Powiatowy Konkurs Piosenki "Śpiewamy dla mamy" 2022r. - wyniki

Protokół oceny komisji konkursowej Powiatowy Konkurs Piosenki „Śpiewamy dla mamy”   Dnia 16 maja 2022r. roku komisja konkursowa w składzie: Tadeusz Negowski - przewodniczący Wioleta Strzemkowska-Konkolewska Jacek Sadowski Stefan Galiński Grzegorz Oller   po przesłuchaniu nagrań 77 zgłos...

Wyświetleń:63 Konkursy

Czytaj dalej

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej 2022r. - sprawozdanie

  Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej W dniach 27 i 29 kwietnia 2022r. w Auli Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Niezapomnianych wrażeń dostarczyli nam recytatorzy ze szkół podstawowych całego powiatu.   27 kwie...

Wyświetleń:56 Konkursy

recytacja

Czytaj dalej

Olimpiada Regionalna "Gzubór pojancie ło Kociewiu"

Zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w Olimpiadzie Regionalnej "Gzubów pojancie ło Kociewiu"   Termin - 9 czerwca 2022r.    regulamin oraz karta zgłoszenia w załączeniu :)

Wyświetleń:72 Konkursy

Czytaj dalej

Wniosek o przyjęcie na zajęcia w roku szkolnym 2022-2023

  Wniosek o przyjęcie na zajęcia w roku szkolnym 2022-2023   Nabór na zajęcia w roku szkolnym 2022-2023 odbywa się w następujących terminach: 1. Składanie deklaracji o kontynuowaniu uczestnictwa w zajęciach przez obecnych uczestników - do 20.05.2022; 2. Składanie podań o przyjęcie na zajęcia OP...

Wyświetleń:3773 BIP

nabor

Czytaj dalej

Wniosek o kontynuację zajęć w roku szkolnym 2022-2023

Wniosek o kontynuację udziału w zajęciach OPP w roku szkolnym 2022-2023    Aby kontynuować udział w zajęciach OPP w kolejnym roku szkolnym, należy podpisany wniosek o kontynuację wraz z klauzulą dostarczyć nauczycielowi lub do sekretariatu Ogniska Pracy Pozaszkolnej ul. Sikorskiego 26, 83-200 Star...

Wyświetleń:689 BIP

nabor, oferta

Czytaj dalej

Wyniki konkursów wielkanocnych 2022.

        Z radością przekazujemy protokoły naszych wielkanocnych konkursów:  XVIII Ogólnopolskiego Kociewskiego Konkursu Plastycznego „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ” oraz XVIII Ogólnopolskiego Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom a laureatom gratulujemy...

Wyświetleń:407 Konkursy

konkursy, kociewie, pisanka, droga krzyżowa

Czytaj dalej

Nasi na podium :)

Uczestniczki zajęć koła „Studio Piosenki” Lena Majka i Maria Ossowska zostały laureatkami 2 Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Polskiej Piosenki „Z Piosenką Przez Dekadę - lata 80” - edycja online.   Lena wyśpiewała II nagrodę w kategorii soliści 10-12 lat, a Marysia I w kategorii soliści ...

Wyświetleń:150 Działalność kół

Czytaj dalej

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Zapraszamy szkoły podstawowe i placówki kultury z terenu powiatu starogardzkiego do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.   Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania poniżej. 

Wyświetleń:281 Konkursy

Czytaj dalej

Sprawdzaliśmy kreatywność powiatowej młodzieży-IX Turniej Przedsiębiorczości

Młodzież szkół ponadpodstawowych powiatu starogardzkiego wzięła dziś udział w XI Turnieju Przedsiębiorczości. 17 uczniów z 6 szkól zmierzyło swoje siły w temacie kreatywności, logice, zadań pamięciowych i na wyobraźnię. Nie zabrakło także zadań marketingowych grupowych, tak jak zazwyczaj to w przed...

Wyświetleń:60 Konkursy

Konkurs Przedsiębiorczości

Czytaj dalej
Ognisko Pracy Pozaszkolnej - grudzień 2020

Koniec roku nadchodzi wielkimi krokami, a to idealna okazja na przypomnienie tego, co się wydarzyło. W tym roku OPP przyłączyło się do wyjątkowego projektu #3M, o którym zdecydowanie należy powiedzieć nawet więcej niż kilka słów. #3M, czyli Moje Muzyczne Marzenie to pomoc w realizacji marzeń dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu starogardzkiego i okolic. 

Projekt #3M realizowany był w Starogardzie Gdańskim. Razem ze Stowarzyszeniem Można Inaczej, Osiedlowym Domem Kultury w Starogardzie Gdańskim i Stowarzyszeniem “Morena” przyłączyliśmy się do zorganizowania przedsięwzięcia powstałego z miłości do muzyki. Fundamentem do stworzenia projektu okazało się być właśnie zainteresowanie muzyką piątki młodych ludzi – nieformalnej grupy Artsy, w której skład wchodzą członkowie Młodzieżowej Rady Powiatu Starogardzkiego: Filip Jędrysiak i Szymon Deyna, a także Klaudia Domkowska, Marta Guz i Julia Wasiniewska. Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Starogard Gdański, Powiatu Starogardzkiego oraz Funduszy Europejskich.

Wszystko ruszyło wiosną. Osoby, które kochają muzykę i chciały sprawdzić swoje umiejętności, mogły zgłosić się do udziału w tym przedsięwzięciu i zyskać szansę na muzyczny rozwój. Rekrutacja trwała do 30 kwietnia, a eliminacje pozwoliły na wyłonienie 11 osób, które zaproszono do dalszego udziału w projekcie. Wokalistami #3M zostali: Aleksandra Kuraszewicz, Barbara Otta, Jakub Suwalski, Łucja Andrearczyk, Maria Ossowska, Oliwia Kłos, Weronika Burczyk, Weronika Gołuńska, Wiktoria Krajewska, Zofia Juszczyk i Zofia Partyka. Osoby te dostały szansę na przeżycie niesamowitej muzycznej przygody i bardzo dobrze ją wykorzystały. Soliści otrzymali dopasowane do ich charakteru i umiejętności piosenki, nad których tekstami pracowała z nimi absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Tczewie - Julia Kleina. Intensywna praca rozpoczęła się w czerwcu. Przez ponad miesiąc uczestnicy ćwiczyli wykonywanie swoich utworów w Osiedlowym Domu Kultury. Tam też odbyły się nagrania do klipów i większość warsztatów, które poprowadzili Ireneusz i Radosław Ciecholewscy z Teatru Kuźnia Bracka oraz Daniela Ebertowska-Rola. Dzięki nim młodzi muzycy zdobyli umiejętności z zakresu interpretacji utworu, przekazywania emocji przez muzykę czy emisji głosu. Mieli też szansę popracować nad swoim warsztatem wokalnym z Piotrem Chrapkowskim w studio nagraniowym OPP, by finalnie nagrać tam swoje oryginalne piosenki. Do projektu włączyło się wiele wspaniałych osób, które chętnie służyły pomocą - wśród nich także instrumentaliści, bez których muzyczny projekt nie mógł mieć racji bytu: zespół Expressio oraz absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej w Starogardzie Gdańskim. Ostatecznie poza jedenastoma solowymi utworami powstał też jeden wspólnie wykonywany przez wszystkich uczestników. Wszystkie można znaleźć w albumie będącym efektem projektu Moje Muzyczne Marzenie.

#3M to lokalny projekt stworzony przede wszystkim z miłości do pasji jaką jest muzyka, jednak miał on też zapewnić szansę na zaistnienie w mediach. I udało się. Nagrane przez uczestników utwory pojawiły się w albumie opublikowanym w serwisach streamingowych Spotify i Tidal, a klipy do nich znaleźć można na YouTube, co umożliwiło poszerzenie grupy odbiorców. Poza tym artykuły na temat projektu pojawiły się w Dzienniku Bałtyckim, magazynie Verizane oraz na portalu Nasze Miasto Starogard Gdański, a Radio Starogard przez 2 tygodnie grało fragmenty stworzonych w ramach projektu piosenek. Na zwiększenie zasięgu pozwolił także przeprowadzony przez Radio Starogard konkurs na najciekawszą piosenkę projektu. W głosowaniu na najlepsze wykonanie wyróżniono Weronikę Burczyk z piosenką “Zimne słowa”, a zwycięzcą okazał się Jakub Suwalski i jego “Cień”. Dzięki rozpowszechnieniu w mediach projekt zyskał wartość społeczną - tematy piosenek nawiązywały bowiem nie tylko do problemów indywidualnych, które dotyczą młodego pokolenia, ale też istotnych spraw, w które powinniśmy zaangażować się wspólnie. 

Projekt #3M – Moje Muzyczne Marzenie umożliwił młodym ludziom zawarcie nowych znajomości, przełamanie własnych barier, rozwijanie pasji i związanych z nią umiejętności. Był wyzwaniem nie tylko dla uczestników, ale też organizatorów, lecz pozwolił zmienić pasję do muzyki w ciekawe i wartościowe doświadczenie. Dzięki niemu osoby marzące o rozwoju muzycznym stworzyły wspólne dzieło, które odzwierciedlało to, co chcieli przekazać światu. Muzyka łączy, a ten projekt jest tego doskonałym przykładem. Takie inicjatywy z dumą się wspiera.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o projekcie, który można znaleźć tutaj: https://youtu.be/dGL9oMGEOJA 

Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej pn. „Jedziemy do lasu” jak co roku pomagał rozwijać zainteresowania problematyką przyrody i odkrywać młode talenty. Wraz z współorganizatorem – Wydziałem Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego konkurs zorganizowaliśmy już po raz 12.!

Tegoroczna edycja Festiwalu przebiegła w innej formie niż dotychczas - z uwagi na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa konkurs odbył się online. Po zgłoszeniu autorskiej piosenki w języku polskim o tematyce ekologicznej, przyrodniczej lub prozdrowotnej, każdy z uczestników miał okazję sprawdzić się podczas prezentacji przygotowanego przez siebie utworu w sali nagrań OPP. Komisja Konkursowa w składzie: Tadeusz Negowski, Janusz Urban, Jacek Sadowski, Agata Glejt i Stefan Galiński dokonywała oceny powstałych nagrań wideo.

Kreatywność nie ułatwiła zadania jury, którzy zmierzyli się z wyłonieniem zwycięzców w 4 kategoriach wiekowych spośród 30 zgłoszeń: szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VI, szkoły podstawowe klasy VII-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe i studenci. Oprócz laureatów nagrodzonych przez Komisję Konkursową, publiczność również miała szansę na wybór swojego zwycięzcy - z uwagi na formułę online mogli oddawać głosy na swojego faworyta. Laureatką nagrody internautów została Julia Kuczkowska.

Warto wspomnieć o nagrodzie specjalnej, którą otrzymali laureaci miejsc na podium we wszystkich kategoriach wiekowych. 5 grudnia mieli oni okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-nagraniowych we współpracy z Radiem Głos. Zajęcia poprowadzili znakomici muzycy – wokalistka i dyrygentka Agata Glejt oraz Jacek Hoduń, który jest jednocześnie reżyserem i inżynierem dźwięku. Warsztaty były nowym i ciekawym doświadczeniem dla uczestników, którzy chętnie uczyli się nowych umiejętności podczas swojej przygody ze studiem nagraniowym.

Każdego roku wykonania wędrowały na płytę pofestiwalową - tym razem będzie to pofestiwalowy pendrive. Dzięki temu, występów można nie tylko słuchać, ale też je oglądać. Dodatkowo nagrania będzie można znaleźć też na kanale OPP na YouTube.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Festiwalu!

Prezentujemy WYNIKI KONKURSU NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ.
Jednocześnie informujemy, iż nagrody wyślemy pocztą. Zapraszamy na  wystawę prac od 17 grudnia w Galerii "Neptun". Wszystkim uczestnikom z całego serca gratulujemy.
 
GRAND PRIX KONKURSU:
Kinga Erdanowska- Szkoła Podstawowa w Skórczu, opiekun Ewelina Rynkiewicz
 
KATEGORIA PRZEDSZKOLA
 
Nagroda:
Kacper Kamiński- Publiczne Przedszkole w Lubichowie, opiekun Danuta Brylowska
Agata Nieżurawska- Gminne Przedszkole w Zblewie, opiekun Katarzyna Dembicka
 
Wyróżnienia
Amelia Weltrowska- Gminne Przedszkole w Zblewie, opiekun Karolina Suszczewicz
Agata Ossowska- Gminne Przedszkole w Zblewie, opiekun Joanna Wesołowska i Anna Koszykowska
Maja Tymińska- Przedszkole Niepubliczne „Plastuś”,
Kacper Mrówczyński- Publiczne Przedszkole w Pinczynie, opiekun Małgorzata Loroch i Kinga Pawelec
Igor Andrearczyk- Gminne Przedszkole w Zblewie, opiekun Magdalena Urban
Bartosz Skrobisz- Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim,
opiekun Kamilla Kreft i Anna Truszkowska
Helena Małachowska- Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim,
opiekun Kamilla Kreft i Anna Truszkowska
Zuzanna Armatowska- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Haras
Zuzanna Grabowska- Przedszkole Niepubliczne „Plastuś”, opiekun Hanna Szafran
Zofia Czerwińska- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena
Haras
 
KATEGORIA KLASY I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
 
Nagroda:
Lena Walczak- Młodzieżowy Dom Kultury w Sieradzu, opiekun Zdzisława Budka
 
Wyróżnienia:
Joanna Zalewska- Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie, opiekun Katarzyna Bembenek
Maja Żołądek- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim,
opiekun Magdalena Haras
Maria Mucha- Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie, opiekun Katarzyna Bembenek
Kuba Filipiak- Szkoła Podstawowa w Izabelowie, opiekun Zdzisława Budka
Wiktoria Sujecka- Szkoła Podstawowa w Izabelowie, opiekun Zdzisława Budka
Paulina Kolbusz- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim,
opiekun Magdalena Haras
 
KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE
 
Nagroda:
Michalina Toczek- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Haras
 
Wyróżnienia
Kinga Rogowska- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, opiekun Magdalena Haras
Hubert Breszka- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Katarzyna Paul
Kinga Wylęgły- Publiczna Szkoła Podstawowa w Jabłowie, opiekun Joanna Leszko
Justyna Piotrowska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Katarzyna Paul
Klaudia Czaja- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Katarzyna Paul
Zuzanna Wojciechowska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim, opiekun Katarzyna Paul
 
KATEGORIA KLASY VII, VIII SZKOŁY PODSTAWOWE
 
Wyróżnienia:
Rozalia Gibas- Zespół Szkół Publicznych w Szlachcie
Hubert Fischer- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim
Izabela Zych- Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu,
opiekun Remigiusz Zych
Roksana Kosecka- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim,
opiekun Katarzyna Paul
Maja Dominikowska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Starogardzie Gdańskim,
opiekun Katarzyna Paul
 
KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
 
Wyróżnienia:
Maciej Trzos- I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim

XXIX Kociewski Konkurs Plastyczny na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową

Protokół obrad jury

 

Konkurs zrealizowany przy współudziale finansowym

Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim oraz Gminy Miejskiej Starogard Gdański

 

W dniu 08.12.2020 roku komisja w składzie:

  • Józef Olszynka
  • Joanna Gromiec
  • Mirosława Mőller
  • Grzegorz Oller

 

dokonała oceny 52 prac nadesłanych na konkurs w 2020 roku i ustaliła co następuje:

 

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA – prace indywidualne

Nagrody:

I nagroda        Patryk Sulewski – ZkiW w Pinczynie (op. Małgorzata Loroch i Kinga Pawelec)

I nagroda        Piotr Banasiak – Pinczyn (op.  Marta Marchewka-Banasiak)

II nagroda       Aleksander Jankowski - Przedszkole Publiczne „Zielona Łąka” w Pinczynie

III nagroda      Kacper Mrówczyński – Publiczne Przedszkole w Pinczynie (op. Małgorzata Loroch i Kinga Pawelec)

Wyróżnienia

- Milena Ośka – MPP nr 10 „Słoneczna Kraina” w Starogardzie Gdańskim (op. A. Błazikowska, I. Kowalska)

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA – prace grupowe

Nagrody:

I nagroda        „Małe Kociewiaki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Karolina Suszczewicz i Joanna Wesołowska)

I nagroda        Zofia Miętka i Liliana Fiałkowska – Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” (op. Daria Borowska)

I nagroda        Kółko Plastyczne „Mali Artyści” – MPP nr 6 w Starogardzie Gdanskim (op. Anna Szarmach i Monika Paczkowska)

II nagroda       Grupa Żabki – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Anna Koszykowska, Joanna Wesołowska)

II nagroda       Grupa Kreciki – Przedszkole w Skarszewach „Tęczowy Zakątek” (op. Aleksandra Flisikowska)

III nagroda      Grupa „Stokrotki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Dominika Nadolna)

Wyróżnienia

- Grupa  Margaretki – Publiczne Przedszkole „Zielona Łąka” w Pinczynie (op. Kinga Durczak, Grażyna Pellowska)

- Grupa „Pszczółki” – MPP nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Martyna Wiśniewska i Lucyna Roll)

 

KATEGORIA KLASY I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nagrody:

I nagroda        Kacper Banasiak - Pinczyn

II nagroda       Ewa Żardecka – Starogard Gdański

III nagroda      Kevin Literski – PSP nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Mariola Dudzińska)    

Wyróżnienia

- Agata Pogorzelska – Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie (op. Agnieszka Bradtke i Karolina Krauze)

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

I miejsce         Nikola Kamm – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie

II miejsce       Adam Bieliński - Knybawa

III miejsce      Hubert Talaśka - Lubichowo

Wyróżnienia

- Julia Urbańska – Szkoła Podstawowa w Osiu (op. Henryk Porożyński)

- Marcelina Cejer – Publiczna Szkoła Podstawowa we Wielkim Bukowcu

 

KATEGORIA KLASY VII-VIII SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagroda

- Julia Weisbrodt – Szkoła Podstawowa w Osiu (op. Henryk Porożyński)

Wyróżnienia

- nie przyznano

 

KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Nagrody:

Nie przyznano

Wyróżnienia

Nie przyznano

 

 

KATEGORIA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Nagrody:

I nagroda        Fundacja Równe Szanse w Edukacji – Rokocin (op. Adriana Bławat-Grabowska)

II nagroda       Zuzanna Kolasińska – OREW Skarszewy (op. Urszula Gornowicz i Natalia Wałaszewska)          

II nagroda       Piotr Bogdanowicz – ORWE Skarszewy (op. Urszula Gornowicz i Natalia Wałaszewska)

III nagroda      Dominik Osmański – OREW Skarszewy (op. Urszula Gornowicz i Natalia Wałaszewska)

III nagroda      Kamil Piankowski -   OREW Skarszewy (op. Urszula Gornowicz i Natalia Wałaszewska)

Wyróżnienia

- Oskar Talaśka – SOSW Pelplin

- Paweł Pietruszewski - OREW Skarszewy (op. Urszula Gornowicz i Natalia Wałaszewska)

 

KATEGORIA DOROŚLI

Nagrody:

Nagroda          Leszek Baczkowski - Frank

Wyróżnienia

-

 

GRATULUJEMY!!!!! 

Wystawę pokonkursową Szopek obejrzeć będzie można w Galerii Neptun w Starogardzie Gdański od 17 grudnia 2020r. 

Nagrody dostarczymy lub prześlemy pocztą. 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ.

Zanim laureaci odbiorą nagrody rzeczowe miło nam ogłosić, że LAUREACI MIEJSC 1 - 3 WSZYSTKICH KATEGORII otrzymują nagrodę specjalną.
We współpracy z Radiem GŁOS oraz znakomitymi muzykami - wokalistką i dyrygentką Agatą Glejt oraz Jackiem Hoduniem, który jest jednocześnie reżyserem i inżynierem dźwięku ZAPRASZAMY NA WARSZTATY WOKALNO - NAGRANIOWE W STUDIO NAGRANIOWYM RADIA GŁOS.
 
Warsztaty odbędą się 5 grudnia w dwóch grupach:
1. O godzinie 9.00 - Lena Majka, Małgorzata Stosik, Liliana Uhlenberg, Zuzanna Kreja, Oliwia Gutkowska, Mateusz Raczkowski.
2. O godzinie 14.00 - Kinga Wylęgły, Aleksandra Cwil, Agata Gruchała, Karol Tylicki, Julia Kuczkowska, Julia Gramburg.
 
Warsztaty ufundował POWIAT STAROGARDZKI.
Cieszymy się razem z Wami!!
XII Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej pn. "Jedziemy do lasu"
 
Po przesłuchaniu 30 zgłoszeń jury w składzie
- Tadeusz Negowski
- Janusz Urban
- Jacek Sadowski
- Agata Glejt
- Stefan Galiński
POSTANOWIŁO PRZYZNAĆ NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
 
?Kategoria szkoły podstawowe klasy I-III
I miejsce LENA MAJKA – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Starogard Gdański (op. Katarzyna Oller)
II miejsce MAŁGORZATA STOSIK – Studio Muzyczne Starogard (op. Lucyna Kreft-Surowiec)
III miejsce LILIANA UHLENBERG – Starogard Gdański (op. Małgorzata Martys)
III miejsce ZUZANNA KREJA – PSP Wielki Bukowiec (op. Barbara Kreja)
 
Wyróżnienia:
- MARIA SOBIECHOWSKA – Studio Muzyczne Starogard (op. Lucyna Kreft-Surowiec)
- MIRELA STIWE – Gminny Ośrodek Kultury w Lubichowie (op. Bogumiła Fiałkowska)
- MARTYNA RYCIAK – Chrześcijańska Szkoła Podstawowa w Starogardzie Gdańskim (op. Beata Samulska)
- ZOFIA SIERACKA – (op. Aneta Falkowska)
 
?Kategoria szkoły podstawowe klasy IV-VI
I miejsce KINGA WYLĘGŁY – op. Małgorzata Wylęgły
II miejsce ALEKSANDRA CWIL – PSP nr 1 w Starogardzie Gdańskim (op. Daniel Erdanowski)
III miejsce OLIWIA GUTKOWSKA – Starogardzkie Centrum Edukacji Muzycznej (op. Michał Nagórski)
III miejsce MATEUSZ RACZKOWSKI – Studio Muzyczne Starogard (op. Lucyna Kreft-Surowiec)
 
Wyróżnienia:
- JULIA JANKOWSKA – Starogardzkie Centrum Edukacji Muzycznej (op. Michał Nagórski)
- JUDYTA SIEROCKA – Publiczna Szkoła Podstawowa Kokoszkowy (op. Anna Rzepa)
- OLIWIA SAMULSKA – Chrześcijańska Szkoła Podstawowa w Starogardzie Gdańskim (op. Beata Samulska)
- ALICJA PARTEKA - Chrześcijańska Szkoła Podstawowa w Starogardzie Gdańskim (op. Beata Samulska)
- AGNIESZKA JĘDRZEJCZYK - Chrześcijańska Szkoła Podstawowa w Starogardzie Gdańskim (op. Beata Samulska)
- ELŻBIETA KALETA – Gminny Osrodek Kultury w Lubichowie (op. Bogumiła Fiałkowska)
 
?Kategoria szkoły podstawowe klasy VII i VIII
I miejsce AGATA GRUCHAŁA - Chrześcijańska Szkoła Podstawowa w Starogardzie Gdańskim (op. Beata Samulska)
II miejsce KAROL TYLICKI - Zespół Szkół Publicznych w Szlachcie (op. Elżbieta Szlachcikowska)
 
?Kategoria szkoły ponadpodstawowe
I miejsce JULIA KUCZKOWSKA – II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (op. Jerzy Jędrzejczyk)
II miejsce - 
III miejsce JULIA GRAMBURG - II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim (op. Jerzy Jędrzejczyk)
 
Wyróżnienia:
- BEATA GORNOWICZ – op. Jolanta Gornowicz
- KRZYSZTOF I KAMILA SZWEDA – op. Anna Szweda
 
‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️GRATULUJEMY‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️
 
UWAGA ‼️‼️ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH LAUREATÓW Festiwalu Piosenki Ekologicznej 2020 PO ODBIÓR NAGRÓD:
 
9.12.2020r. (środa) w OPP:
 
Godz. 16.00 - kategoria klasy I-III szkoł podstawowych (z jednym opiekunem)
Godz. 16.30 - kategoria klasy IV-VI szkoł podstawowych (sami laureaci)
Godz. 17.00 - kategoria klasy VII -VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe (sami laureaci)