Sty 22

Chóry OPP prowadzone przez Panią Lucynę Kreft-Surowiec

Zespół Kameralny OPP prowadzony przez Pana Grzegorza Ollera

oraz Wokaliści OPP prowadzeni przez Pana Piotra Chrapkowskiego

 

zapraszają

swoje Babcie, Dziadków i rodziny 

 

na KONCERT W ICH WYKONANIU

 

25 stycznia 2019r., o godzinie 17.00 w auli OPP.

 

 

Sty 07

7 stycznia w godzinach 16.30 - 18.30 zapraszamy dzieci uczestniczące w zajęciach OPP wraz z rodzicami na BAL PRZEBIERAŃCÓW. Biletem wstępu dla wszystkich jest karnawałowe przebranie. 
Jak zawsze bal wypełni wspaniała zabawa i moc atrakcji.

ZAPRASZAMY!

Maj 29

Zapraszamy dzieci i wszystkich, którzy nie przestali czuć się dziećmi na wspaniałą zabawę!

 

Lut 19

„Małe Ojczyzny uczą żyć w Ojczyznach wielkich", uczą się pielęgnować swoje tradycje, zwyczaje, kultywować i chronić tożsamość swojej „Małej Ojczyzny”.  Piękne słowa, które można wprowadzić w życie młodych ludzi poprzez zabawę i wspólne „Fajrowanie”. Ognisko Pracy Pozaszkolnej, jako oświatowa placówka, zajmująca się także edukacją regionalną dzieci młodzieży zainicjowała kolejne kociewskie wydarzenie, zwane fajrowanie (czytaj: świętowanie). Program klamrowy naszego międzypokoleniowego, kociewskiego spotkania rozpoczął się występami ZPiT „Retro” oraz „Kociewie” , by po wielu atrakcjach zakończyć wyjątkowo wzruszającym wspólnym odtańczeniem poloneza. Pisząc o wielu atrakcjach nie sposób nie wspomnieć o nauce piosenki „Miała baba jedna córa, rozgrywkach sportowych- opartych na starych ludowych zabawach, quizie o Kociewiu , gadce kociewskiej oraz pokazie artystycznym  w wykonaniu dzieci z zespołu „Gzuby” i „Kociewiacy z dwójki”. Było wesoło, było gwarnie i było międzypokoleniowo. No i oczywiście było po kociewsku. Ze strony edukacyjnej uczestnicy naszej imprezy poznali gwarę, stroje, taniec, jadło i zwyczaje naszego regionu, a ich sfera duchowa przepełniła się wspólną zabawa i radością. Ponadto niepodważalną przynętą, obok drożdżówki i chleba ze smalcem, była możliwość deptania kapusty w prawdziwej dębowej, 100-letniej już beczce.  

Mamy nadzieję, że naszą imprezą ożywiliśmy w Kociewiakach potrzebę kultywowania kultury naszego regionu, a nasze „Kociewskie Fajrowanie” na stałe zapisze się do kalendarza imprez naszej placówki.  Do zobaczenia za rok. 

Sty 25

Czy wiecie, że 10 lutego wszyscy Kociewiacy obchodzą swoje święto?

Wymyśliliśmy sobie, iż skoro nasza placówka ma szeroką działalność regionalną, to nie może być inaczej, że naszym obowiązkiem jest WSPÓLNIE POFAJROWAĆ z tej oto okazji.

Zatem wszystkich naszych uczestników zapraszamy 15 lutego od godz. 17.00 na "KOCIEWSKIE FAJROWANIE W OGNISKU".

Oj bandzie sia działo, bandzie !!!!

Lis 10

Artystyczna lekcja patriotyzmu w OPP

 

7 listopada w auli Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbyła się kolejna już Rodzinna Biesiada Patriotyczna. Przy stołach zastawionych smakołykami przygotowanymi przez rodziców uczestników zajęć zasiedli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, znajomi, przyjaciele. Na scenie uczestnicy zajęć grupowo lub z rodzinami zaprezentowali starannie dobrane utwory patriotyczne.

Na rozpoczęcie odśpiewano Hymn Polski gdzie głos główny dał chór OPP pod batutą Pani Lucyny Kreft-Surowiec przy akompaniamencie zespołu dętego pana Wojtka Bednarka. Najstarsza grupa rytmiczna OPP „Muzyczna przygoda” wykonała piosenkę „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Później usłyszeliśmy wiersze m.in. Włodzimierza Domaradzkiego „Ojczyzna” czy Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste” czy „Wszyscy kochają naszą stolicę” w wykonaniu Judytki Jankowskiej, Zofii Bettker z mamą, Magdaleny Richert i Marty Szynkowskiej, Klaudi Zająci Gai Krejza oraz Agnieszki i Wiktora Ostanówka.

Wiersze przeplatały utwory muzyczne „Rozkwitają Pąki” w wykonaniu Laury Góreckiej z bratem Erykiem i mamą, „Hej sokoły” w wykonaniu Kaliny Faleńskiej z mamą, „Polska żyje w nas” w wykonaniu Rodziny Dziewiątkowskich, „Pierwsza Kadrowa” w wykonaniu Leny i Jakuba Majka oraz „Jestem Polakiem” w wykonaniu Mai i Poli Wilczeskiej oraz Nadii Stolc.

Wszystko odbywało się w niezwykle ciepłej i sympatycznej atmosferze. Na zakończenie cała sala przy akompaniamencie Pana Piotra Chrapkowskiego rozśpiewała się na dobre pół godziny.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Pani Katarzyna Oller nauczyciel zajęć OPP.

Maj 18

Wspominamy piknik rodzinny, który odbył się 6 czerwca w Leśniczówce Szpęgawsk. Była moc atrakcji i zabaw!

Dziękujemy za udostępnione zdęcia i filmiki!

 

Sty 12

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników zajęć OPP na Karnawałowy Bal Przebierańców

7 lutego 2017r. w godzinach 16.30-18.30

w Auli OPP polecimy zaczarowanym dywanem na Karnawał w Rio!!!!

 

Sty 09

W piątek, 13 stycznia 2017r o godzinie 18.00 spotykamy się na II części koncertu "Dla Ireny", który całkowicie wypełni osobowość Marcina Skrzypczaka, barta "śpiewogry", jak sam siebie nazywa. Podczas koncertu zaistnieją nowe utwory - kolędy i pastorałki autorstwa wybitnego polskiego poety Adama Ochwanowskiego do własnej muzyki Marcina Skrzypczaka. Nie zabraknie też mniej lub bardziej znanych utworów z kręgu "Krainy Łagodności". Zapowiada się więc spokojny przepełniony poezją wieczór z lekkim uśmiechem i ukłonem w stronę słowa okraszonego muzyką sześciu strun. Zapowiada się bardzo miły wieczór, wstęp wolny.


ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!

Gru 17

Zapraszamy na charytatywny koncert "Przyjaciele dla Ireny" cz1. 
W programie utwory muzyki poważnej i rozrywkowej. Wystapią m.in. Justyna Czarnota, Dorota Jabłońska-Mazurek, Angelika i Patryk Podwojscy, Małgorzata Joachim i Grzegorz Ollerowie. W czasie koncertu odbędzie się licytacja obrazu Magdaleny Haras przedstawiającego Klasztor w Skępem, płyty CD ofiarowane przez Piotra Pożakowskiego a także odbędzie się zbiórka do puszek. Koncert odbędzie się 21 grudnia 2016r. o godzinie 18.00 w auli Ogniska Pracy Pozaszkolnej, ul. Sikorskiego 26 Starogard Gdański. Wstęp wolny!

Część druga odbędzie się w tym samy miejscu dnia 13 stycznia o godzinie 17.00 W programie poezję na smutno i wesoło zaśpiewa Marcin Skrzypczak.

 

ZAPRASZAMY!

Strona 1 z 2