XXIX Kociewski Konkurs Plastyczny na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową

Protokół obrad jury

 

Konkurs zrealizowany przy współudziale finansowym

Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim oraz Gminy Miejskiej Starogard Gdański

 

W dniu 08.12.2020 roku komisja w składzie:

  • Józef Olszynka
  • Joanna Gromiec
  • Mirosława Mőller
  • Grzegorz Oller

 

dokonała oceny 52 prac nadesłanych na konkurs w 2020 roku i ustaliła co następuje:

 

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA – prace indywidualne

Nagrody:

I nagroda        Patryk Sulewski – ZkiW w Pinczynie (op. Małgorzata Loroch i Kinga Pawelec)

I nagroda        Piotr Banasiak – Pinczyn (op.  Marta Marchewka-Banasiak)

II nagroda       Aleksander Jankowski - Przedszkole Publiczne „Zielona Łąka” w Pinczynie

III nagroda      Kacper Mrówczyński – Publiczne Przedszkole w Pinczynie (op. Małgorzata Loroch i Kinga Pawelec)

Wyróżnienia

- Milena Ośka – MPP nr 10 „Słoneczna Kraina” w Starogardzie Gdańskim (op. A. Błazikowska, I. Kowalska)

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA – prace grupowe

Nagrody:

I nagroda        „Małe Kociewiaki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Karolina Suszczewicz i Joanna Wesołowska)

I nagroda        Zofia Miętka i Liliana Fiałkowska – Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” (op. Daria Borowska)

I nagroda        Kółko Plastyczne „Mali Artyści” – MPP nr 6 w Starogardzie Gdanskim (op. Anna Szarmach i Monika Paczkowska)

II nagroda       Grupa Żabki – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Anna Koszykowska, Joanna Wesołowska)

II nagroda       Grupa Kreciki – Przedszkole w Skarszewach „Tęczowy Zakątek” (op. Aleksandra Flisikowska)

III nagroda      Grupa „Stokrotki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Dominika Nadolna)

Wyróżnienia

- Grupa  Margaretki – Publiczne Przedszkole „Zielona Łąka” w Pinczynie (op. Kinga Durczak, Grażyna Pellowska)

- Grupa „Pszczółki” – MPP nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Martyna Wiśniewska i Lucyna Roll)

 

KATEGORIA KLASY I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nagrody:

I nagroda        Kacper Banasiak - Pinczyn

II nagroda       Ewa Żardecka – Starogard Gdański

III nagroda      Kevin Literski – PSP nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Mariola Dudzińska)    

Wyróżnienia

- Agata Pogorzelska – Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie (op. Agnieszka Bradtke i Karolina Krauze)

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

I miejsce         Nikola Kamm – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie

II miejsce       Adam Bieliński - Knybawa

III miejsce      Hubert Talaśka - Lubichowo

Wyróżnienia

- Julia Urbańska – Szkoła Podstawowa w Osiu (op. Henryk Porożyński)

- Marcelina Cejer – Publiczna Szkoła Podstawowa we Wielkim Bukowcu

 

KATEGORIA KLASY VII-VIII SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagroda

- Julia Weisbrodt – Szkoła Podstawowa w Osiu (op. Henryk Porożyński)

Wyróżnienia

- nie przyznano

 

KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Nagrody:

Nie przyznano

Wyróżnienia

Nie przyznano

 

 

KATEGORIA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Nagrody:

I nagroda        Fundacja Równe Szanse w Edukacji – Rokocin (op. Adriana Bławat-Grabowska)

II nagroda       Zuzanna Kolasińska – OREW Skarszewy (op. Urszula Gornowicz i Natalia Wałaszewska)          

II nagroda       Piotr Bogdanowicz – ORWE Skarszewy (op. Urszula Gornowicz i Natalia Wałaszewska)

III nagroda      Dominik Osmański – OREW Skarszewy (op. Urszula Gornowicz i Natalia Wałaszewska)

III nagroda      Kamil Piankowski -   OREW Skarszewy (op. Urszula Gornowicz i Natalia Wałaszewska)

Wyróżnienia

- Oskar Talaśka – SOSW Pelplin

- Paweł Pietruszewski - OREW Skarszewy (op. Urszula Gornowicz i Natalia Wałaszewska)

 

KATEGORIA DOROŚLI

Nagrody:

Nagroda          Leszek Baczkowski - Frank

Wyróżnienia

-

 

GRATULUJEMY!!!!! 

Wystawę pokonkursową Szopek obejrzeć będzie można w Galerii Neptun w Starogardzie Gdański od 17 grudnia 2020r. 

Nagrody dostarczymy lub prześlemy pocztą. 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ.

Dnia 18 grudnia 2019 roku Galeria "Neptun" wypełniła się laureatami naszych konkursów bożonarodzeniowych. Uroczystość rozpoczęły występy grup dancehallowych, a zakończyły życzenia świąteczne przekazane przez Dyrektora Grzegorza Ollera. A to, co działo się pomiędzy przyniosło wiele radości, satysfakcji, dumy i motywacji do udziału w innych konkursach wszystkim nagrodzonym. Zapraszamy do fotorelacji.  

Wyniki XXVIII Kociewskiego Konkursu Plastycznego na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Laureatom gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród 18 grudnia o godz. 12.00 do Galerii Neptun.

Odbiór szopek

07 styczeń 2019
Dział: Konkursy

ODBIÓR SZOPEK

Informujemy, że zakończyła się wystawa szopek. Można je odbierać z Ogniska Pracy Pozaszkolnej od dziś (07.01.18r.) do 18 stycznia 2019r. Po tym terminie ostatecznie szopki zostaną zniszczone.
Jeszcze raz dziękujemy za udział i prosimy o jak najszybszy odbiór.

XXVII Kociewski Konkurs Plastyczny na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową

 

Organizatorem konkursu jest Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury "Ognisko" oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

Konkurs zrealizowany przy współudziale finansowym Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim oraz Gminy Miejskiej Starogard Gdański

Nagrody ufundowali też Gmina Wiejska Starogard Gdański oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim

 

Protokół obrad jury

W dniu 13.12.2018 roku komisja w składzie:

  • Mirosława Möller
  • Magdalena Haras
  • Józef Olszynka
  • Adam Haras
  • Grzegorz Oller
  • Anna Zwiernik – sekretarz

 

dokonała oceny 101 prac nadesłanych na konkurs w 2018 roku i ustaliła co następuje:

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA – prace indywidualne

Nagrody:

I nagroda        LUCY RADOMSKA i FILIP PODOLSKI – Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” (op. Monika Nowicka i Daria Borowska)

II nagroda       KACPER BANASIAK – Publiczne Przedszkole w Pinczynie (op. Dominik Cherek)

III nagroda      LAURA TRZOSKA – MPP nr 3 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Sadowska)

Wyróżnienia

- BIANKA GRZMIEL - Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie (op. Zofia Gromowska, Katarzyna Trojanowska, Bożena Danecka)

- WIKTORIA WITKOWSKA - Publiczne Przedszkole w Pinczynie (op. Grażyna Pellowska)

- SZYMON BŁAZIKOWSKI - MPP nr 3 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Sywula, Emilia Poziemska)

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA – prace grupowe

Nagrody:

I nagroda         Grupa „Jeżyki”  – MPP nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Beata Waszińska i Kamila Olżyńska)

II nagroda       Grupa „Muchomorki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Patrycja Szczygelska)

III nagroda     Grupa „Motylki” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Anna Koszykowska i Dorota Wróbel)

Wyróżnienia

- Grupa „Biedronki” - MPP nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Truszkowska i Jolanta Lewandowska)

 

KATEGORIA KLASY I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nagrody:

I nagroda        AGATA PRĄDZIŃSKA – OPP Starogard Gdański, (op. Piotr Tyborski)

II nagroda       ŁUKASZ DROBIŃSKI – PSP nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Hanna Szwoch)

III nagroda     KORNELIA KOSIANOWICZ - OPP Starogard Gdański, (op. Piotr Tyborski)

 

Wyróżnienia

- Maja Dalka, Karolina Kobiela, Nina Ceszlak, Barbara Gabriel – PSP nr 1 w Starogardzie Gdańskim (op. Maria Krzywicka)

- ARKADIUSZ ZAKRZEWSKI – SP nr 1 w Tczewie (op. Iwona Irzyk)

- WERONIKA KIEDROWSKA – Nowa Wieś Rzeczna

- NATALIA FEISTER Z DZIADKIEM – SP nr 7 w Tczewie (op. Zofia Gromowska, Katarzyna Trojanowska, Bożena Danecka)

- ADRIAN WIŚNIEWSKI - SP nr 7 w Tczewie (op. Zofia Gromowska, Katarzyna Trojanowska, Bożena Danecka)

- KALINA FALIŃSKA – Starogard Gdański (op. Kinga Faleńska)

- BARTOSZ TYSZKA – PSP nr 1 w Starogardzie Gdańskim (op. Sylwia Tyszka)

- MATEUSZ OWCZAREK – SP nr 2 w Nowem (op. Katarzyna Balewska)

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

I nagroda        MAJA NIEWIAROWSKA - SP nr 7 w Tczewie (op. Zofia Gromowska, Katarzyna Trojanowska, Bożena Danecka)

II nagroda       ROKSANA WĄSEWICZ – SP we Więckowach (op. Kryspin Karnat)

III nagroda     OLIWIA KIEDROWSKA – Nowa Wieś Rzeczna

Wyróżnienia

- IRENA ARMATOWSKA - SP nr 7 w Tczewie (op. Zofia Gromowska, Katarzyna Trojanowska, Bożena Danecka)

- ZUZANNA TRZOSKA – PSP w Brzeźnie Wielkim (op. Elżbieta Budzinska-Słupek)

 

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII-VIII ORAZ KLASY III SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Nagrody:

I nagroda        KONRAD TYBORSKI – Skórcz (op. Piotr Tyborski)

II nagroda       JULIA ŁANGOWSKA – ZSP w Kaliskach (op. Malwina Sikora)

Wyróżnienia

- PAULINA SZACHTA i JULIA GAWLIK – Starogard Gdański

 

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAJALNE

Nagrody:

I nagroda        WIKTORIA KOSIANOWICZ – OPP Starogard Gdański (op. Piotr Tyborski)

 

Wyróżnienia

-

 

KATEGORIA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Nagrody:

- Zespół edukacyjno-terapeutyczny, 9-13lat – SOSW w Malborku (op. Monika Snaza)

- Zespół edukacyjno-terapeutyczny, 14-17lat – SOSW w Malborku (op. Monika Snaza)

- PIOTR FANDREJEWSKI, ANNA KASICKA, WALDEMAR SOBISZ – SOSW w Starogardzie Gdańskim (op. Tomasz Cesarz)

- ZDZISŁAW TICHONOW – DPS w Rokocinie (Tomasz Bednarczyk)

- ANNA KASPEREK – SP nr 2 w Nowem (op. Anna Kania)

- BARBARA RUCZYŃSKA i STANISŁAW SKALSKI – DPS w Szpęgawsku (op. Eunika Szachta, Jacek Mokwa, Adrian Eliasz)

- MARIUSZ ŚLIWIŃSKI – DPS w Szpęgawsku (op. Eunika Szachta, Jacek Mokwa, Adrian Eliasz)

 

Wyróżnienia

- IZABELLA OSSOWSKA, STANISŁAW WNUK, JOANNA WOŁOSZCZUK, KRYSTYNIAN CZECH, HENRYK WENCKI – Środowiskowy Dom Samopomocy w Starogardzie Gdańskim (op. Adriana Szulc, Małgorzata Pełka)

- PIOTR KOWALSKI i JAN TELESIŃSKI - Środowiskowy Dom Samopomocy w Starogardzie Gdańskim (op. Gizela Pellowska)

- OLIWIA STOPA, ROKSANA BIELIŃSKA, RAFAŁ MALEK_PODJASKI, ARTUR SZUMAŁA, ALICJA GORNOWICZ, ALEKSANDA GORNOWICZ, TOMASZ PRĄDZYŃSKI – Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjny w Gminie Kaliska (op. Marta Muttke)

- BARTOSZ DZIEWIĄTKOWSKI, ADRIANNA SUCHOWICZ, NINA ŻYLIŃSKA, PAWEŁ ŻOŁĄDOWSKI - Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjny w Skarszewach (op. Paulina Babinek)

 

KATEGORIA DOROŚLI

Nagrody:

I nagroda        LESZEK BACZKOWSKI – Frank

II nagroda       TOMASZ BEDNARCZYK – Starogard Gdański

 

Wyróżnienia

- Rodzina SULAWIK – SP nr 7 w Tczewie

- JOANNA WITKOWSKA – Starogard Gdański

 

 

 Dziękujemy za udział i gratulujemy!!!

 

Szopki oglądać można w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim do 6 stycznia 2019r.

Szopki odbierać bedzie można z OPP od 8 do 18 stycznia 2019r.

 

Niebawem dołączymy galerię zdjęć nagrodzonych szpopek

XXVI  Kociewski Konkurs Plastyczny na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową

Protokół obrad jury

 

W dniu 11.12.2017 roku komisja w składzie:

1) Magdalena Haras

2) Mirosława Möller

3) Adam Haras

4) Anna Zwiernik

5) Katarzyna Oller - sekretarz

dokonała oceny 98 prac nadesłanych na konkurs w 2017 roku i ustaliła co następuje:

 

GRAND PRIX KONKURSU - Jadwiga Jankowska - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA

Nagrody:

- Miejskie Przedszkole publiczne nr 8 „Bajeczka” w Starogardzie Gdańskim (op. Joanna Cybula)

- Kółko plastyczne „Mali Artyści” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Szarmach i Magdalena Ackerman)

- Kółko Plastyczne z Przedszkola Gminnego w Zblewie (op. Magdalena Urban)

- Grupa 5 z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 w Starogardzie Gdańskim (op. Dorota Cylman)

- Jurek Gornowicz – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Urszula Gornowicz)

- Jan Kajzer – Przedszkole Publiczne w Pinczynie

- Hubert Sprengel – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 10 w Starogardzie Gdańskim

- Kacper Banasiak – przedszkole Publiczne w Pinczynie

- Iga Olszowa – Niepubliczne Przedszkole „Plastuś” (op. Irena Piotrzkowska)

Wyróżnienia

- Grupa „Motylki” – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim (o. Agnieszka Kamrowska i Małgorzata Nalezińska)

- Grupa „Motylki” Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Anna Koszykowska i Emilia Pasternak)

- Nina Wycinka – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Szarmach)

- Amelia Pasternak – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Anna Koszykowska)

- Eliza Cymanowska – Miejskie Przedszkole Punliczne nr 10 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Brucka i Monika Rodziewicz)

- Liliana Uhlenberg – Miejskie Przedszkole Publiczne  nr 4 w Starogardzie Gdańskim (op. Alina Kurzyńska i Anna Synowiec)

- Jakub Jankowski – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim (op. Monika Paczkowska)

 

KATEGORIA KLASY I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

Nagrody:

I nagroda        Agnieszka Kulwińska – Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy

II nagroda       Szymon Kuśnierz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Starogardzie Gdańskim

III nagroda     Jan Andrzejczak - Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy

 

Wyróżnienia

- Michalina Toczek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim

- Jakub Bronk - Tczew

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

I nagroda        Marika Dahm, Magdalena Boniecka, Zuzanna Pomierska, Kamil Krzyżanowski, Alessio Klatt – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Tymawie (op. Grażyna Tomaszewicz)

II nagroda       Aleksandra Lembicz – Starogard Gdański (op. Anna Lembicz)

III nagroda     Julia Eggert – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pączewie (op. Monika Maciejewska)

 

Wyróżnienia

- Klasa IV b – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kokoszkowach (op. Agnieszka Michalak)

 

 

KATEGORIA KLASY VII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I SZKOŁY GIMNAZJALNE

Nagrody:

I nagroda        Piotr Ciesielski – Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Tczewie (op. Anna Wilczewska)

II nagroda       Kinga Szepler, Sebastian Stobiński, Filip Szkaut-Żytkowiak - Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Tczewie (op. Anna Wilczewska)

III nagroda     Dominika Derdowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pączewie (op. Monika Maciejewska)

 

Wyróżnienia

- Marta Przeperska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pączewie (op. Monika Maciejewska)

 

 

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAJALNE

Nagrody:

I nagroda        Wiktoria Kosianowicz – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

II nagroda       Karolina Pielecka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie (op. Monika Burnicka)

Wyróżnienia

-

 

KATEGORIA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Nagrody:

- Ryszard Wiatrak i Sławomir Cybulski – Dom Pomocy Społecznej (op. Eunika Szachta)

- Laura Narel – Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Dominik Osmański - Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Monika Plata)

- Tadeusz Podlecki – Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS w Starogardzie Gdańskim (op. Natalia Szynkowska)

- Piotr Miczek i Arkadiusz Zapotoczny – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (op. Tomasz Cesarz)

- Maria Węclik i Michał Wróblewski – Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku (op. Eunika Szachta)

- Zdzisław Tichonow, Jan Szreder, Adam Zabłocki – Dom Pomocy Społecznej w Rokocinie (op. Tomasz Bednarczyk)

- Kamila Maszka i Mateusz Paszek – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim (op. Tomasz Cesarz)

 

Wyróżnienia

- Jakub Breski - Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Urszula Gornowicz)

- Kacper Tessmer i Artur Szulc - Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Czarnej Wodzie (op. Marta Kordys)

- Alicja i Aleksandra Gornowicz, Rafał Malek-Podjaski, Artur Szumała, Tomasz Prądzyński - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Gminie Kaliska (op. Marta Połom, Adriana Bławat, Paulina Rożek)

 

KATEGORIA DOROŚLI

Nagrody:

Leszek Baczkowski - Frank

 

Wszystkim dziękujemy za udział. Nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy na wręczanie nagród, które odbędzie się 19 grudnia 2017r. o godzinie 12.00.  w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim (obok fontanny i choinki) podczas wernisażu wystawy szopek i kartek bożonarodzeniowych. 

Zapraszamy do udziału w XXVI Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową.

 

Dla kogo?

- kategorie: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, dorośli, odoby niepełnosprawne

- przace składać mozna indywidualnie i przez placówki

 

Termin składania prac - 4 grudnia 2017r.

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zamieszczonym w załączeniu.

 

KONKURS REALIZOWANY PRZY WSPÓŁUDZIALE FINANSOWYM GMINY MIEJSKIEJ STAROGARD GDAŃSKI

ORAZ STAROSTWA POWIATOWEGO W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

Przedstawiamy laureatów konkursu na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród dnia 15 grudnia o godz.12.00 do Kościoła św. Wojciecha w Starogardzie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wychowankowie naszej placówki zdobyli nagrody w konkursach bożonarodzeniowych, organizowanych przez Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury "Ognisko", a należą do nich:

MICHAŁ PAUL- Grand Prix  XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na Kociewską Kartkę Pocztową o tematyce bożonarodzeniowej; nauczyciel OPP Magdalena Haras;

MARTA ZIELIŃSKA- wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na Kociewską Kartkę Pocztową o tematyce bożonarodzeniowej; nauczyciel OPP  Magdalena Haras ;

KAROLINA CISSEWSKA- wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na Kociewską Kartkę Pocztową o tematyce bożonarodzeniowej; nauczyciel OPP Magdalena Haras;

JADWIGA JANKOWSKA- I miejsce w kategorii klasy IV-VI szkół podstawowych XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na Najciekawszą  Szopkę Bożonarodzeniową; nauczyciel OPP Piotr Tyborski;

WIKTORIA KOSIANOWICZ- I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na Najciekawszą  Szopkę Bożonarodzeniową; nauczyciel OPP Piotr Tyborski;

Serdecznie gratulujemy naszym uczestnikom i ich nauczycielom.

XXIV Kociewski Konkurs Plastyczny na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty!!!

W dniu 02.12.2015 roku komisja w składzie:

1) Józef Olszynka

2) Adam Haras

3) Mirosława Möller

4) Ewa Landowska

5) Anna Zwiernik - sekretarz

dokonała oceny 61 prac nadesłanych na konkurs w 2015 roku i ustaliła co następuje:

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA

Nagrody:

I miejsce         GRUPA IV „ŻABKI”– Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Anna Truszkowska i Katarzyna Jasińska)

II miejsce        GRUPA RPZEDSZKOLNA „PSZCZÓŁKI” – Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Karolina Suszczewicz)

III miejsce       DZIECI Z KÓŁKA PLASTYCZNEGO – Miejskie Publiczne Przedszkole nr 8 „Bajeczka” w Starogardzie Gdańskim (op. Joanna Cybula)

III miejsce       GRUPA "PSZCZÓŁKI" - Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Beata Waszińska)

Wyróżnienia

- DOROTA NIEDZIELA – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 5 w Starogardzie Gdańskim (op. Martyna Wiśniewska)

- AMELIA OSSOWSKA – Zespół Szkół Publicznych w Kokoszkowach (op. Lucyna Bassara)

- NIKOLA WAŁASZEWSKA – Zespół Szkół Publicznych w Kokoszkowach (op. Lucyna Bassara)

- GRUPA Z KÓŁKA PLASTYCZNEGO - Gminne Przedszkole w Zblewie (op. Joanna Martin)

KATEGORIA KLASY I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nagrody:

I miejsce         Z. KACZMAREK, K.SPECHT, H. BLONKA, L. OPIELA, O. GWIZDAŁA, PORAZIK, A. CIESIELSKA, K. MILEWSKI, P. STOBBA 

                     Zespół Szkół Publicznych w Kokoszkowach (op. Agnieszka Michalak)

II miejsce        OLIWIA KIEDROWSKA – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim (op. Joanna Kiedrowska, Sabina Fryszka)

III miejsce      JULIA SZULC – Szkoła Podstawowa nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Tczewie (op. Mirosława Lech)

Wyróżnienia

- NATALIA BEDNAREK, ZOFIA GABRIEL, MAŁGORZATA GORCZYCA – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim (op. Maria Krzywicka)

- SANDRA SZACHTA,  KAROLINA KOTLICKA, MATEUSZ SZYSZKOWSKI – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie (op. Karolina Szachta)

 

KATEGORIA KLASY IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWE

Nagrody:

I miejsce         MATEUSZ BONIN, MARCIN MURAWSKI, NATALIA MAGRIAN, IGOR LUBIŃSKI, ALICJA KLIMEK, BIANKA DAHM, WERONIKA   

                       DRZEWIECKA, PAWEŁ CICHAŃSKI

                      Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie (op. Grażyna Tomaszewicz)

I miejsce         JADWIGA JANKOWSKA – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

Wyróżnienia

- MARTA ZIEMANN – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie (op. Anna Ziemann)

- ŁUKASZ KWIATKOWSKI - Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie (op. Elwira Andraszewicz)

 

KATEGORIA SZKOŁY GIMNAZJALNE

Nagrody:

Nie przyznano

Wyróżnienia

- OSKAR DRÓŻDŻ i MACIEJ DĄBEK – Gimnazjum nr 2 w Tczewie (op. Anna Wilczewska)

- EMILIA WILCZEWSKA i MARTYNA PALONKA - Gimnazjum nr 2 w Tczewie (op. Anna Wilczewska)

 

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAJALNE

Nagrody:

I miejsce         WIKTORIA KOSIANOWICZ – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim (op. Piotr Tyborski)

Wyróżnienia

Nie przyznano

 

KATEGORIA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Nagrody:

I miejsce         JAKUB BREJSKI – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Skarszewach (op. Marcin Łankowski)

II miejsce       GRUPA „RADOŚNI” Z. DOROSZUK, P. GÓRNOWICZ, B. ZALEWSKI,  ZYWICKI, K. DELEWSKI, A. GROTH, D. MURACH,

                      M. KARLIŃSKI, SCHÜTTZMANN – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kaliskach (op. Daria Kujawska i Leszek Baczkowski)

III miejsce      LUCYNA PRĘTKA, BEATA MIĘTKIEWSKA, KAROL KAMIŃSKI

                     Ośrodek Adaptacyjny przy MOPS w Starogardzie Gdańskim (op. Adrianna Szulc i Agnieszka Wiśniewska)

Wyróżnienia

- GRUPA Z OŚRODKA REGABILITACYJNO-EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZEGO W CZARNEJ WODZIE (op. Ilona Płoszyńska)

- LIDIA JASZCZUK, STEFANIA RESZCZYŃSKA, STANISŁAW WIELEWSKI – Środowiskowy Dom Samopomocy przy MOPS w Starogardzie Gdańskim (op. Ilona Weisbrodt)

- NIKOLA ZIELIŃSKA – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Skarszewach (op. Ewa Jankowska)                       

 

KATEGORIA DOROŚLI

Nagrody:

I miejsce         LESZEK BACZKOWSKI – Frank

Wyróżnienia

- TOMASZ BEDNARCZYK – Starogard Gdański

 

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 16 grudnia 2015r. o godzinie 12.00 w Kościele pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim

Gratulujemy laureatom i zapraszamy na uroczystość.

 

Konkurs współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Starogard Gdański oraz Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.

 

 

Uroczyste wręczenie nagród w naszych konkursach bożonarodzeniowych na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową i kartkę odbyło się w dniu 16 grudnia w Parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.  Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Urząd Gminy w Starogardzie Gdańskim oraz Firmę "Iglotex" S.A. w Skórczu. Jak zawsze było wzniośle i elegancko, a wszyscy laureaci z rąk Panów: Grzegorza Ollera, Patryka Gabriela, Kazimierza Chyły oraz księdza Franciszka otrzymali wspaniałe nagrody. Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach. 

Zapraszamy Państwa na uroczystość wręczenia nagród w naszych bożonarodzeniowych konkursach szopek i kartek w najbliższy wtorek 16 grudnia do kościoła św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim na godzinę 12.00

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową dofinansowany został z budżetu Powiatu Starogardzkiego.

XXIII Kociewski Konkurs na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową został rozstrzygnięty. W tegorocznym konkursie jury oceniało 57 prac z terenu całego Kociewia w siedmiu kategoriach wiekowych. Ocenie podlegały przede wszystkim: samodzielność wykonania prac przez dzieci i młodzież, pomysłowość oraz  nawiązanie do naszego regionu. W załączeniu prezentujemy listę lauretaów. Wszystkim serdecznie gratulujemy talentu, pomysłów i czasu poświęconego na wykonanie swoich szopek. Jednocześnie informujemy, iż wernisaż szopek wraz z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się w dniu 16 grudnia o godz.12.00 w kościele pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Zapraszamy!!!.

Konkurs został dofinansowany z budżetu Powiatu Starogardzkiego.