-

I Przegląd Chórów Pomorskich

  • wielkość czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Dnia 11 października br. w Kościele pw. Św. Jakuba w Dzierżążnie odbył się I Przegląd Chórów Pomorskich zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie. Impreza była uwieńczeniem projektu pn. „LABRIS” realizowanego w ramach tzw. małych projektów z działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Z Ogniska Pracy Pozaszkolnej prezentowały się: chór dziecięcy klas I – III i IV - VI oraz chór młodzieżowy pod kierunkiem Pani Lucyny Kreft. Uczestnicy zaprezentowali min. takie utwory jak: „Kolorowe kredki”, „Krakowiaczek jeden”, „Bardzo smutna piosenka retro”, „Płonie ognisko w lesie”, „The lion sleeps tonight”, „Nothing gonna change my love for you”.

 

„Uczestnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem muzycznym. Jesteśmy dumni, że w naszej małej gminie miało miejsce tak interesujące wydarzenie kulturalne. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie ze strony występujących i dyrygentów. Przeżyliśmy niesamowite wrażenia artystyczne i duchowe, które na długo pozostaną w pamięci. Chóry i dyrygenci otrzymali od organizatorów pamiątkowe statuetki i dyplomy za udział”- mówi dyrektor GOK Morzeszczyn Pani Celina Mueller.

Zdjęcia pobrane z strony http://nowa.morzeszczyn.pl/galerie-zdjec/i-przeglad-chorow-pomorskich-2014.html.

Szczegółowy opis znajduje się na stronie: http://nowa.morzeszczyn.pl/aktualnosci-morz/rozspiewane-dzierzazno.html oraz fotorelacja na stronie: https://www.facebook.com/gokmorzeszczyn.

2490 Ostatnio zmieniany wtorek, 14 kwiecień 2015 12:06
Więcej w tej kategorii: