-

Nasi ODYSEUSZE i ich kreatywność w Odysei Umysłu 2018

  • wielkość czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już po raz czwarty reprezentacja naszej placówki wzięła udział w konkursie ODYSEJA UMYSŁU. Zapytacie cóż to takiego? A my Wam odpowiemy, że Odyseja Umysłu to przyjazny konkurs edukacyjny, którego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiekDzieci i młodzież uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia, grupy uczestników angażują się w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych.

I tak właśnie w duchu powyższych ideowych celów odysei oraz w duchu przyjaźni, pracy zespołowej i szacunku do odmiennych pomysłów stworzyliśmy dwa oryginalne przedstawienia.

Młodzież  z Koła Młodzieżowego Networkingu w składzie: Oliwia Godlewska, Julia Bańko, Wiktoria Pietrasik, Natalia Tracz, Nikola Kotłowska i Mikołaj Glaza podczas tegorocznego konkursu wcieliła się w postaci z "Piotrusia Pana" i odegrała humorystyczny spektakl w którym wydarzenia znane ze stron klasycznej powieści, zaprezentowane zostały w formie dowcipnej parodii programu dokumentalnego. Zespół otrzymał bardzo wysokie noty za pomysłowość, energie sceniczna i wspaniałą gre aktorską.  Gratulujemy występu. Trenerem OU jest Pani Alina Jeleń, a opiekunem koła Pani Joanna Armatowska. Z kolei drugą niezwykłą, pełną energii i radości drużyną reprezentującą naszą placówkę w konkursie Odyseja Umysłu 2018 była grupa z Klubu Kreatywnych. Nasi ODYSEUSZE w składzie:Zuzia Gilla, Tosia Mazur. Amelka Konieczka. Wiki Błazikowska, Mikołaj Warenycia, Marcin Piechowski i Maks Pańcierzyński stworzyli oryginalny pojazd, który wziął udział w kreatywnym trójboju. Uczestnicy zaprojektowali i pojechali wehikułem, który zdobywał punkty w trzech dyscyplinach:„curlingu” – przepychając „kamień”, w „lancy” – przewracając jedynie określone cele, a także w „slalomie”. Udział pojazdu w tym nietradycyjnym triatlonie był częścią fabularnego spektaklu, z postacią „trenera”, i "komentarora",przeplatany rozrywką dla publiczności . Ot co! Takiego coś nasi Odyseusze sami opracowali. WIELKIE BRAWA.!!!. Trenerem OU i opiekunem koła jest Pani Alina Jeleń.

Składamy serdecznie podziękowania rodzicom za zaangażowanie i zrozumienie  oraz Paśtwu Gilla za przekazanie materiałów, z których zbudowalismy nasz galaktyczny wehikuł.  

781 Ostatnio zmieniany środa, 14 marzec 2018 14:05
Więcej w tej kategorii: