- Anna Zwiernik

- Grzegorz Oller

- Katarzyna Oller

 

dokonało oceny 25 prac i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia

 

KATEGORIA KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagroda

Blanka Mindykowska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim,

opiekun Marta Gabryel

Marta Krusicka - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim,

opiekun Beata Słoma

Weronika Isakowska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim,

opiekun Beata Słoma

Paweł Zwara - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim,

Opiekun Beata Słoma

 

Wyróżnienia

Karolina Kuchanna - Dąbrówka

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

 nagrody:

Roksana Wąsewicz -Junkrowy

 

wyróżnienia:

Wiktor Machel – Szkoła Podstawowa w Grupie

Paweł Pietruszewski – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach, opiekun Urszula Gornowicz

Filip Mania - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach, opiekun Urszula Gornowicz

Dominik Osmański - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach, opiekun Urszula Gornowicz

Andrzej Kuchanny - Dąbrówka

 

KATEGORIA KLASY VII i VIII SZKOŁY PODSTAWOWE

 

nagrody:

Julia Gornowicz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zblewie, opiekun Urszula Gornowicz

 

wyróżnienia:

Zofia Oller – Koteże

Kinga Kaczorowska – Zespół Szkół Publicznych w Kaliskach, opiekun Malwina Sikora

Pior Bogdanowicz- Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach, opiekun Urszula Gornowicz

 

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

Nagrody:

Wiktoria Kosianowicz – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim,

opiekun Piotr Tyborski

Szymon Muniowski- Internat  Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, opiekun Magdalena Dusowska

 

Wyróżnienia:

Natalia Wierzba - Internat  Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, opiekun Magdalena Dusowska

Karolina Radomska – Zespół Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim,

opiekun Wojciech Czaplewski

 

 

Pomimo niesprzyjającego czasu oceniliśmy prace nadesłane na XVI Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną.

Poniżej protokół oraz galeria zdjęć.

Protokół obrad komisji konkursowej

XVI Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu na Pisankę Wielkanocną

 

Dnia 06.04.2020r. komisja konkursowa w składzie:

- Katarzyna Oller

- Anna Zwiernik

- Grzegorz Oller

Dokonała oceny 56 prac nadesłanych na konkurs i ustaliła co następuje:

 

Kategoria przedszkola i klasy „0”

Prace indywidualne

NAGRODY

- Stanisław Drążewski – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

- Franciszek Cegłowski – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

- Kacper Mrówczyński – Niepubliczne Publiczne Przedszkole w Pinczynie

 

WYRÓŻNIENIA

- Lena Kryża – Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie (op. Monika Nowicka)

- Klara Lis – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

- Antonia Ługowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Barłożnie, oddział przedszkolny

- Milena Czapiewska – Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie (op. Monika Nowicka)

- Krzysztof Betcher – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

- Jan Margol – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu (op. Iwona Wesołowska)

- Klaudia Olejniczak – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

- Antoni Sowiński

- Michał Kuligowski – Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach w Ligowie

- Tobiasz Osowski – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

 

Prace grupowe

NAGRODY

- Kółko plastyczne „Mali Artyści” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Szarmach, Monika Paczkowska)

- Grupa „Modraki” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Agnieszka Janikowska, Aneta Brzezińska)

- Grupa „Słoneczka” – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” (op. Iwona Wesołowska)

- Grupa Smerfiki – Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo” w Skórczu

 

WYRÓŻNIENIA

- 3 osobowa grupa z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Karolina Breska)

 

Kategoria klasy I-III szkół podstawowych

NAGRODY

- Weronika Isakowska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim (op. Beata Słoma)

- Karolina i Michalina Kuchanny

- Franciszek Betcher – Zespół Szkół Publicznych w Skórczu

- Kornelia Kosianowicz – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

 

WYRÓŻNIENIA

- Nadia Stolc – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kokoszkowach

- Nikodem Bonk – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Bartosz Dziewiątkowski - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Paweł Aszyk - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Alicja Gniewkowska – Zespół Szkół Publicznych w Skórczu

 

 

Kategoria klasy IV-VI szkół podstawowych

NAGRODY

- Wiktoria Greszczeszyn – Szkoła Podstawowa w Osiu (op. Henryk Porożyński)

- Kinga Kaczorowska – Zespół Szkół Publicznych w Kaliskach (op. Malwina Sikora)

- Miłosz Glich – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zblewie (op. Alicja Kędziora)

- Jakub Palczewski

 

WYRÓŻNIENIA

- Aurelia Owerczuk, Filip Cisoń, Luise Rychert, Zuzanna Kolasińska – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Roksana Wąsewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa we Więckowych

- Klaudia Niklas – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim

- Nadia Wierzba - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Paweł Kozak – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

 

 

 

Zapraszamy do udziału w XVI Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną. 

 Konkurs przeznaczony dla uczniów z przedszkoli oraz szkół podstawowych klasy I-VI.

Zgłoszenia prac do - 20 marca 2020r.

Wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród - 1 kwietnia 2020r.

 

Regulamin, karta zgłoszenia oraz oświadczenie w załączeniu.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XV Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu Plastycznego „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ”.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród 9 kwietnia godz. 12.00 w Galerii "Neptun"

Dnia 2 kwietnia 2019 roku jury w składzie: Grzegorz Oller, Adam Haras, Józef Olszynka,  Katarzyna Oller dokonało oceny 338 prac i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

KATEGORIA KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagroda

Agata Prądzińska- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Piotr Tyborski

Agnieszka Jędrzejczyk- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Haras

Michalina Toczek- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Haras

Ksawery Pryl- Państwowa Szkoła Publiczna w Więckowych, opiekun Stanisława Cyrzan

Wyróżnienia

Kornelia Engler- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Beata Słoma

Inka Starke- Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie, opiekun Katarzyna Bembenek

Michalina Kuchanna- Dąbrówka, opiekun Kinga Kuchanna

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

nagrody:

Monika Warembier-Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Haras

Adam Dyszelewski- Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie, opiekun Władysława Elmiś

Helena Kućma- Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie, opiekun Władysława Elmiś

wyróżnienia:

Hubert Breszka- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Justyna Kilich

Lena Połom- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Haras

 Zofia Oller- Koteże

Filip Trześniewski- Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, opiekun Małgorzata Magryta

Hubert Dalak- Szkoła Podstawowa w Jeżewie, opiekun Beata Smeja i Dorota Chmielewska

Anna Grzonka- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Haras

 

KATEGORIA KLASY SIÓDME, ÓSME  III GIMNAZJALNE

nagrody:

Dominika Raczyńska- Szkoła Podstawowa w Jeżewie, opiekun Beata Smeja i Dorota Chmielewska

Konrad Tyborski- - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Piotr Tyborski

Martyna Nowaczek- Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, opiekun Małgorzata Magryta

Apolonia Polanowska-  Chrześcijańska Szkoła Podstawowa w Starogardzie Gdańskim, opiekun Ewa Tomaszewska

Julia Gornowicz- Zespół Szkół Publicznych w Zblewie

Jadwiga Jankowska-- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Piotr Tyborski

wyróżnienia:

Jakub Hoffmann- Zespół Szkół Publicznych w Pączewie, opiekun Magda Glińska i

Marta Szczepańska

Dominika Loduchowska-  Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy, opiekun Maria Sinkiewicz i Katarzyna Kulwińska

Marcin Bieliński- Zespół Szkół Publicznych w Kaliskach, opiekun Beata Dróżkowska

Maciej Marula- Chrześcijańska Szkoła Podstawowa w Starogardzie Gdańskim, opiekun Ewa Tomaszewska

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

Nagrody:

Justyna Rzemieniuk- Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, opiekun Małgorzata Magryta

 Wyróżnienia:

Karol Niemczycki- Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, opiekun Małgorzata Magryta

Paulina Ossowska- Internat Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcnia Praktycznego w Bolesławowie, opiekun Magdalena Dusowska

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XIV Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu Plastycznego "Stacja Drogi Krzyżowej".

Wszystkich laureatom serdecznie gratulujemy.  

Zapraszamy do udziału w konkursach wielkanocnych organizowanych przez naszą placówkę w roku szkolnym 2018r.:

XIV Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie Plastycznym na Pisankę Wielkanocną oraz XIV Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie  Plastycznym pn. "Stacja Drogi Krzyżowej"

 

terminy obu konkursów:

- zgłoszenie prac 12 marca 2018r. (decyduje data wpływu, nie data stempla pocztowego)

- informacje o wynikach do 19 marca 2018r. 

- wręczenie nagród i wernisaż wystawy 22 marca 2018r.

 

Zapraszamy!!!!

Przedstawiamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Stacja drogi krzyżowej". Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Widzimy się w dniu 6 kwietnia o godz.12.00 w auli naszej placówki na uroczystym wręczeniu nagród.     

Zapraszamy do udziału w naszych konkursach wielkanocnych!!!!

XIII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie plastycznym pn. "Stacja Drogi Krzyżowej"

- szkoły podstawowe i gimnazjalne

 

XIII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie Plastycznym na Pisankę Wielkanocną

- przedszkola i szkoły podstawowe

 

Terminy zgłaszania prac - 24 marca 2017r.

Wernisaż wytawy i wręczenie nagród - 6 kwietnia 2017r.

 

Zapraszamy!!!!

 

Zapraszamy do obejrzenia bogatej fotorelacji z uroczystego wręczenia nagród w XII Ogólnopolskim Konkursie na kociewską pisankę oraz w konkursie o tematyce drogi krzyżowej.  

Dużą popularnością cieszy drugi ogólnopolski konkurs wielkanocny organizowany przez naszą placówkę polegający na przedstawieniu wybranej stacji drogi krzyżowej w formie płaskiej i przestrzennej. Na XII Ogólnopolski Kociewski Konkurs Plastyczny „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ” nadesłano 259 prac z wielu zakątków Polski. Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia wykonawcom dwudziestu jeden dzieł ułożonych w trzech kategoriach. 

W kategorii klas I – III nagrody otrzymali Julia Kozak – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, opiekun Małgorzata Magryta, Julia Wernke – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie, opiekun Katarzyna Bembenek, Oliwia Semkło – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Haras, Julia Boniek – Szkoła Podstawowa nr 7 w Świeciu, Sandra Szachta – Zespół Szkól nr 2 w Pelplinie, opiekun Karolina Szachta, Adrian Piotrowski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie. 

W kategorii klas IV – VI nagrody otrzymali: Aleksandra Cierocka – Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie, opiekun Władysława Elmiś, Agnieszka Maza - Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy, opiekun Maria Sinkiewicz i Katarzyna Kulwińska, Piotr Sulewski – Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie, opiekun Anna Polc, Jadwiga Jankowska - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Piotr Tyborski. Wyróżnienia otrzymali: Dominika Loduchowska – Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy, opiekun Maria Sinkiewicz, Katarzyna Kulwińska, Martyna Jastrzębska – Szkoła Podstawowa w Grupie, opiekun Agnieszka Kochanowska, Marcin Miszczuk, Dominika Mienik - – Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy, opiekun Maria Sinkiewicz i Katarzyna Kulwińska, Julia Podjacka – Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie, opiekun Katarzyna Trojanowska, Oliwia Miraszewska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Świeciu, Monika Jasińska - – Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy, opiekun Maria Sinkiewicz i Katarzyna Kulwińska, Matylda Fijał - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Haras, Agata Jaszczura - Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie, opiekun Władysława Elmiś, Nikola Stobba – Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Wielkim, opiekun Karolina Szarmach. 

W kategorii szkół gimnazjalnych jury postanowiło przyznać numerowane nagrody. Otrzymali je: I NAGRODA Marlena Mojżesz - Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, opiekun Małgorzata Magryta, II NAGRODA Justyna Rzemieniuk - Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, opiekun Małgorzata Magryta, III NAGRODA Paulina Kolaska - Publiczne Gimnazjum w Smętowie Granicznym, opiekun Ewelina Łukomska.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do udziału w Konkursach wielkanocnych organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim:

XII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną i XII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie Plastycznym pn. "Stacja Drogi Krzyżowej". 

Zachęcamy do zgłaszania prac przez szkoły i placówki a także indywidualnie. Na prace czekamy do 11 marca 2016r.

 

Życzymy super pomysłów oraz dobrej zabawy przy tworzeniu :) :)